Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужанам пояснили, чому в двох кременчуцьких школах все ж не буде 10-11-х класів


3 мая 2019 10:00

Відповідь на петицію: чому школа №17 буде єдиним ліцеєм на Молодіжному.

8 квітня цього року на сайті Кременчуцької міської ради оприлюднили петицію Про розширення мережі ліцеїв на Молодіжному. Вона набрала необхідну кількість підписів і потрапила на розгляд міського голови.

Так, як мер Кременчука Віталій Малецький у відпустці, відповідь надав його перший заступник Володимир Пелипенко. 

У відповіді він зіслався на Закон України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», план заходів Кабінету Міністрів України (схвалений на засіданні Кабінету Miнicтрів 25.10.2017, протокол № 61), згідно з якими необхідно здійснити до 2020 року для впровадження шкільної реформи, рекомендацій Міністерства освіти і науки України, доручення Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 02.01-15/2916 від 23.11.2018 в місті Кременчуці проводиться робота щодо впровадження освітньої реформи.

"Один з її етапів - формування мережі профільних шкіл. Закон України «Про загальну середню освіту» визначає ліцей, як заклад середньої освіти III ступеня, що забезпечує профільну середню освіту. Виконавчим комітетом визначені та запропоновані заклади на базі яких було сформовано мережу профільних шкіл (ліцеїв).Кожен випускник 9 класу закладу загальної середньої освіти м. Кременчука матиме гарантований рівний доступ до якісної профільної середньої освіти (10-12 класи)", - йдеться у відповіді.

Також додає, що у новому Законі України «Про освіту» передбачено поділ середньої освіти на три рівні: початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п'ять років; профільна середня освіта тривалістю три роки - поглиблене вивчення окремих предметів з урахуванням здібностей та потреб учнів, підготовка до вступу до закладів вищої освіти III та IV рівнів акредитації.

  12 грудня минулого року сесія Кременчуцької міської ради прийняла рішення щодо приведення у відповідність окремих закладів загальної середньої освіти міста до їх типів, вони перейменовані та зараз функціонують як ліцеї.

  Що стосується закладів загальної середньої освіти міста, зазначених у зверненні кременчужан, а саме: шкіл №№ 8, 17 та 26.

  Так, станом на 26 квітня у вищеперерахованих закладах освіти кількість та наповнюваність були такими: 

  ззсо

  Потужність

  К-сть учнів

  Наповнюваність

  Резерв місць

  8

  1500

  775

  51,7%

  725

  17

  2140

  1021

  47,7%

  1119

  26

  960

  732

  76,3%

  228

  Кількість поданих заяв до 10 класу ліцею №17 (випускників 9 – х класів шкіл №№ 8, 17, 26) із визначенням відповідного профілю:

  Профіль

  ЗЗСО№  8

  ЗЗСО№  17

  ЗЗСО№ 26

  Іноземна філологія

  2

  12

  6

  Математичний

  7

  16

  2

  Історичний

  1

  14

  3

  Біологічний

  3

  5

   

  Разом

  13

  47

  11

  Також стало відомо, що кількість випускників, що бажають продовжити отримувати освітні послуги на базі шкіл, розташованих на Молодіжному – 117.

  Можливість виділити відповідну кількість приміщень має лише ліцей №17, яким вже проведена робота з підготовки до нового навчального року: виділено 10 окремих освітніх приміщень площею 650 кв. м (10*65 кв. м). Складено освітні програми за п’ятьма профілями. Укладено домовленості з викладачами ВНЗ, які запрошені для надання освітніх послуг.

   Таким чином, потужність, наповнюваність, резерв місць та кількість випускників 9-х класів, бажаючих продовжити отримувати освітні послуги у 10-х класах, не дозволяє відкрити класи із необхідною наповнюваністю за відповідним профілем у школах №8 та 26.

   24 квітня депутати на сесії затвердили рішення щодо приведення у відповідність окремих закладів загальної середньої освіти міста до їх типів. Вони будуть перейменовані та почнуть функціонувати як гімназії.

   Зокрема, остаточно стало відомо, що гімназіями будуть школи № 8 та 26.

   Нагадаємо: Кременчуцькі депутати затвердили: на все місто залишиться 10 ліцеїв для учнів 1-11 класів, а інші стануть гімназіями.

   Читайте також: Кременчук знову попереду, але чи на користь це: на все місто залишиться 10 ліцеїв для учнів 1-11 класів, а інші школи будуть навчати до 9-ого класу.

    

    

   Світлана Павленко

   Подпишись на нас

   Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
   Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

   Другие новости

   Афиша Кременчуга
   Орфографическая ошибка в тексте:
   Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

   Мы в Telegram

   Подписаться