
Підсумки опитування.
Після масового ракетного удару окупантів по різних містах України, зокрема і Кременчука, 10 жовтня, багато хто з городян знову дістав тривожні валізи чи укомплектовув їх. Міська влада, як і всі оперативні служби закликають мешканців не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та бігти до укриття.
З початку повномасштабної війни в України, тобто з 24 лютого 2022 року, багато містян нарікали на неможливість перебувати у підвалах багатоповерхівок через жахливий стан. Тому просили управляючі компанії, можновладців відреагувати на їхні прохання та облаштувати належним чином сховища.
Чи покращився їхній стан за останні 7 місяців? Це питання журналістка нашої редакцій задала пересічним мешканцям на вулицях Кременчука.
Виявилося, що багато городян не ходять в укриття, інші користуються правилом двох стін вдома.
«Я не ховалася, бо там не було (укриття в будинку, ред.), тому не ходила. Там (у кварталі 101, ред.) у новому будинку було укриття. Але я там не була, тому не можу сказати про його стан», - розповіла кременчужанка.
«Я, якщо чесно, жодного разу в укритті не був. Мені постійно треба бути на зв’язку з близькими. Бо у мене батько та бабуся, які можуть потребувати допомоги. Тому маю швидко «пригнути» до машини. У підвалі не завжди ловить зв’язок, тому страх десь ховаємо», - прокоментував, чому так, молодий чоловік.
«У нас підвал не підходить для укриття - там вода, що там облаштовувати? Я маю на увазі труби з водою. Як вдарить, то потече все», - розповіла респондентка.
Вона зазначила, що у разу необхідності ходять до сховища у найближчому гуртожитку на вул. Першотравневій.
«Нічого не змінилося. Як з початку війні самостійно облаштували, так і все», - відповіла інша жінка.
«На жаль, я не ховаюсь в укритті, бо наш будинок для цього не пристосований. Я так вважаю. Був момент, коли ми спускалися туди, але там один вхід, а виходу взагалі немає. Тому віддаємо перевагу правилу двох стін», - розповіла містянка.
«У нас на приватному підприємстві облаштували нове бомбосховище, що відповідає, як то кажуть, європейським стандартам… У нас приватний сектор (Занасип), тож мені від роботи дуже близько… Є, де укритися, тому у цьому питанні все добре», - розповів ще один респондент.
Ще один чоловік повідомив, що ховається у власному погребі, бо проживає у приватному будинку.
«Змінилося. Моїми власними зусиллями, зокрема. Лавки робив. Ми ховалися у садочку на Раківці, тому гарно облаштовувати не могли. Можливо у місті (у центрі, ред.) щось робили, а у нас нічого», - розповів ще один респондент.
Тож, як бачимо, більшість кременчужан не поспішає ховатися в укриттях, тому що не вважають їх безпечними та придатними для використання. У разі необхідності облаштовують їх власними силами, вже не чекаючи допомоги від влади на чолі з Віталієм Малецьким.
А тим часом, у серпні стало відомо, що зі Стабілізаційного фонду Кременчуцької міської територіальної громади виділено 2 млн 50 тис 237 грн 85 коп для оплати послуг з поточного ремонту укриття, розташованого в одній з будівель влади.
Тобто для облаштування укриття для себе чиновники знайшли кошти, а для платників податків ні?
Олена Сінтюріна
Відео Кирила Воронцова