Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 7 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчуцький тарифний скандал виходить на державний рівень: депутати хочуть, аби тариф на тепло в місті знизився до минулорічного рівня (Доповнено)

13 січня 2023 15:35

Для цього вони звертаються в державні установи.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та в результаті ведення бойових дій місто Кременчук багато разів зазнало ракетних ударів, внаслідок яких зруйновано теплосилове обладнання TOB «Кременчуцька ТЕЦ», а саме товариство припинило виробництво, транспортування та постачання теплової енергії своїм споживачам. 

Згодом, на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.10.2022 No 894-Р «Про передачу цілісного майнового комплексу відокремленого підрозділу «Кременчуцька ТЕЦ» Державної установи «Навчально - методичний центр з газової безпеки» у спільну власність територіальних громад Полтавської області», рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 20.10.2022 №1508 визначено Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води» по лівобережній частині міста Кременчука від альтернативних джерел. 

Законом України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» запроваджено мораторій на підвищення тарифів у сфері теплопостачання. Тож забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. 

Міністерство розвитку громад та територій України надало роз'яснення, що застосування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», зокрема, для споживачів міста Кременчука, не може перевищувати рівень тарифів, що застосовувалися до цих споживачів станом на 24.02.2022 (не залежно від того, ким надавалися послуги споживачеві). 

Проте, не зважаючи на зазначені вимоги законодавства та роз'яснення Міністерства розвитку громад Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство «Полтаватеплоенерго» застосовує до споживачів у м. Кременчуці розмір тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячого водопостачання, які є вищими ніж ті, що існували станом на 24.02.2022. 

При цьому керівництво «Полтаватеплоенерго» запевняє, що нині діючий тариф було затверджено до початку повномасштабного вторгнення росії на нашу території, тож вони вважають, що умов мораторію дотримуються.

Кременчуцька влада з цим не погоджується, тому сьогодні депутати на сесії з метою захисту прав споживачів, планують прийняти звернення депутатів Кременчуцької міської ради до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Офісу Генерального прокурора, Антимонопольного комітету України, Полтавської обласної ради щодо захисту прав споживачів».

Як сказано у проекті звернення, до кожної установи депутати мають своє прохання:

- Офіс Президента України, в межах повноважень, має вжити заходів щодо виконання  ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» законодавчо-встановленої заборони підвищувати ціни (тарифи) послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам лівобережної частини міста Кременчука; 

- Кабінет Міністрів України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Полтавська обласна військова адміністрація, в межах повноважень має організувати позапланову перевірку дотримання ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» порядку формування, встановлення та застосування тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для споживачів у місті Кременчуці, у тому числі щодо дотримання вимог Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» в частині мораторію на підвищення цін (тарифів) у сфері теплопостачання та зобов'язати ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» застосовувати до споживачів у м. Кременчуці тарифи, розмір яких не перевищує рівень тарифів, що застосовувалися до цих споживачів станом на 24.02.2022, здійснити перерахунок вартості плати за комунальні послуги своїм споживачам у м. Кременчуці за листопад-грудень 2022 року шляхом зменшення плати; 

- Офіс Генерального прокурора, в межах повноважень, має надати правову оцінку протиправним діям посадових осіб ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» щодо невиконання заборони на підвищення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води визначені ст. 1 Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» для споживачів У місті Кременчуці та притягнути винних до кримінальної відповідальності; 

- Антимонопольний комітет України, в межах повноважень, має провести перевірку щодо факту зловживання ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» своїм монопольним становищем, що проявляється у застосуванні тарифів до споживачів у м. Кременчуці, розмір яких є вищим за розмір станом на 24.02.2022, не зважаючи на вимоги Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування»

- Полтавська обласна рада, в межах повноважень, має доручити уповноваженій особі підготувати та винести на розгляд позачергової сесії Полтавської обласної ради проєкт рішення щодо застосування ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» до своїх споживачів у м. Кременчуці тарифів, розмір яких не перевищує рівень тарифів (одноставковий), що застосовувалися до цих споживачів станом на 24.02.2022 та проведення перерахунку вартості плати за комунальні послуги своїм споживачам у м. Кременчуці за період, у якому нарахована ціна за послугу вище, ніж станом на 24.02.2022 у м. Кременчуці, шляхом зменшення плати. В найкоротший термін скликати позачергову сесію Полтавської обласної ради та винести на розгляд депутатів відповідний проєкт рішення. 

Доповнено.

Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради звернення затвердили. Про те, як перебігали події у сесійній залі, читайте згодом на сайті Кременчуцької газети.

Нагадаємо, «Полтаватеплоенерго» коментує: як кременчужанам можна зменшити суму в платіжках? 

Мораторій на підвищення тарифів в Україні діє, але кременчужани сплачуватимуть за тепло більше: що споживачі побачать в платіжках

«Полтаватеплоенерго» коментує: як визначається кількість спожитої теплової енергії для житлових будинків, які не обладнані вузлом обліку? 

Кременчуцькі депутати наполягають аби «Полтаватеплоенерго» знизило тарифи на тепло для містян і дотримувалося мораторію Зеленського

 

Олег Булашев

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися