
Мистецький спалах у Кременчуці.
Учора в Міському палаці культури відбувся надзвичайно емоційний та натхненний мистецький захід — обласний конкурс-огляд «Маруся Чурай — це голос наш, це пісня, це душа», присвячений 400-річчю від дня народження легендарної співачки й поетеси, яка стала символом української пісні, жіночої гідності та незламного духу.
На сцені звучали пісні, що об'єднують покоління, прославляють козацьку доблесть, любов до Батьківщини та силу українського серця. Виступи вокальних ансамблів, хореографічні композиції стали справжнім вінком шани та відданості українському мистецтву пісні та танцю.
Конкурсне дійство оцінювало високоповажне журі, до складу якого увійшли знані діячі культури, освіти та мистецтва:
Наталія Сулаєва — докторка педагогічних наук, професорка кафедри музики імені Григорія Левченка, деканеса факультету педагогічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, заслужена артистка України, голова обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.
Олена Бєлокова — голова жюрі, виконуюча обов'язки директора Комунальної установи «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради, членкиня ради Національної хореографічної спілки.
Ольга Позирянко — секретар жюрі, провідний методистка відділу збереження і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, ветеранка сцени, артистка балету Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя.
Також на заході були присутні Ірина Вологодська, начальниця управління культури і туризму Кременчуцької міської ради, та її заступниця Тетяна Чернова.
Зі сцени лунали твори, сповнені глибокої поваги до козацької доблесті, нескореності українського народу та щемливої ніжності людських почуттів. Кожен виступ ставав окремою історією, що відкривала серця глядачів до краси національного мистецтва.
Народний ансамбль естрадно-спортивного танцю «Кураж» (керівниця Наталя Федоренко) відкрив захід яскравим номером, задавши піднесений настрій усьому вечору.
Народний аматорський хор української пісні «Берегиня» під керівництвом Ганни Литвиненко (акомпаніатори — Микола Горбань та Микола Охріменко) наповнив зал патріотичними творами, що торкалися найглибших струнів душі. Їхні виконання композицій, таких як «Козацька похідна» та «Їхав козак з України», стали справжнім виявом народної відданості та глибокої любові до рідної землі. Кожен акорд, кожне слово, кожен рух — це була жива історія надії та незламного духу українського народу.
Особливе враження справили виступи вокальних колективів «Водограй» (керівниця - Марина Терешко) та «Обрій» (керівниця - Оксани Дзяд), кожен із яких доніс до глядача власну емоційну палітру, пройняту любов’ю до рідної землі. Лунали такі композиції, як «Кольорові сни», «Кохання моє».
У програмі зокрема звучали твори на слова Лариси Архипенко, Оксани Дзяд, Ганни Литвиненко, Павла Глазового, а також музика Святослава Вакарчука у зворушливій обробці Ольги Токар, що додали заходу глибини, сучасного звучання та щирої емоційності
Конкурсанти отримали подяки за вагомий внесок у розвиток української культури, високий художній рівень виконання та майстерність. Ці нагороди стали визнанням їхньої творчої діяльності та відданості мистецтву, яке об'єднує і надихає людей. Виступи кожного з учасників залишили незабутнє враження, а їхня праця і таланти стали важливим внеском у збереження та популяризацію української пісні та танцю.
Валерія Макряшина
Фото Ігоря Борисевича