Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 31 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчужанам про важливість грудного вигодовування для гармонійного розвитку дитини

1 серпня 2022 16:00

Корисна інформація.

Годування грудьми – це найголовніше та найважливіше, що мама може дати своїй дитині в перші два роки її життя. Материнське молоко це жива речовина високої біологічної складності, що виконує активну поживну, захисну, імуномоделюючу функцію та сприяє психоемоційному розвитку дитини. Мама і маля отримують ні з чим незрівнянне задоволення в процесі грудного вигодовування, тому що кожне годування це акт турботи, любові, спілкування зі своєю дитиною.

Материнське молоко ідеальне для вашого малюка воно не може бути неповноцінним і містить усі поживні речовини потрібні малюку для зростання, формування імунітету, розвитку головного мозку, психічного розвитку та інтелекту. Малюки смокчуть груди не тільки для годування, ваші груди – це їжа, напій, любов, комфорт та безпека для вашої дитини. Якщо ви прикладаєте свого малюка до грудей кожного разу, коли він просить ви робите його здоровішим, щасливим та задоволеним. Ваше молоко завжди найкраще для вашого малюка воно змінює склад відповідно до зростання та потреб саме вашої дитини тому намагайтеся вигодовувати дитину грудьми якомога довше.

Ризики для малюка при штучному вигодовуванні дуже вагомі, у таких дітей частіше виникають закріпи або діарея, респіраторні інфекції, хронічні хвороби, дефіцит вітаміну А, ожиріння, алергічні реакції, затримка розумового розвитку, недостатній зв’язок з матір’ю. У жінок які не годують грудьми частіше спостерігаються анемія , рак яєчників, молочної залози, настання небажаної вагітності.

У перші пів року життя малюкові не потрібно нічого окрім грудного молока. Ідеальним для вашого малюка буде виключно грудне вигодовування до шести місяців, а після введення додаткової їжі, прикормів, продовження годування грудьми до двох років. Природньо, що при високому ступені зв’язку матері і немовляти в процесі грудного вигодовування та догляду, формується цілий комплекс складних психофізіологічних відносин – основи майбутньої соціалізації дитини. Згодом залежність дитини від материнського молока і самої матері буде зменшуватися, але сформований психофізіологічний зв’язок, а також відносини мами і дитини залишаться довічною основою сімейних відносин, відносин між поколіннями.

Грудне вигодовування сприяє зародженню глибокого емоційного зв’язку між дитиною та матір’ю. Система “мати-дитя” – саморегулююча, і склад молока матері змінюється відповідно до потреб дитини. Однак, є фактори, які можуть порушити цю саморегулюючу систему:

  • свідоме небажання матері годувати дитину;
  • переконаність матері, що у неї не вистачить молока;
  • важка психологічна травма перенесена матір’ю;
  • знеболювання або стимуляція під час пологів;
  • важкий пологовий стрес та травма під час пологів у дитини та інше.

Все це може стати причиною формування відповідної психологічної домінанти. Доведено, що чим більше виражена домінанта грудного вигодовування, тобто настрій вагітної та жінки, що народила, на годування дитини грудьми, тим більш тривалий термін вона годує грудьми свою дитину в реальності. Нормальні пологи, відсутність ускладнень збільшують, як бажання годувати дитину грудьми, так і реальні терміни вигодовування. Навпаки, наявність патології в процесі пологів, яка може бути пов’язана з хворобливими відчуттями або емоційними переживаннями для жінки, зменшує ймовірність тривалості строків вигодовування.

Першорядне значення для настрою організму на вироблення молока має абсолютна впевненість мами в тому, що молоко прийде в кількості, необхідній для її дитини, і щира готовність зробити все від неї залежне, щоб зберегти лактацію на весь період, поки дитина потребує молока. Джерело впевненості – любов до малюка.

Важливе значення має також ставлення батька до годування. Висловлюючи захоплення і вдячність дружині, яка годує дитину грудьми, чоловік допоможе жінці полюбити себе як матір, додати впевненості в собі і подовжити період грудного вигодування.

Для того щоб ви та ваша дитина змогли насолодитися грудним вигодовуванням та спілкуванням, доречним буде контакт шкіра до шкіри. Роздягніть свого малюка, залиште його в підгузку та покладіть його до себе під сорочку. Це збільшить рівень гормонів, що відповідають за вироблення та виділення молока. Годуйте дитину за вимогою, а не за часом, тоді ваші груди будуть виробляти стільки молока скільки потрібно вашій дитині навіть в періоди швидкого росту. Пам’ятайте що вам потрібен повноцінний відпочинок і нормальне регулярне сповнене білками та вітамінами харчування, намагайтеся уникати стресових ситуацій. Не давайте дитині суміш навіть коли залишаєте дитину на деякий час, залишайте зціджене молоко. Ці поради допоможуть вам уникнути гіпогалактії.

Насолоджуйтесь грудним вигодовуванням, кожною хвилиною проведеною разом з вашим малюком. Зрозумійте що не кожній жінці випадає таке щастя бути справжньою мамою, та розділити цю радість, хай у вашому житті ніколи не буде сумнівів у тому що ви щось не додали вашій дитині, тому що зараз ви закладаєте майбутнє здоров’я вашої дитини.

 

Ніна Карпенко, завідувачка акушерським відділенням комунального підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня Полтавської міської ради»

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися