Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 30 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчужанам до уваги: ВООЗ надав спалаху мавпячої віспи статус надзвичайної ситуації міжнародного масштабу

26 липня 2022 14:15

Корисна інформація.

21 липня 2022 року у Женеві відбулось засідання Комітету з питань надзвичайних ситуацій Міжнародних медико-санітарних правил щодо оновлення оцінки спалаху мавпячої віспи та надання йому статусу надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров'я міжнародного масштабу. За даними ВООЗ вже зареєстровано понад 16 000 випадків захворювання у 75 країнах світу. 

Як зазначено в офіційній заяві генерального директора ВООЗ Тедроса Аданома Гебреїсуса, члени Комітету висловили різні точки зору щодо поточної ситуації із захворюванням. Взявши до уваги їхні рекомендації, пан Гебреїсус оголосив спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією у сфері громадського здоров'я, що має міжнародний масштаб.

«За оцінкою ВООЗ, ризик мавпячої віспи є помірним у глобальному масштабі в усіх регіонах, крім Європи, де ми оцінюємо його як високий. Коротко кажучи, у нас є спалах, який швидко поширився світом через нові способи передачі, про які ми ще мало знаємо, але які відповідають критеріям Міжнародних медико-санітарних правил», – підсумував генеральний директор ВООЗ під час пресконференції.

Через те, що спалах мавпячої віспи сконцентрувався серед чоловіків, що мають статеві контакти з іншими чоловіками, ВООЗ закликає розробити та використовувати стратегії профілактики та лікування у відповідних групах. За словами пана Гебреїсуса, під час цього процесу важливо запобігти стигматизації та дискримінації, адже «вони так само небезпечні, як і будь-який вірус». 

Щодо глобальних рекомендацій, то генеральний директор ВООЗ зауважив про необхідність посилення епідконтролю у країнах, де вже зареєстровано випадки мавпячої віспи, та контролю лікування захворювання у медичних закладах, підкреслив нагальність пришвидшення досліджень щодо створення ефективної вакцини і лікарських засобів.

Нагадаємо, що в Україні наразі не зафіксовано жодного підтвердженого випадку мавпячої віспи.

 

 

Завідувач Кременчуцького РВП ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Андрій Поляков


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися