Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Кременчужанам до уваги: новий етап медреформи суттєво покращить якість медичної допомоги

22 вересня 2022 15:00

Корисна інформація.

Ще на початку літа МОЗ розпочало впровадження нового етапу медреформи, який ліквідує застарілий та неефективний поділ лікарень на міські, районні та обласні. Натомість будуть створені надкластерні, кластерні та загальні лікарні, які матимуть чітко прописаний функціонал та визначену роль в госпітальному окрузі. 

Кожна громада матиме орієнтир, де і які послуги буде отримувати її населення, а де буде необхідна співпраця з іншими громадами. Найпростіші випадки спрямовуватимуться в загальні лікарні, пацієнти з більш складними захворюваннями потраплятимуть до кластерних та надкластерних медзакладів. 

Перші кроки нового етапу медреформи розпочнуться вже у наступному році, зі зміни підходів до лікування серцево-судинних захворювань. З 2023-го маршрут пацієнта з інсультами та інфарктами пролягатиме лише в кластерну і надкластерну лікарню або ж в кардіологічний центр. Саме в цих медзакладах пацієнт зможе отримати високий рівень медичної допомоги. 

За словами заступника міністра охорони здоров'я, громади, чиї лікарні будуть визначені як кластерні, мають чітко розуміти покладені на них зобов'язання. Адже вони відповідатимуть за медичну допомогу не лише у своїй громаді, а й у всьому кластері. Кожен кластер буде розрахований мінімум на 150 тисяч населення. Те ж саме стосуватиметься і загальних лікарень, які у госпітальному окрузі обслуговуватимуть 50-80 тисяч населення, в середньому це 2-6 громад. 

«Кожна громада, медзаклад якої потрапив до спроможної мережі, має чітко розуміти, що на кожен із закладів чекає велика робота з посилення спроможності, забезпечення безоплатної медичної допомоги, покращення якості надання медичної допомоги тощо. Це велика відповідальність, яка лягає на плечі власника та керівника лікарні. Тому, безумовно, в цьому процесі громади мають об'єднати свої зусилля, заради того, щоб населення на їх території було забезпечене якісною медичною допомогою», – розповів Олексій Яременко, коментуючи роль місцевої влади у побудові спроможної мережі медичних закладів.  

Заступник міністра охорони здоров'я нагадав, що наразі в Україні, в межах медичної реформи не йдеться про закриття лікарень. Менш потужні медичні заклади, які не потрапляють до спроможної мережі, надалі продовжать працювати та надавати медичну допомогу населенню. Крім того, у 2023 році вони так само фінансуватимуться коштом Програми медичних гарантій за винятком пакетів на лікування інсультів та інфарктів, які з наступногороку стануть доступними лишедля кластерних та надкластерних медзакладів. 

 

 

Завідувач Кременчуцького РВП  ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Андрій Поляков

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися