Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчуку є чому повчитися у Семенівки: поки Малецький лише розмірковує, Милашевич демонструє Будинок захищеної старості

Ми в Telegram

14 вересня 2022 08:45

Крокуючи по установі і спілкуючись з її працівниками, розумієш, що співробітники Будинку працюють душею і створюють тут усе, аби старість не стала для мешканців вироком на самотнє й нещасне життя.

Один з найкращих проєктів Семенівської селищної голови Людмили Милашевич - Будинок захищеної старості, який для багатьох людей похилого віку став справжньою домівкою. Саме у Будинку захищеної старості люди похилого віку мають можливість повноцінно жити й зустрічати гідну старість. Для кожного підопічного з перших днів створені належні умови, забезпечені постійний догляд і увага.

«Колись це було приміщення дитячого садка, потім контора агрофірми, тривалий час приміщення пустувало. Ми виграли проєкт і зробили цей Будинок. Заклад розрахований на одночасне перебування 21 особи, для яких створені комфортні умови проживання, є медичний супровід. Зараз тут в основному люди похилого віку, які залишилися самі.

У закладі є одномісні та двомісні номери. У кожній кімнаті санвузол, ліжка, шафи…

У санвузлі є перила для зручності, бойлер, кнопка виклику працівника установи. Бо, раптом, кому стане зле…» - каже Л.Милашевич.

Самі пенсіонери, які в час нашого приїзду тільки зайшли з вулиці, кажуть, що їх харчують 5 разів на день.

«Це такий будинок, як санаторій. Тут гарне харчування, гарна сангігієна. Я дивуюся, навіщо два рази на день прибирати. Надія Миколаївна – керівник, то це наша мама. Тут професійні медсестра та санітари», - каже переселенка з Харкова Ольга Василівна.

Інша мешканка будинку на ім’я Марія Іванівна каже, що у Будинку захищеної старості йдеться не лише про комфортне проживання — мешканцям установи тут організовують дозвілля і як приклад, виконує для гостей пісню.

Журналісти тим часом цікавляться у Л.Милашевич про фойє закладу. Тут усе оздоблене у пастельних тонах, а на стінах - візерунки із ліпнини. Цю красу створила Жанна Романенко, керівник студії образотворчого мистецтва «Золота палітра», що діє при Семенівському НВК №2.

У закладі є кухня, з сучасним оснащенням: холодильники, мікрохвильова піч, посудомийна машина. Поруч знаходиться обідня зала.

У закладі встановили і сучасну систему протипожежної безпеки, є аварійне освітлення.

«Подивіться кімнати. Тут все нове - ортопедичні матраци, ліжка гарні…» - каже Л.Милашевич, а журналісти питають бюджет установи. Він на рік перевищує 1 млн грн.

Керівниця громади каже, що 75% за проживання з пенсії платять мешканці, а інше – бюджет селища. Але, за наявності місць, тут можна оселити на платне проживання бабусю чи дидуся.

«Тимчасово можемо поселити, наприклад, тих чиї діти далеко поїхали. Але це за кошти – 8 тис 143 грн на місяць», - зазначає пані Милашевич.

Ми відразу рекомендуємо можливість спільного утримання будинку з сусідніми громадами на умовах міжмуніципального співробітництва, щоб мешканці інших населених пунктів мали змогу перебувати у першому в Україні «Будинку захищеної старості», але заступниця керівника громади Світлана Неіленко каже, що вільних місць в установі майже немає.

Крокуючи по установі і спілкуючись з її працівниками, розумієш, що співробітники Будинку працюють душею і створюють тут усе, аби старість не стала для мешканців вироком на самотнє й нещасне життя.

«А ось це буде колись моя кімната», - жартує Л.Милашевич, демонструючи одну з кімнат на два ліжка, а вже серйозно розповідає, що в її планах за цю каденцію створити «Будинок захищеного дитинства».

«Якщо пиячать батьки, то дитинку забрали соцслужби на якийсь час туди… Можливо, якийсь садок не буде працювати, то там є бажання таке зробити. Я запрошу туди кращих психологів з України. Але це поки плани…», - каже Л.Милашевич і відразу розумієш, що у Семенівці керівник на своєму місці.

У Кременчуці міський голова Віталій Малецький вже не перший рік лише розмірковує над створенням прототипу семенівського Будинку захищеної старості. Останній раз він планував відкрити його на базі ЦРЛ. А поки він мріє, наші сусіди це вже зробили і, дійсно, їм є чим вихвалятися.

Як відомо, Семенівка входить до складу Кременчуцького району. Це колишній центр Семенівського району. Населення, станом на 2013 рік, становить — 6400 осіб, (8600 осіб у 1966 році). 

 

Олег Булашев

Фото Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися