Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужани, які не мають лічильників газу у квартирі, можуть їх чекати аж 10 років


20 февраля 2019 11:00

Кабінет Міністрів України відновив знижені норми споживання газу для населення для тих домогосподарств, які не мають лічильників.

Вчора, 19 лютого, на прес-конференції в Києві представники газових компаній розповіли про те, скільки треба грошей і часу, щоб забезпечити лічильниками всіх споживачів газу і скільки реально виділено на це в 2019 році.

«Своєю постановою № 63, прийнятою 30 січня і яка набрала чинності з 8 лютого, Кабмін встановив нові нормативи споживання газу і регулює виплату заборгованості через постанови, що регулюють це, а також як і за рахунок чого будуть встановлюватися газові лічильники населенню», - окреслив проблему Голова  Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов.

Голова правління приватного акціонерного товариства (ПрАТ) «Кременчукгаз» Богдан Оксененко, який взяв участь у прес-конференції, повідомив, що  ситуація в Кременчуці не сильно відрізняється від ситуації в інших містах.

Б. Оксененко нагадав, що програма установки газових лічильників населенню діє з 2006 року.

«З 2006 по 2018 роки НКРЕ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, авт.) на ці заходи сумарно виділив близько 15,5 мільйона гривень. За ці гроші ми за ці роки встановили 13,4 тисячі індивідуальних лічильника газу населенню. Це - близько 20% від їх необхідної кількості для міста. У 2018 році у нас на цю програму було виділено 2,5 млн грн. У поточному році ситуація буде приблизно така ж», - розповів Б. Оксененко.

За його словами, з  2015 по 2017 роки ПрАТ «Кременчукгаз» встановило 705 побудинкових лічильників.

«Це склало 75% багатоквартирних будинків, а таких в місті більшість, оскільки Кременчук - місто промислове, і багатоповерхова житлова забудова в ньому переважає. Зараз в місті залишається ще 13,5 тисячі абонентів, яким не обліковують спожитий газ. Якщо динаміка виділення коштів на цю програму не зміниться, то нашому підприємству буде потрібно також близько 10 років на установку газових лічильників у кожній квартирі міста. Або НКРЕ треба переглядати тариф в плані збільшення даної статті витрат», – із виступу Б. Оксененко.

Керівник ПрАТ «Кременчукгаз» акцентував, що у  народі побутує думка, що у оператора газорозподільних систем в тарифі закладено гроші на забезпечення всіх абонентів індивідуальним урахуванням споживання газу.

«При ціні у нас по місту 8,5 грн за кубометр газу, насправді на ці цілі йде всього 3% цього тарифу. 60% тарифу йде на зарплату працівників, а 30% - на закупівлю технічного газу, а все інше - на податки, поточні витрати та інвестиційну програму, в тому числі і прибуток - 1% або 2 мільйони гривень на рік. На перевірку, заміну і ремонт лічильників гроші в тариф взагалі не закладені», - говорить Б. Оксененко.

Він повідомив, що за статистикою, яку зробили, базуючись на дані Кременчукгазу по приладах обліку, що встановлені в будинках, норми, які у  січні  цього року в НКРЕ затвердила для споживачів газу без приладів обліку на рівні 3,29 кубометра на одну особу в місяць, не  обґрунтована.

«Згідно з показниками по будинкових лічильників газу, в Кременчуці в 2017 році в середньому споживали 8,5 метра кубічних  на людину в місяць, в 2018 році зменшився показник: до  7,5 метра кубічних на людину в місяць. Зараз люди платитимуть  за 3,29 куба в місяць на людину, все інше йде на збитки «Кременчукгазу», що також не дуже справедливо », - вважає Богдан Оксененко.

Голова  Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов  резюмував результат зустрічі: зокрема, що встановлені цією постановою нормативи споживання газу без лічильників не ґрунтується на якихось розрахунках, що і підтверджується даними газових компаній на місцях.

«Норма в 3,29 куба газу на людину в місяць і раніше створювала дисбаланс в газовій системі України від 300 до 400 мільйонів кубів на рік. Потім від норми відмовилися, дисбаланс знизився, сьогодні до неї знову повернулися. І що далі?», - висловив позицію Денис Сенектутов.  

Як писала Кременчуцька газета раніше, Уряд зменшив норми споживання газу. Та кременчужани отримали платіжки за газ за завищеними нормами.  

Кабінет Міністрів України відновив знижені норми споживання газу для населення для тих домогосподарств, які не мають лічильників. Тепер норма складатиме 3,29 кубічного метра на людину.

Та за січень кременчужанам нарахували за старими нормами. У Кременчукгазі стверджують, що ніяких рекомендацій щодо зниження норми не надходило. Та все ж рано чи пізно кременчуцьким газовикам треба буде виконувати рішення Уряду. Тож схоже, поспішають встановлювати лічильники на будинки, аби розподіляти між усіма мешканцями спожитий газ. 

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться