Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 27 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужан запрошують зазирнути за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі


14 ноября 2018 18:00

Вхід вільний. Чаєм пригощають.
20-го та 21-го листопада о 14:00 у відділі читальної зали ЦМБ ім. Горького, що по вул. Соборній, 9/16 відбудеться  спеціальна подія Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Показ 197 хвилинного шедевру Фредеріка Вайзмена «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» відбуватиметься двома частинами. Стрічка зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі і показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну і навчання. Бібліотека з її 92 філіалами по всьому Мангеттену, Бронксу та Стейтен-Айленду вбачає свою місію в тому, щоб бути ресурсом для всіх мешканців цього багатогранного і космополітичного міста. Нью-Йоркська публічна бібліотека є проявом глибоко вкоріненої американської віри у право кожного знати і бути поінформованим. Це одна з найбільш демократичних інституцій Америки — бібліотека вітає кожного. Бібліотека прагне надихати людей навчатися, розвивати знання і зміцнювати спільноти.

Як зазанчили організатори показу, вхід вільний, чаєм пригощають.

"У сучасному світі книги стали доступними для великої кількості людей. Щороку відкриваються нові книгарні, великі тиражі видавництв дають можливість продавати книги за відносно доступними цінами, у мережі можна знайти електронні версії текстів та завантажити їх у смартфон чи електронну книгу, або навіть прослухати книгу у аудіоформаті. 

Разом із цим в Україні продовжує існувати мережа публічних бібліотек, яких нараховується близько 16 тисяч. Як вони реагують на такі тенденції? 

Чи можуть публічні бібліотеки взяти на себе нові функції інформаційних, культурних, навчальних центрів та центрів спільнот? Як їхні приміщення та ресурси можуть стати корисними громаді мікрорайону, міста або села, де вони розташовані? Чи може бібліотека бути справді інклюзивною та пропонувати події для абсолютно різних соціальних груп?

Скажімо, у головній публічній бібліотеці Нью-Йорка проводяться групи продовженого для дітей початкової школи, лекції про атеїзм та заходи на зразок ярмарків вакансій. А що нетипового відбувається у публічних бібліотеках України та який це має ефект? Якою взагалі є роль бібліотек у сучасному суспільстві?", - йдеться у повідомленні.

На зустрічі планують обговорити різні питання із практиками та експертками із бібліотечного та культурного середовища. А також спробують попланувати ймовірні нампрямки розвитку кременчуцьких бібліотек за підтримки Максвела Кушніра, волонтера Корпусу Миру в Україні за напрямком «Розвиток громад» та пересічного відвідувача Нью-Йоркської бібліотеки.

Учасниці дискусії:
Анастасія Нечипоренко, головний спеціаліст відділу менеджменту закладів культури управління культури Львівської міської ради
Оксана Мальченко, Регіональний представник Українського Центру Культурних Досліджень в Сумській, Харківській і Чернігівській областях
Модераторка: Світлана Овчаренко, аналітикиня ГО КІПЦ Європейський клуб

Подія відбувається за підтримки Посольства США в Україні
Інформаційна підтримка: MISTOSITE.

Нагадаємо, вихованці Кременчуцької виховної колонії подискутували на теми успіху та життя в рамках фестивалю Docudays UA.

В рамках Кіноклубу DOCUDAYS UA вихованці Кременчуцької виховної колонії вивчали правовий статус людини.

 

Ніка Назарова

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться