Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужани обурені, що на Молодіжному залишиться лише одна школа з 10-11 класами

 

5 декабря 2018 17:45

У департаменті освіти Кременчука вказують на шкільну реформу, в рамках якої і будуть такі нововведення.

За останні три дні до Кременчуцької газети звернулись троє батьків учнів 9 класів, які навчаються в школах Молодіжного з одним і тим самим запитанням: «Чому з наступного року на величезний район залишають одну школу №17, де працюватимуть 10 класи».

Батьків турбувало ще одне питання: чому вибір випав саме на школу №17.

«Так школа №31 і та ж школа №12 новіші», - розповіла кременчужанка Світлана, мати дев’ятикласника.

Жінка стверджує, що таке новведення їх зовсім не радує. Та в департаменті освіти, куди група батьків зверталась за роз’ясненнями, їм пояснили, що це вимоги нового Закону «Про освіту». А школу №17 обрали, бо там злагоджений педагогічний колектив.

Та кременчужанку зовсім не тішать перспективи, що сину треба буде їздити в школу через весь Молодіжний.

У свою чергу журналістка Кременчуцької газети звернулась за коментарем до директора департаменту освіти Кременчука Геннадія Москалика.

Він теж згадав Закон «Про освіту», згідно з яким і започатковані є масштабні реформи у галузі. Не оминули вони і Кременчук.

Він нагадує, що тепер середня освіта поділяється на початкову (4 роки, 1-4 класи), базову (5 років, 5-9 класи) і профільну (3 роки, 10-12 класи).

 Починаючи з 5 класу діти вчитимуться в гімназіях, а після закінчення 9 класу продовжуватимуть навчання у ліцеях (закладах старшої або профільної школи) або ж здобуватимуть професійну освіту.

У зв’язку з цим, вже на найближчу сесію Кременчуцької міської ради, яка запланована на 12 грудня, виносять проект рішення, згідно з яким у Кременчуці створюють 10-ть ліцеїв на базі навчальних закладів з поглибленим навчанням. У 17-й школі, про яку згадано вище, теж створюють ліцей. Там планують відкрити 5-6 профільних класів, де учні зможуть навчатися за різними напрямками.

Як передбачає новий закон, в академічних ліцеях учні зможуть глибоко підготуватися до вищої освіти, у професійних – здобути середню освіту і, водночас, першу професію.

«Якщо в школах набирається по 1-2 класи, ми не зможемо запровадити профільні класи. Тож повноцінного навчання не може бути», - говорить Г. Москалик.

І це не все, до чого треба готуватися кременчуцьким батькам. Варто нагадати, що далі реформа шкільної освіти передбачає 12-річну освіту. І в міністерстві освіти й науки не виключають пришвидшення реформи і введення повноцінної 12-річки вже з 1 вересня 2022-23 років.

Довідка

В яких навчальних закладах Кременчука працюватимуть профільні класи:

Кременчуцький ліцей № 4 «Кремінь» (Зараз це Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей» № 4),

Кременчуцький ліцей № 5 імені Т. Г. Шевченка (зараз це Кременчуцька різнопрофільна гімназія» № 5 імені Т.Г. Шевченка),

Кременчуцький ліцей № 6 «Правобережний» (зараз це Загальноосвітня школа І ступеня – різнопрофільна гімназія» № 6),

Кременчуцький ліцей № 10 «Лінгвіст» (зараз це Кременчуцька спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 10 з поглибленим вивченням англійської мови),

 Кременчуцький ліцей № 11 «Гарант» (зараз це Кременчуцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей» № 11),

Кременчуцький ліцей № 17 «Вибір» імені М. Г. Неленя (зараз це Кременчуцька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 17 «Вибір» імені М. Г. Неленя),

Кременчуцький ліцей-інтернат № 21 «СТАРТ» (зараз це Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат І – ІІІ ступенів № 21 з поглибленим вивченням окремих предметів), 

Кременчуцький ліцей № 25 «Гуманітарний колегіум» (зараз це Кременчуцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – колегіум), 

Кременчуцький ліцей № 30 «Олімп» імені Н. М. Шевченко (зараз Кременчуцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей» № 30 імені Н.М. Шевченко).

 

Світлана Павленко

Фото з відкритих джерел

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться