Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 2 Березня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькому студенту, який торгував інформацією з поліції, дали умовний термін

19 січня 2021 10:20

Судова справа.

 

14 січня 2021 року у Автозаводському районному суді Кременчука під головуванням судді Ганни Олейнікової розглянуто матеріали обвинувального акту в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.12.2020 року за обвинуваченням уродженця м.Кременчука, українця, громадянина України, студента 4 курсу Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського, не одруженого, військовозобов’язаного, раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27 " Види співучасників", ч. 3 ст. 362 " Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї", ч.2 ст. 361-2 КК України " Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації".

Як сказано у вироку суду, до Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням чоловіка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 362, ч.2 ст. 361-2 КК України.

Крім цього, у провадження Автозаводського районного суду м. Кременчука надійшла угода, укладена між прокурором та підозрюваним  про визнання винуватості від 07.12.2020 року, якою досягнуто наступних умов.

Слідчим другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтава, Платоновим А.В. 07.12.2020 року повідомлено про зміну підозри чоловіку у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 362, ч.2 ст. 361-2 КК України за наступних обставин: на початку 2019 року у працівника правоохоронного органу та його знайомого - студента Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського виник злочинний умисел на здійснення несанкціонованого збуту інформації з обмеженими доступом, яка зберігається в інформаційних базах та системах Національної поліції та Міністерства внутрішніх справ України.

При цьому, обвинувачений за попередньою домовленістю з працівником правоохоронного органу, відносно якого матеріали кримінального провадження виділені в окреме, повинен був підшукувати замовників щодо пошуку інформації, отримувати від замовників та перерозподіляти грошові кошти, передавати замовникам інформацію з обмеженим доступом, а працівник правоохоронного органу повинен, використовуючи своє службове становище та користуючись своїми зв`язками у правоохоронних органах, отримувати відповідну інформацію з обмеженим доступом та передавати її обвинуваченому для подальшого збуту за гроші.

Для реалізації вказаного злочинного умислу 14.11.2019 р. обвинувачений за допомогою програми - месенджера «Telegram», користуючись обліковим записом « ОСОБА_2 », розмістив у публічно доступних групах КУПИТЬ/ПРОДАТЬ, «РУПОР ПИАРА», «ДЕЛО:КИЕВ» та інших, оголошення наступного змісту «Пробив по полицейской базе АРМОР-700 грн!, оновлюючи їх періодично, запропонувавши таким чином невизначеному колу осіб послуги щодо незаконного отримання інформації з обмеженим доступом без законних підстав.

20 серпня 2020 року о 12 годині 48 хвилин в якості грошової винагороди за інформацію з обмеженим доступом відносно ОСОБА_3 на банківську картку АТ «КБ «Приватбанк», відкриту на ім`я обвинуваченого через термінал самообслуговування зараховано грошові кошти у сумі 700 грн.

Відповідно до раніше розподілених ролей, працівник правоохоронного органу, перебуваючи на своєму робочому місці в приміщенні чергової частини Кременчуцького РВП Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області, що розташований за адресою: Полтавська область ,м.Кременчук, пр.-т. Свободи, буд. 166, здійснив копіювання інформації з Інформаційного порталу Національної поліції шляхом фотографування монітора службового комп`ютера з інформацією з ІПНП щодо ОСОБА_3 на власний мобільний телефон «iPhone XS» та в подальшому передав її обвинуваченому за допомогою програми - менеджеру «Telegram» у його мобільному телефоні.

Після чого, обвинувачений, перебуваючи за місцем фактичного проживання, отримавши у власному мобільному телефоні «iPhone 7» від працівника правоохоронного органу вище вказану інформацію відносно ОСОБА_3 у вигляді фотокопії екрану монітору з Інформаційного порталу Національної поліції, в подальшому за допомогою програми «Telegram» передав вказані відомості третій особі, чим сприяв витоку інформації, яка зберігається в автоматизованих системах, а саме Інформаційному порталі Національної поліції.

У той же день, о 13 год. 08 хв. обвинувачений відповідно до раніше досягнутих домовленостей з працівником правоохоронного органу, з власної банківської картки, перерахував в якості сплати частини за отриману інформацію з обмеженим доступом грошові кошти у сумі 378,76 грн. на банківську картку АТ «КБ «Приватбанк», яка належить працівнику правоохоронного органу.

Відповідно до п. 3 Угоди підозрюваний під час проведення досудового розслідування повністю визнав свою вину у зазначеному діянні і зобов`язався беззастережно визнати у підготовчому судовому засіданні обвинувачення в повному обсязі підозри.

Відповідно до абзацу 4 п. 3 Угоди сторони погоджуються на призначення покарання обвинуваченому за ч. 2 ст. 361-2 КК України у виді двох років позбавлення волі, за ст. 27 ч.5 КК України , ч. 3 ст. 362 КК України у виді трьох років позбавлення волі без призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити остаточне покарання у виді трьох років позбавлення волі без призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. На підставі ст. 75 КК України звільнити обвинуваченого від відбування основного покарання, строк якого визначить суд та встановити обов’язки , передбачені ст. 76 КК України .

Тож, заслухавши справу, суд затвердив угоду про визнання винуватості і обвинуваченого визнав винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 361-2 , ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 362 КК України та призначив йому узгоджене сторонами покарання :

за ч. 2 ст. 361-2 КК України у виді двох років позбавлення волі,

за ч.5 ст.27, ст. 362 ч.3 КК України - у виді 3 (трьох) років позбавлення волі без призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим суд призначив остаточне покарання у виді 3-х ( трьох ) років позбавлення волі без призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

На підставі статті 75 КК України обвинувачений від призначеного судом покарання суддею звільнений з випробувальним строком на 1 рік 6 місяців.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення вироку шляхом подачі апеляційної скарги через Автозаводський районний суд м. Кременчука засудженим, його захисником , з підстав, передбачених п. 1 ч. 4 ст. 394 КПК України, а прокурором виключно з підстав, передбачених п. 2 ч. 4 ст. 394 КПК України.

У Кременчуці «Джорд Буш» разом з поліцейським продавали секретну інформацію МВС

 

Клим Соколов

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися