Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 26 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Більше півтисячі кременчужан "скосили" гострі кишкові інфекції

 

13 мая 2019 09:40

Кременчужани найчастіше труяться продуктами та стравами домашнього приготування.

Кременчужан попереджають: з настанням тепла збільшується ризик виникнення харчових отруєнь та гострих кишкових інфекційних (ГКІ) хвороб.

У Кременчуці за 2018 рік зареєстровано 520 випадків гострих кишкових інфекцій (показник 235,0 на 100 тис населення, що на 3,8% вище показника 2017 року).

Про це повідомив начальник Кременчуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області О.Назарець.        

"У 2018 році, як і в попередні роки, спостерігався ріст кишкової інфекції серед дитячого населення. Так, на гострі кишкові інфекції захворіло 363 дитини, проти 308 випадків в 2017 році. Провідним в розповсюдженні кишкових інфекцій залишається як і в минулі роки харчовий шлях передачі, питома вага якого склала в 2018 році 77,6%. В структурі харчових продуктів, які викликають ГКІ переважають м’ясні (31,5%) та кисломолочні (31,2%) продукти. У 58,7% випадків захворювання пов’язані з вживанням продуктів та страв домашнього приготування; 20,2% - з продуктами домашнього виробництва придбаними на ринках міста (в тому числі і стихійних)", - йдеться в повідомленні.

 Аби не трапилось неприємностей, пов'язаних з хворобою, кременчужанам рекомендують перш за все -  додержуватися правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук – це запорука значного скорочення захворюваності кишковими інфекціями. Руки з милом необхідно мити перед приготуванням їжі та перед її вживанням; після кожного відвідування туалету. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати; сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремо, стіл, розділювальні дошки, ножі, м’ясорубку (блендер, кухонний комбайн тощо) після роботи з сирими продуктами потрібно ретельно вимити і ошпарити окропом. 

Серед іншого під час відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни, дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі дикорослі ягоди, гриби та інші продукти невідомого походження; для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно визначеними місцями відпочинку та відповідно облаштованими пляжами. 

До прикладу, якщо у дитини погіршилося самопочуття, навіть незначно порушився характер випорожнень, не шукайте причин, не посилайтеся на прорізування зубів, зміну харчування – негайно звертайтеся до лікаря. Справа спеціаліста визначити причину.

Слід пам’ятати, що неконтрольоване і нераціональне застосування антибіотиків та інших антибактеріальних препаратів призводить до того, що у кишківнику знищуються не тільки збудники хвороби, але й корисна мікрофлора.

При недостатньому та неадекватному лікуванні може сформуватися носійство інфекції, і людина, яка перехворіла, не маючи клінічних проявів, продовжує виділяти збудники, що особливо небезпечно для оточуючих

Довідка:

До групи гострих кишкових інфекцій відносяться: сальмонельози, шигельози (дизентерія), черевний тиф, паратифи, холера, вірусний гепатит А, протозойні кишкові хвороби (лямбліоз). Всі ці хвороби викликаються певними видами вірусів, бактерій, найпростіших мікроорганізміів, а також гельмінтами. 
Джерелами збудників кишкових інфекцій можуть бути хворі люди та (або) так звані бактеріоносії – особи, у яких немає явних ознак та проявів хвороби. Збудники хвороб виділяються у навколишнє середовище з випорожненнями та через забруднені руки, при недотриманні хворими (бактеріоносіями) правил особистої гігієни.
В організм здорової людини збудники гострих кишкових інфекцій потрапляють із забрудненими харчовими продуктами та питною водою, а також через брудні руки при недотриманні правил особистої гігієни. Саме тому кишкові інфекції часто називають «хворобами брудних рук». 

 

Світлана Павленко

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться