Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Кременчужани можуть проголосувати щодо перейменування вулиці Залудяка та дізнатися думку відомого краєзнавця

22 квітня 2024 07:00

Пряма мова.

Микола Іванович Залудяк – український діяч, представник президента і голова Полтавської обласної державної адміністрації з 1992 по 1998 роки. Депутат Верховної Ради УРСР 11-го скликання. Заступник голови Верховної Ради УРСР 11-го скликання (в 1989—1990 роках). Народний депутат України 1-го скликання. Кандидат економічних наук. У 1996 році став Почесним громадянином Кременчука. На честь Миколи Залудяка названа вулиця у центрі міста, яка раніше мала назву – вулиця Квартальна.

Зараз по країні йде процес декомунізації вулиць, і в місті постає питання: чи потрібно перейменовувати вулицю Миколи Залудяка, якого багато хто вважає партійним радянським функціонером?

Якої думки з цього приводу відомий Кременчуцький краєзнавець Євген Бергер, ми запитали саме у нього, під час запису одного з сюжетів у центрі міста.

Він миттєво зорієнтувався у питанні і заявив, що саме по вулиці Миколи Залудяка, біля будинку дитячої творчості, у минулому столітті знаходився кінотеатр «Арс». Поряд з цим будинком жила сім'я Хейфіц.

Згодом Йосип Хейфіц став відомим кінорежисером, сценаристом, педагогом і мав нагороду Героя Соціалістичної Праці.

Згідно з даними Вікіпедії, він народився в Мінську, жив із сім'єю у Полтаві, юність провів у Кременчуці. Після смерті батька в тринадцять років розпочав трудову діяльність — був помічником коменданта ревтрибуналу, потім працював учителем на одному з Кременчуцьких заводів.

У 1927 закінчив Ленінградський технікум екранного мистецтва (з 1925 - відділення Державного фотокінотехнікуму), у 1928-1930 роках навчався на кінофакультеті Державного інституту історії мистецтв.

У 1928 році вступив на Ленінградську кінофабрику «Совкіно» спершу як монтажник і асистент режисера. Як автор дебютував в ігровому кіно спочатку як сценарист, працював у співавторстві з Олександром Івановим та іншими кінематографістами. У тому році спільно з Олександром Зархі виступив як режисера.

У період 1939-1941 років викладав в акторській школі при Ленфільмі. Під час евакуації студії, 1941—1942 років, був художнім керівником Ташкентської та Тбіліської кіностудій, потім повернувся до Ленінграда.

У 1960 роки екранізував твори А. Чехова, І. Тургенєва, А. Купріна.

Стрічки режисера нагороджувалися призами на всесоюзних та міжнародних кінофестивалях.

У 1977-1978 роках керував режисерською майстернею на Вищих курсах режисерів та сценаристів.

Помер 24 квітня 1995 року. Похований у Санкт-Петербурзі.

Євген Бергер вважає, що вулицю Миколи Залудяка можна було б перейменувати у вулицю Йосипа Хейфіца, або іншого видатного кременчужанина.

Щодо самого Миколи Залудяка, то Є.Бергев каже, що партійний функціонер показав себе не з кращого боку. Він діяв сталінськими методами: підвищував тон, бив рукою по столу, погрожував зі словами: «Не можеш працювати – вижену, не можеш працювати – звільню».

«Він саджав правозахисників у Глобинську в'язницю, а також активістів демократичних процесів… Отже, я вважаю цю вулицю слід перейменувати. Можна назвати цю вулицю ім’ям режисера Йосипа Хейфіца, або якого-небудь відомого кременчужанина. Про це ще треба подумати», - резюмував Є.Бергер.

Нагадаємо, Хто похований біля кременчуцького пам’ятника «Борцям за владу рад».

Будівля на розі Сердюка та Залудяка була і управлінням МДБ, і бібліотекою, і будуправлінням.

 

Анкета: перейменовувати вулицю Залудяка?

 

Олег Булашев

Відео Ігоря Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися