Кременчугская газета
Среда, 26 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчук заснований не пізніше ХІІ століття – резолюція наукової конференції

 

16 августа 2018 16:00

Матеріали  конференції будуть видані окремою збіркою.

 

Сьогодні у Кременчуці завершилася робота дводенної наукової конференції «Старожитності та давня історія Кременчука». Значна частина доповідень була  присвячена археологічним дослідженням, що проводилися на території історичного ареалу міста в різні роки.

Беручи до уваги результати озвучених наукових праць, учасники конференції прийняли резолюцію, в якій, зокрема, констатують, що за наявними  археологічними  данними місто було засноване не менше 900 років тому, у ХІІ столітті.

Також науковці рекомендують продовжити вивчення історії та провести нові археологічні дослідження з метою більш точного визачення віку Кременчука.

Зазначається, що матеріали  конференції будуть видані окремою збіркою.

 

 

Резолюція

наукової  конференції

«Старожитності та давня історія Кременчука»

Учасники конференції, заслухавши  доповіді, повідомлення, виступи учасників, дійшли наступних висновків і висловлюють наступне:

1. Істориками, археологами та краєзнавцями за останні роки досягено значних успіхів у вивченні минулого міста Кременчука та його околиць. Результати досліджень дозволяють громаді міста порушувати питання про уточнення його справжнього  історичного та віку за археологічними данними не менше 900 років – щонайменше від ХІІ століття.

2.  Існує необхідність проведення Управлінням культури виконкому Кременчуцької міської ради повної паспортизації та взяття на облік об’єктів культурної спадщини, розташованих на території Кременчука. Це необхідно для їх збереження, використання та полегшення фахового вивчення.

3. З метою подальшого вивчення історико-культурної спадщини рекомендується Управлінню культури виконкому Кременчуцької міської ради замовлення проведення подальших археологічних досліджень на території історичного ареалу Кременчука; визначення меж залягання культурних нашарувань.

4. З метою популяризації і донесення до широкого загалу матеріалів конференції, виконкому Кременчуцької міської ради необхідно здійснити випуск друкованої та електронної збірки матеріалів конференції з поширенням серед навчальних закладів, бібілотек та в мережі Інтернет.

5. Кременчуцькому краєзнавчому музею організувати проведення тематичних виставок археологічних знахідок, що відносяться до найдавнішого періоду історії Кременчука та випуск друкованої  популяризаційної продукції на відповідну тематику (буклети, брошури).

6. Виконкому Кременчуцької міської ради висловлюємо побажання  з більшою періодичність проводити подібні наукові історичні конференції, що сприятиме популяризації знань про минуле серед мешканців міста та підвищуватиме туристичну привабливість і брендування минулого міста.

7. Рекомендуємо Кременчуцькій міській раді з метою заохочення роботи краєзнавців заснувати  міську краєзнавчу премію ім. Л.І. Євсилевського, як видатного історика і краєзнавця наддніпрянського міста.

Прийнято одноголосно 16 серпня 2018 року у м. Кременчук.

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться