Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Кременчужанам розповіли про захворюваність на грип та ГРВІ: в Україні почалась циркуляція вірусів грипу

16 листопада 2022 07:45

Летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.

Із 31 жовтня до 6 листопада 2022 року в Україні на ГРВІ, включно із коронавірусною інфекцією, захворіли 90 941 людина, із них 42 049 (46,2%) — діти віком до 17 років. Загалом із 3 жовтня до 6 листопада 2022 року перехворіло 1,3% населення країни.

У зразках матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип у 4 випадках визначено віруси грипу А не субтипований у Чернівецькій (3) та Чернігівській (1) областях. Летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.

Інтенсивний показник захворюваності — 221,8 на 100 тисяч населення. Це менше епідемічного порога, розрахованого для України і відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Найбільша інтенсивність епідемічного процесу — у центральній та західній частинах України.

За звітний тиждень проти грипу вакцинувалися 5 294 людини. З початку епідсезону проти грипу вакцинувалися 8 683 людини, зокрема 4 054 — із груп медичного та епідемічного ризиків.

Протягом 44 тижня 2022 року зареєстрували 178 пацієнтів, клінічний стан яких підлягав визначенню випадку грипоподібного захворювання (ГПЗ). Захворюваність серед дорослого населення становила 328,4 на 100 000, серед дітей віком до 17 років — 398,6 на 100 000.

З початку епідсезону з-поміж 887 пацієнтів із ГПЗ лабораторно обстежено 145 (16,3%) людей, у 50 (34,5%) випадках отримано позитивні результати на вірус SARS-CoV-2, риновіруси, метапневмовiруси та інші віруси респіраторної групи інфекцій.

Також упродовж звітного тижня зареєстрували 137 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ), із них 24 (17,5%) — діти віком до 17 років. Пропорційний внесок ТГРІ до показника госпіталізації з усіх причин становить 3,6%.

З початку епідемічного сезону з-поміж 733 пацієнтів із ТГРІ лабораторно обстежено 125 (17,1%) людини, отримано 48 (38,4%) позитивних результатів на вірус SARS-CoV-2, вірус грипу А(H1)pdm09, аденовіруси, RS-віруси та інші віруси респіраторної групи інфекцій.

Нагадаємо, що найкраща профілактика грипу — це вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною. Всупереч поширеному міфу, це не послаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Завдяки активній співпраці ЦГЗ, МОЗ та міжнародних партнерів вдалося отримати як гуманітарну допомогу 163 тис. доз вакцин ВАКСІГРИП проти грипу, а також 30 тис. доз ДЖІСІ ФЛЮ від міжнародного проєкту PIVI для безоплатного щеплення медичних працівників та військових.

Ці вакцини вже розподілені між усіма областями України.

Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея (32 200 тис. доз);

ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція (50 000 тис. доз).

 

Вакцинація запорука здоров’я!

 

Завідувач Кременчуцького РВП ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»  Андрій ПОЛЯКОВ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися