Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчук долучився до проекту «Український Букет Народів», що підсилить імідж та культурне різноманіття громади міста


22 мая 2019 12:15

Допоможе жителям кількох міських громад відкрити для себе нові прошарки культури власних міст та залучитися до унікального дослідження різноманіття.

21 травня відзначається Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Країни, які відзначають цей день, зобов’язалися визнавати, захищати і активно пропагувати блага, пов’язані з культурною різноманітністю на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

Всеукраїнський проект «Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників із залученням громадян України різного соціального та етнічного походження» допоможе жителям кількох міських громад відкрити для себе нові прошарки культури власних міст та залучитися до унікального дослідження різноманіття. Завдяки реалізації проекту, громадянське суспільство зможе розширити та підсилити коаліції організацій, що займаються розвитком громад та опікуються інтеркультурністю, бізнес отримає нові можливості для отримання інвестицій, шляхом розвитку місцевого туристичного потенціалу, місцева влада отримає покращення інтеграції місцевих груп населення.

Кременчук, Дрогобич, Лисичанськ та Мелітополь стануть пілотними містами у впровадженні проекту «Український Букет Народів», який має об'єднати різні соціальні, релігійні та етнічні групи, налагодити та підтримати культурне розмаїття, зруйнувати стереотипи в середині суспільства, забезпечити дотримання культурних прав громадян та спільнот.

Назва проекту виникла зі слів кримськотатарського громадського діяча Номана Челебіджихана: «Наше завдання – створення такої держави, як Швейцарія. Народи Криму представляють собою прекрасний букет, і для кожного народу необхідні рівні права і умови, бо нам йти пліч-о-пліч».

Особливістю проекту є картування культурного різноманіття в пілотних громадах та проведення в містах щомісячних інтеркультурних зустрічей змінотворців. Це дозволить видати інтеркультурний путівник, який підсилить інтеркультурний імідж міст, їхню туристичну привабливість та стане інструментом представлення кожної громади на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Друковані інтеркультурні путівники потраплять на полички бібліотек, з’являться в інформаційних центрах, культурних та освітніх інститутах, громадських організаціях та туристичних агенціях.

Вільний доступ до інтеркультурних путівників, результатів картування громад, медіаматеріалів, інтерв’ю та іншого контенту буде забезпечено через веб-портал «Український букет народів». Є можливість самостійного наповнення веб-порталу його користувачами. У подальшому на веб-порталі будуть публікуватися успішні практики розвитку культурного розмаїття та збереження культурної спадщини інших громад України.

«Участь у проекті «Український Букет Народів» надзвичайно важлива для представників громади Кременчука, бо, як у нас кажуть, хороші люди погано об'єднані. Різні активісти, групи, громадські діячі спілкуються у своїх вузьких колах. Заходи в межах проекту дозволять організувати актуальні дискусії у широкому полі різних зацікавлених осіб. Тут етнічні і релігійні спільноти, ветерани АТО і активісти та інші люди, яких годі десь побачити за одним столом, на одній «кухні». Всі вони прагнуть розвитку Кременчука по особистим рецептам. Варто всім нам не забувати, що ми готуємо одну «страву» і разом робимо хорошу справу. Отже, добре, що проектом передбачено щомісячні зустрічі змінотворців і діалоги під «різним соусом» (нетворкінги), а також конкретний продукт, як «десерт проекту» — інтеркультурний путівник. Будемо мотивувати різних людей до участі у проекті через можливість розповісти «свою» історію, сприяти покращенню іміджу міста і його просуванню через поширення місцевих «родзинок», щоб Кременчук став улюбленим містом різних щасливих людей» – ділиться важливістю проекту регіональний координатор у м. Кременчук, Роман Каць.

Він додав, що у Кременчуці локальним партнером проекту виступає управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Ось, що говорить регіональна координаторка з Мелітополя, Катерина Шнуренко: «Проект для нас важливий, бо його шляхом ми зможемо мелітопольцям ще раз сказати про багатонаціональність і розмаїття нашого міста. Від проекту ми чекаємо розвитку міжкультурного діалогу, об'єднання і встановлення нових зв'язків».

«По-перше, для мене проект – це моя подяка славному Дрогобичу за ту любов, яку я і моя сім'я отримали в далекому вже 2014 році, коли ми змушені були переїхати з рідного Бахчисарая на материкову частину України. По-друге, дуже важливо те, що ідея нашого національного героя Номан Челебіджихана жива і отримала новий імпульс, завдяки нашому проекту. По-третє, для мене особисто, дуже актуальна тема культурного розмаїття України, тому що питання ідентичності, на мій погляд – це і є Право Людини на свободу», – регіональний координатор проекту в Дрогобичі, Амет Бакіров.

«Український букет народів» – це подія, якої наше місто потребувало 27 років. Проект стане рушійною силою для підняття важливих питань для нашої громади, а саме розвиток міжкультурного діалогу, підтримка культурного різноманіття та культурні права національних спільнот. Завдяки проекту наша громада стане повноцінно згуртованою, культурно обізнаною», – наголосила Ганна Рясна, регіональна координаторка проекту у Лисичанську.

«Дуже символічно у Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку повідомити Україну стартувати з нашим проектом. Букет народів – це видимість групи в суспільстві, це самоідентифікація та повага інших до нашої культури, це захист культурних прав. Туристи, які подорожують Україною, а також мешканці зможуть більше дізнатися про культурне розмаїття регіонів України», – координаторка проекту Валерія Вашкевич.

Після завершення повного циклу проекту, змінотоворці (агенти змін) з числа етнічних, релігійних та соціальних груп з чотирьох міст стануть амбасадорами міжкультурного діалогу та сприятимуть налагодженню добросусідства між мешканцями та представниками різних груп у громадах.

Сила синергії культурного різноманіття в її рівноправному діалозі та повазі один до одного.

Інноваційний проект «Український Букет Народів - створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження» реалізується у 4 пілотних громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Проект організовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду.

Співорганізатори проекту: Громадська організація «Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА», Громадська організація «Арекет», Громадська організація «Культурний ді@лог», Благодійна організація «Благодійний Фонд «MLT Museum PLUS», Комунальний заклад «Лисичанський міський Палац культури», Громадська організація «Кримська проектно-освітня платформа Q-hub».

Контакти:

  • Валерія Вашкевич, координаторка проекту +380734882044, uabouquetofnations@gmail.com;
  • Роман Каць, регіональний координатор у Кременчуці +380960964980; sonykats@gmail.com;
  • Амет Бекіров, регіональний координатор у Дрогобичі +380978875983 ngoareket@gmail.com;
  • Ганна Рясна, регіональна координатора у Лисичанську +380950345217 miskijpalac1972@gmail.com ;
  • Катерина Шнуренко, регіональна координатора у Мелітополі +380977272012 mltmuseumplus@gmail.com.

Проект «Український Букет Народів» у Facebook

Сайт Молодіжна організація «СТАН»

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться