Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 9 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужанам показали, як Кременчуцьке водосховище заселяють баклани та iншi птахи

 

13 июля 2020 11:45

Птахи масово влаштовують гнiзда на мiсцях.

Так, науковцi провели зоологічні дослідження у південній частині Сулинської затоки водосховища влітку. Про це повiдомляють на сторiнцi Нацiонального природного парку Нижньосульський у Фейсбуцi.

Острова Сулинської затоки надзвичайно цікаві у зоологічному відношенні, особливо їх орнітофауна. Тут влаштовують гнізда рідкісні орлани-білохвости, розташована єдина на території НПП “Нижньосульський” колонія бакланів великих. Різноманітним є також орнітокомплекс листяних лісів островів.

Цьогорічний облік гнізд у колонії бакланів показав, що їх кількість зменшилась у порівнянні з минулим роком і складає близько 550 гнізд. Це пояснюється всиханням гніздових дерев під впливом посліду бакланів. Мертві дерева стають крихкими, а гілки ламаються під вагою гнізд і птахів, що робить їх мало придатними для гніздування. Внаслідок цього баклани почали освоювати живі дерева на іншій острівній гряді, де раніше гніздились у незначній кількості. На час обстеження (27.06.2020 р.) більшість пташенят бакланів покинули гнізда.

У колонії зареєстровані також кілька кваків, які тут можливо гніздяться, а також чапля жовта (Червона книга України). Навідуються в колонію шуліка чорний (Червона книга України) та ворони сірі, що живляться загиблими пташенятами і рибою, яку відригують потурбовані баклани.

На острові Коханівка нас очікував неприємний сюрприз – внаслідок вітровалу загинуло гніздове дерево орланів-білохвостів, на якому ці птахи виводили пташенят більше 5 років. Під час обстеження гніздової ділянки молодий цьогорічний орлан постійно кружляв над нами.

Ентомофауна на обстежених островах у порівнянні з минулим роком виявилась дуже збідненою, що можливо обумовлено не тільки аномальною зимою, але й відсутністю цього літа розвиненого квітучого різнотрав’я. На острові Лящівка-2 комахи здебільшого концентрувались на ваточнику сірійському — чужорідній для наших біотопів інтродукованій рослині, що утворила на острові доволі великі зарості. Тут спостерігались робочі особини джмелів, зокрема джмеля малого земляного, кілька бронзівок золотистих, білан ріповий, головчак тире. На іншій квітучій рослинності зафіксовані головчаки тире та лісовик, синявець крушиновий, сколія шестикрапкова, дика бджола мегахиліда, джмелі. На вербах траплялись тогорічні гали трояндоцвітної галиці, а на вербі білій гали кліщиків. Треба відмітити, що на деяких рослинах вже є гнізда, хоча й невеликі, американського білого метелика, який насамперед заселяє шовковицю та клен американський.

Нагадаємо, Екологічну катастрофу на Кременчуцькому водосховищі можуть спровокувати баклани

 

 

За матералами джерела

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться