Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 28 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужани закликають депутатів міськради відмовитися від газетних агітпланів мера Малецького

 

3 декабря 2019 14:05

Кременчужани вважають, що кошти, які міська влада хоче спрямувати на агітку, краще направити на медицину, освіту чи комуналку, стверджуючи, що газетою дитину не полікуєш, а ями не заасфальтуєш.

Сьогодні на засідання депутатської комісії з питань промисловості та будівництва прийшли журналісти, громадські діячі, учасники АТО, активісти, аби висловити свою незгоду з проектом рішення міської ради Кременчука щодо виділення комунальному підприємству «Кременчуцька телерадіокомпанія» (у народі «Агіт ТБ Малецького») 18 мільйонів гривень. На частину з них (9 млн 300 тис грн) у новому році планують накладом у 44 тисячі примірників щотижня видавати безкоштовну газету «Кременчуцькі новини».

Питання депутатам докладала керівник прес-служби міськвиконкому Юлія Перепелятник (дружина директора комунального підприємства «Кременчуцька телерадіокомпанія» Сергія Перепелятника).

Вона розповіла, що офіційну газету міської ради «Вісник Кременчука» роздержавили і вона стала товариством з обмеженою відповідальністю. Через це міська влада не може її фінансувати, тож мерія не має офіційного видання.

Про те, що в інших містах пройшов аналогічний процес роздержавлення і згодом влада оголосила конкурс на оприлюднення офіційних документів в друкованих ЗМІ, пані Перепелятник промовчала.

Однак вона далі заявила, що просить на роботу комунальної телекомпанії «трішки більше 18 млн грн». Саме в рамках цих коштів і запланована видача газети «Кременчуцькі новини». Це буде безкоштовна газета, тиражем 44 тис шт.

«Це буде соціальна газета... В цій газеті не буде піара меру... Там будуть сторінки медицини, освіти, культури...»,- заявила Ю.Перепелятник і додала, що кременчужани не можуть собі дозволити купувати газети, і не в усіх є інтернет, то ж потреба в безкоштовному виданні буде.

«Я б двома руками голосувала за газету, якби в місті були вирішені всі інші питання»,- заявила депутат Валентина Головко. Далі вона перечислила негаразди міського життя, на які необхідно спрямовувати кошти. Це і дороги, і медицина, і освіта, і...і...і...

«Ми вже бачимо, як по «Автографу» люди відносяться. А тут 10 млн грн...Ні...Може слід меру і всім подивитися, як раціонально використовувати кошти?! Я не підтримую це рішення», - сказала депутат В.Головко. І її підтримав депутат Андрій Почтовюк.

Далі слово взяла журналіст Тетяна Донченко. Вона розповіла, що наразі «дірка» в міському бюджеті 150 млн грн, а до кінця року може бути вже й 250 тис грн. Місто скорочує видатки на медицину, а 9 млн 300 тис грн виділяє на нову газету.

«Ми, що вже ангіограф придбали у дитячу лікарню, а може апарат УЗД?»,- запитала журналіст у керівника міського управління освіти Максима Середи і виявилося, що ні.

Далі вона заявила, що сьогодні до комісії надійде офіційне звернення від громадян. Його суть у монополізації ринку, бо тираж у 44 тис грн перевищить всі разом узяті тиражі газет Кременчука. Нагадала Т.Донченко присутнім і про те, що ЗМІ не отримують належно інформацію, мер не проводить брифінгів, апаратних нарад, а комунальне телебачення має прерогативу в отриманні інформації.

«Здійснюється спроба підмяти інформаційний простір під себе», - каже журналіст і додає, що «ями на дорогах газетами не замостити».

Т.Донченко також додала, що в Херсоні також відбулося роздержавлення газет і згодом влада оголосила конкурс на оприлюднення інформації і його виграла приватна газета «Гривна». Тож, чому у Кременчуці влада не хоче зробити аналогічні кроки?

Т.Донченко заявила, що на сайті міської ради вже з’явилася Петиція, яку не комунальні журналісти міста просять підписати. Вона стосується цього скандального питання.

«Вимагаємо від міського голови Віталія Малецького, аби він відмовився від намірів друкувати через КП «КТРК» безкоштовну газету, але знайшов більш обгрунтоване застосування коштам платників податків», - сказано у петиції.

Друкуємо текст звернення, яке отримали депутати комісії з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торгівельного обслуговування та регуляторної політики:

 

Голові депутатської комісії 

з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності,

побутового, торгівельного обслуговування та регуляторної політики

Мирошніченку Валерію Вікторовичу

Членам депутатської комісії

Почтовюку А.Б.

Калашнику О.В.

Головко В.Д.

Грінченку В.В.

Федорченку Р.А.

 

Шановні панове!

Відповідно до п.4.2 Положення про комісії Кременчуцької міської ради VII скликання від 26.11.2015р., постійні комісії зобов’язані розглядати звернення (скарги) фізичних та юридичних осіб, що надходять на їх адресу.

Також до повноважень комісії, згідно з п.2.4 вищевказаного Положення, належить аналіз звернень та скарг в межах компетенцій відповідної комісії.

Відповідно до п.3.4 постійна комісія з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торгівельного обслуговування та регуляторної політики розглядає недопущення недобросовісної конкуренції та зловживання монопольним становищем.

Просимо комісію розглянути проект рішення №23, зареєстрований на офіційному сайті Кременчуцької міської ради 14.11.2019р. “Про внесення змін до рішення Кременчуцької міської ради від 22 грудня 2016 року «Про затвердження міської Програми сприяння розвитку інформаційної діяльності КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» та Редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука» на 2017- 2021 роки” на предмет створення умов недобросовісної конкуренції та зловживання монопольним становищем. 

Зокрема, у Пояснювальній записці до Проекту рішення пропонується збільшити суму фінансування для КП “Кременчуцька телерадіокомпанія”: замість суми 2 млн 756 тис.грн внести суму 18 млн 439 тис.грн.

За ці кошти КП “Кременчуцька телерадіокомпанія” випускатиме та безкоштовно розповсюджуватиме щотижня 44 тисячі примірників нової газети “Кременчуцькі новини”, про що стало відомо з оголошеного 26.11.2019р. тендеру в системі Prozorro https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-11-26-004546-b

Якщо депутати дозволять цьому статися, то інші ЗМІ Кременчука опиняться на межі закриття, безкоштовна газета обвалить ринок преси в Кременчуці, редакції збанкрутіють, журналісти втратять роботу, у місті зростатиме безробіття, а працездатне населення продовжить виїжджати за кордон на заробітки.

Отже, Проект рішення №23 щодо збільшення фінансування для КП КТРК у разі його прийняття створить дискримінаційні умови для підприємців на ринку преси. 

Іще раз звертаємо вашу увагу, що до повноважень вашої комісії належить попередження прийняття таких нормативно-правових актів, що створюють ризик недобросовісної конкуренції та зловживання монопольним становищем.

 

Відповідно, ваша комісія, зобов’язана розглянути це звернення і не допустити створення дискримінаційних умов для одних представників ЗМІ за рахунок фінансових привілеїв для комунальної телекомпанії.

Враховуючи вищевикладене, 

ПРОСИМО:

  • врахувати вказані ризики у висновках і в рекомендаціях щодо Проекту рішення “Про внесення змін до рішення Кременчуцької міської ради від 22 грудня 2016 року «Про затвердження міської Програми сприяння розвитку інформаційної діяльності КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» та Редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука» на 2017- 2021 роки»

  • виступити за виключення вищевказаного Проекту рішення з порядку денного XL сесії VII скликання Кременчуцької міської ради, що запланована на  14.12.2019р. 

 

Далі слово взяла громадський активіст Лариса Гориславець. Вона розповіла, що ринок друкованих ЗМІ в Кременчуці в разі створення нової газети буде монополізований і інші видання можуть не вижити, а це - втрата робочих міст і відрахувань до бюджету.

Далі Л.Гориславець розповіла про цінності держави - Конституцію і Закони. При цьому активіст вважає, що міська влада знайшла шпаринку в Законі і через це створює нове офіційне видання.

Вона пригадала, що комунальне телебачення вже є фігурантом кримінальної справи щодо використання бюджетних коштів в інтересах нардепа Юрія Шаповалова, чим здивувала голову комісії В.Мирошніченка, який забажав ознайомлення з цією справою.

Депутат міської ради Кременчука Оксана Піддубна також виступила проти нового видання і попрохала надати їй данні до яких саме ЗМІ влада вже зверталася аби публікувати свої рішення і їм було відмовлено.

Головний редактор газети «Кремінь» Ольга Оленич заявила, що теперішня міська влада не розуміє навіщо в місті потрібна незалежна преса і здивувалася, якщо влада створює газету аби публікувати рішення, то навіщо це робити на 16 кольорових сторінках тиражем 44 тис штук?

«Це буде підконтрольне видання... Це буде гвинтик у якомусь механізмі...»,- вважає пані Оленич і вимагає відставки голови міста Віталія Малецького та директора комунальної телекомпанії Сергія Перепелятника.

«Депутати мають не допустити ці витрати, а спрямувати їх на медицину чи освіту, а не на кольорові витребеньки»,- зазначила О.Оленич.

Активіст Олександр Барковський назвав у своєму виступі Кременчук «полігоном для політичної боротьби» і нагадав, що в світі є здорова конкуренція.

Після висловлювань голова комісії В.Мирошніченко і присутні члени комісії вирішили вивчити звернення, отримане від кременчужан, юридичним департаментом та прес-службою і надати до сесії на нього відповідь.

Але на цьому пристрасті не вщухали. Зокрема пролунало питання, а як мерія вивчала думку містян про необхідність такої газети, як комунальні телевізійники витрачають свій бюджет та інші. На ці питання депутати також зажадали відповідей і вони мають бути надані до сесії, яка розглядатиме дане питання.

Нагадаємо, у Кременчуці хочуть витратити 10 млн грн на нову агітаційну газету Малецького і його команди.

Апетит зростає нереально – «Агіт ТБ Малецького» наступного року обійдеться Кременчуку у понад 18 млн грн.

Читайте також: директор «Агіт ТБ Малецького » в 2018 році заробив 95 мінімальних зарплат, ніж випередив багатьох директорів комунальних підприємств. Це сума - в в 353 тис 263 грн.

Нагадаємо«Агіт ТБ Малецького» «влипло» у кримінальну справу.

 

 

Олег Булашев

Відео Олексій Орлов 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться