Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 11 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужан, яких силою виселили колектори із квартири, а вони, зламавши двері, повернулися туди, виграли суд

 

28 мая 2020 13:30

Судові справи.

4 вересня 2018 року чи не всі представники незалежних (не плутати з комунальними засобами масової інформації) Кременчука стали свідками протистояння кременчужан Ткаченко із колекторами ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ». Останні намагалися забрати у містян квартиру по вулиці Європейській, 74.

«28 серпня 2018 року близько 9 –ї години ранку ми вийшли з квартири у справах. Через деякий час нам зателефонували сусіди і повідомили , що двері нашої квартири за адресою вул. Європейська будинок 74 квартира 90 зламує якийсь чоловік, яким керують 4 невідомих чоловіки і поряд з ними стоять поліцейські.

Ми терміново приїхали до квартири і побачили 5 невідомих нам чоловіків, які стояли біля дверей нашої квартири. В нашій присутності  (ті четверо) невідомих, розрахувались (в сумі 1 тис 300 грн ) з тим, хто зламав замки дверей нашої квартири та встановив нові замки. 

Саме так відбулося незаконне захоплення нашої квартири особами, що представилися колекторами»,- про це сьогодні ЗМІ розповіла кременчужанка Тетяна Ткаченко, яка разом зі своїм чоловіком довгі роки проживала по вулиці Європейській, 74.

За її словами, у 2007 році родина у банку взяла доларовий кредит (29 тис дол) і відтоді платила його.

«Ми виплатили справно 18 тис дол, а потім почалася криза. Нам на 100% підняли відсотки… платили, як могли. Нам погрожував банк судом, потім колекторами, але щоб нас без суду так ось виселити… Це вже занадто! Так вони, виселяючи, ще сказали – уб’ємо вас, якщо рипатися будете», - здригається Тетяна Ткаченко.

Вона додає, що під час виселення сусіди та вони самі викликали поліцію.

«Ми перебували в стані надзвичайного стресу, нам  здавалось, що  поліцейські довго не їхали… Потім приїхав наряд поліції, якому ми пояснили усно, а потім і письмово про те, що  замки нашої  квартири «зламали» невідомі нам бандити, встановили свої замки і вигнали нас з власного житла.

При поліції ті, хто назвався колекторами, на всі наші аргументи, що це  наша квартира, що там знаходяться наші речі, цінні прикраси, кошти, документи на право власності на нашу квартир, документи на приватизацію, технічний паспорт, інше..,  в хамській формі відповіли: « тепер це наша квартира, геть звідси, інакше вб’ємо».

Потім бандити «змилувались» і   дозволили нам зайти в квартиру, щоб забрати необхідні  нам речі побуту.

Але, як  тільки  ми зайшли в квартиру і я сказала: «це моє житло і я звідси не вийду»,  бандити стали виштовхувати мене за двері, потім троє з них, побачивши , що мій чоловік Василь Миколайович намагається забрати  з ящиків меблевого гарнітуру наші власні кошти, почали його бити, наносити  йому  тілесні ушкодження, а коли він знепритомнів, волочили його по підлозі квартири  до виходу.

Поліцейські, які приїхали на наш виклик,  навіть не зреагували  на те, що бандити зачинили у в квартирі невинну тварину - нашу  кішку.

Таким чином,  на очах поліцейських  бандити випхали  нас з власного житла , «віджали» нашу квартиру, залишили нас на вулиці, без засобів існування, без документів», - розповіла пані Ткаченко.

З того часу, на захист родини Ткаченко стала відома у Кременчуці правозахисниця, голова обласної організації «Право на захист» Ніна Дашко. Вона зазначає, що тих, хто виселяв родину Ткаченко документу на виселення не було і бути не могло, оскільки в Автозаводському районному суді розглядається справа про виселення за номером 524/92/17, яка суддею Жанною Кривич призначена до розгляду на 28 вересня 2018 року.

«Я звернулася до виконуючого обов’язки начальника поліції Кременчука Сергія Терели та прокурора Кременчука Руслана Кривоноса за допомогою. Я повідомила їм, що можливо ці бандити, що виселили родину Ткаченко, є колекторами… але  звернула увагу, що ведення колекторської діяльності законами України не передбачено!

На це вказує  українське Законодавство, керуючись яким, дав коментар  газеті «Експрес» відомий київський адвокат Ростислав Кравець, який пояснив  таке:  «діяльність щодо примусового стягнення заборгованості дозволена , але цим можуть займатися лише або Державна виконавча служба,  залучаючи до виконання рішення суду тільки правоохоронні органи, або приватні виконавці. Так звані колекторські фірми таких повноважень не мають». 

Я попрохала поліцію, аби вони невідкладно занесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про злочини, викладені в заяві громадян Ткаченко, а саме:

1.     Погрози  фізичною розправою за ознаками ч.1 ст. 129 ККУ (погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози).

2.     Побої та мордування, за ознаками ч. 2 статті  126 ККУ  (Ті самі діяння, що мають характер мордування, вчинені групою осіб, або з метою залякування потерпілого чи його близьких, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості ).

3.     Грабіж поєднаний з насильством, за ознаками ч. 2 статті 187 ККУ –(Грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб)

4.     Грабіж поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому,  за ознаками ч.3 статті  186 ККУ», - зазначила Ніна Дашко.

«Однак, заступник начальника поліції Кременчука О.Продан відмовилася це робити. У неї була своя думка. Проте згодом поліція таки занесла дані про побиття та про проникнення у житло. Розпочато слідство»,-  каже пані Дашко і висловлює глибоку вдячність за роботу С.Терелі та Р.Кривоносу.

А вже сьогодні родина Ткаченко, Ніна Дашко, депутат Оксана Піддубна, члени Руху нових сил та ЗМІ приїхали до оселі, звідки виселили кременчужан. Там родина Ткаченків зламала двері квартири. При цьому спрацювала сигналізація, яку встановили колектори. На місце приїхала охорона, а згодом і слідчо-оперативна група.

Коли в їх присутності пані Ткаченко увійшла в оселю, то, обстеживши її заявила: документи на квартиру викрадені, в паспорті чоловіка вирвана сторінка з пропискою, зниклі кошти та золото, що передавалося у родині від покоління до покоління.

«Колектори знали, що увійшли незаконно і вирішили хоча б так нажитися. Забрали, що можна. Вони знають, що суд програють»,- заявила Ніна Дашко.

«Так діють лише бандити!» - резюмувала тоді Тетяна Ткаченко.

Згодом в Автозаводському райсуді Кременчука почалися слухання за позовом колекторів з ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ», які прохали суд визнати кременчужан родину Ткаченко такими, що втратили право користуватися житлом.

Як з’ясувалося, суд по цій справі йде вже не місяць і не два. Справу починав розглядати ще суддя Рибалко 5 січня 2017 року. Тепер вона передана судді Жанні Кривич.

Родину Ткаченків у суді представляла правозахисник Ніна Дашко.

Під час засідання Н.Дашко заявила, що має сумніви, щодо законності набуття власності ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» та законності державної реєстрації права власності на квартиру № 90 по вул. Європейській, де мешкає родина Ткаченко.

І ось тепер скандал, коли родину силою колектори виселили з квартири, а вони згодом так само – зламавши двері, повернулися у рідні стіни ( див. відео) дійшов до першого логічного завершення.

Днями суддя Автозаводського районного суд Кременчука Жанна Кривич розглянула в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за об`єднаними в одне провадження позовною заявою ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» до кременчужан Ткаченко про:

- усунення перешкод у праві користування майном шляхом виселення відповідачів з квартири без надання іншого житлового приміщення,

- визнання відповідачів такими, що втратили право користування спірною квартирою,

та зустрічними позовними вимогами кременчужан до ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» та приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кобелєвої Алли Михайлівни про:

- визнання незаконним та скасування державної реєстрації права власності за ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» на квартиру,

- зобов`язання приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кобелєвої А.М. вилучити та поновити запис про право власності на спірну квартиру,

-визнання недійсним договору факторингу в частині передачі права вимоги за кредитним договором,

-визнання недійсним договору відступлення права вимоги за договором іпотеки.

Як сказано у рішенні суду, позовні вимоги ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» до кременчужан про усунення перешкод у праві користування майном шляхом виселення відповідачів з квартири без надання іншого житлового приміщення та визнання відповідачів такими, що втратили право користування спірною квартирою залишити без задоволення.

Зустрічні позовні вимоги кременчужан до ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» та приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кобелєвої Алли Михайлівни задовольнити частково.

Визнати незаконною та скасувати державну реєстрацію права власності за ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» на квартиру Ткаченко.

Зобов'язати приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кобелєву А.М. вилучити з державного реєстру речових прав на нерухоме майно реєстраційний запис № 12863277 від 30.12.2015 року, внесений нею на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 27708438, та поновити запис про державну реєстрацію права власності на квартиру за співвласниками Ткаченко.

У задоволенні зустрічних позовних вимог Ткаченко про визнання недійсними договору факторингу № 1 від 12.12.2011 року та договору про відступлення права вимоги за договором іпотеки від 12.12.2011 року в частині передачі права вимоги за кредитним договором № 11180337000 від 10.07.2007 року та договором іпотеки б/н від 10.07.2007 року залишити без задоволення.

У рішенні також зазначено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд Кременчук.

Зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення 01.06.2020 року.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться