Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Кременчужани не поспішають в укриття, на облаштування яких за 7 місяців міська влада не знайшла коштів

12 жовтня 2022 17:45

Підсумки опитування.

Після масового ракетного удару окупантів по різних містах України, зокрема і Кременчука, 10 жовтня, багато хто з городян знову дістав тривожні валізи чи укомплектовув їх. Міська влада, як і всі оперативні служби закликають мешканців не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та бігти до укриття.

З початку повномасштабної війни в України, тобто з 24 лютого 2022 року, багато містян нарікали на неможливість перебувати у підвалах багатоповерхівок через жахливий стан. Тому просили управляючі компанії, можновладців відреагувати на їхні прохання та облаштувати належним чином сховища.

Чи покращився їхній стан за останні 7 місяців? Це питання журналістка нашої редакцій задала пересічним мешканцям на вулицях Кременчука.

Виявилося, що багато городян не ходять в укриття, інші користуються правилом двох стін вдома.

«Я не ховалася, бо там не було (укриття в будинку, ред.), тому не ходила. Там (у кварталі 101, ред.) у новому будинку було укриття. Але я там не була, тому не можу сказати про його стан», - розповіла кременчужанка.

«Я, якщо чесно, жодного разу в укритті не був. Мені постійно треба бути на зв’язку з близькими. Бо у мене батько та бабуся, які можуть потребувати допомоги. Тому маю швидко «пригнути» до машини. У підвалі не завжди ловить зв’язок, тому страх десь ховаємо», - прокоментував, чому так, молодий чоловік.

«У нас підвал не підходить для укриття - там вода, що там облаштовувати? Я маю на увазі труби з водою. Як вдарить, то потече все», - розповіла респондентка.

Вона зазначила, що у разу необхідності ходять до сховища у найближчому гуртожитку на вул. Першотравневій.

«Нічого не змінилося. Як з початку війні самостійно облаштували, так і все», - відповіла інша жінка.

«На жаль, я не ховаюсь в укритті, бо наш будинок для цього не пристосований. Я так вважаю. Був момент, коли ми спускалися туди, але там один вхід, а виходу взагалі немає. Тому віддаємо перевагу правилу двох стін», - розповіла містянка.

«У нас на приватному підприємстві облаштували нове бомбосховище, що відповідає, як то кажуть, європейським стандартам… У нас приватний сектор (Занасип), тож мені від роботи дуже близько… Є, де укритися, тому у цьому питанні все добре», - розповів ще один респондент.

Ще один чоловік повідомив, що ховається у власному погребі, бо проживає у приватному будинку.

«Змінилося. Моїми власними зусиллями, зокрема. Лавки робив. Ми ховалися у садочку на Раківці, тому гарно облаштовувати не могли. Можливо у місті (у центрі, ред.) щось робили, а у нас нічого», - розповів ще один респондент.

Тож, як бачимо, більшість кременчужан не поспішає ховатися в укриттях, тому що не вважають їх безпечними та придатними для використання. У разі необхідності облаштовують їх власними силами, вже не чекаючи допомоги від влади на чолі з Віталієм Малецьким.

А тим часом, у серпні стало відомо, що зі Стабілізаційного фонду Кременчуцької міської територіальної громади виділено 2 млн 50 тис 237 грн 85 коп для оплати послуг з поточного ремонту укриття, розташованого в одній з будівель влади.

Тобто для облаштування укриття для себе чиновники знайшли кошти, а для платників податків ні?

 

Олена Сінтюріна

Відео Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися