Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 8 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужанин, який постраждав при демонтажі гаража працівниками «Благоустрою Кременчука», добився справедливості в суді

 

26 декабря 2018 12:40

Подробиці із зали суду.

Нещодавно Крюківський районний суд міста Кременчука розглянув цивільну справу за позовом кременчужанина Г. до комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Як стало відомо у залі суду, позивач- кременчужанин Г., звернувся до суду із позовною заявою, де просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача, КП «Благоустрій Кременчука», на його користь, завдано матеріальну шкоду в сумі 8 тис 488 грн 9 коп, та моральну шкоду в розмірі 50 тис грн ; судові витрати покласти на відповідача.

Свої вимоги позивач мотивував тим, що 10 липня 2014 року під час проведення працівниками КП «Благоустрій Кременчука» демонтажу та евакуації його металевого гаражу по вулиці Гагаріна, біля будинку 27/4, начальником служби безпеки зазначеного підприємства громадянином Л. в присутності наряду міліції позивачу були нанесені легкі тілесні ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності, та пошкодило одяг та майно останнього. За вказаним фактом слідчим відділенням Крюківського відділу міліції були внесені відомості до Єдиного держреєстру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 125 КК України (Умисне легке тілесне ушкодження)

22 березня 2017 року була винесена постанова про закриття кримінального провадження у звязку із відсутністю в діях складу кримінального правопорушення.

Позивач зазначає, що через протиправні дії працівника КП «Благоустрій Кременчука» під час виконання трудових обовязків та отримані травми він знаходився на лікуванні у неврологічному відділенні Кременчуцької першої міської лікарні з діагнозом: забій мяких тканин теменно-потиличної частини, ссадини.

Позивач - кременчужанин Г., зазначає, що окрім тілесних ушкоджень йому завдані матеріальні збитки, оцінені на суму 8 тис 488 грн 9 коп, що складаються із витрат на лікування та вартості пошкодженого одягу та майна.

Представники відповідача, КП «Благоустрій Кременчука» в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, просили в їх задоволенні відмовити в повному обсязі з підстав відсутності причинно наслідкового зв’язку між діями працівника КП «Благоустрій Кременчука» - начальника служби безпеки зазначеного підприємства громадянином Л. та понесення матеріальних збитків позивачем та завданням моральної шкоди останньому.

Під час суду стало відомо, що наказом № БК/К-9 від 19 березня 2012 року громадянинина Л. було прийнято на роботу на посаду начальника служби безпеки, з якої останнього було звільнено 12 жовтня 2018 року за угодою сторін на підставі пункту 1 статті 36 КЗпП України, що підтверджується наказом № 221к.

На виконання рішення Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області №712 від 20 грудня 2013 року «Про демонтаж та евакуацію рухомого майна», 10 липня 2014 року працівниками КП «Благоустрій Кременчука» разом з працівниками управління контролю за станом екологічної безпеки виконкому Кременчуцької міської ради Полтавської області, та за участю працівників міліції Кременчуцького міського відділу вживалися заходи щодо демонтажу металоконструкцій по вулиці Гагаріна в районі будинку №27/4 в місті Кременчуці, власником яких є позивач.

Свідок інциденту в судовому засіданні повідомив, що у день зазначених вище подій він спостерігав, як його батько - позивач намагався піднятися по драбині на гараж у ході подій по його демонтажу. На гаражі перебував стропальник. Даний гараж є власністю ОСББ, якому позивач  сплачував орендну плату за землю. Залізти позивачу заважав працівник КП «Благоустрій Кременчука» - начальник служби безпеки, дії якого призвели до того, що позивач, який майже заліз на гараж, упав. Внаслідок падіння позивач отримав садна на голові, руці та нозі. Після падіннячоловіку було зле, йому допомагали піднятися. В день подій було сухо.

В судовому засіданні інший свідок вказав, що знає позивача давно, не характеризував його як конфліктну особу; розповів, що у день події спостерігав, як працівник стропив гараж, належний позивачу, а останній в цей час намагався туди залізти по деревяній драбині, яка була приставлена до гаража з короткої його сторони. В час, коли позивач наполовину доліз до гаража, якийсь чоловік узявся за одяг позивача двома руками, орієнтовно за футболку, в районі талії і потягнув його донизу. В результаті позивач упав. Після падіння позивач тримався за голову, з неї текла кров. В день події було сонячно. Після падіння позивач підіймався із землі з допомогою. Свідок не бачив, щоб позивач порушував громадський порядок.

В судовому засіданні ще один свідок пояснив, що 10 липня 2014 року, проходячи повз двір, де живе позивач, побачив натовп; на його запитання позивач  відповів, що ліквідовують його гараж. В цей час на даху гаража чоловік уже стропив гараж. Позивач почав лізти по драбині на дах, на драбині кричав, що гараж строплять неправильно, кликав на допомогу. У цей час чоловік, якого свідок впізнав в залі судового засіданні в особі начальника служби безпеки «Благоустрою Кременчука», підбіг і ривком смикнув позивача униз, узявши однією рукою за футболку, а іншою за штани. Позивач впав, чоловік відбіг на іншу сторону гаража туди, де стояли міліціонери. На позивачі  було видно кров, йому допомагали піднятися його матір і син. Погода в день події була суха і сонячна. Свідок не бачив, щоб позивач порушував громадський порядок.

Як вбачається з матеріалів справи, 10 липня 2014 року на адресу: вулиця Гагаріна, будинок 27/4, місто Кременчук, за викликом позивача був здійснений виїзд швидкої медичної допомоги, позивачу поставлено попередній діагноз: ситуативний астено-невортичний синдром, садно в тімяній області та в області правого ліктьового суглобу, що підтверджується копією карти виїзду швидкої медичної допомоги.

Згідно виписки з медичної картки стаціонарного хворого неврологічного відділення №5084, позивач, перебував на стаціонарному лікуванні у Кременчуцькій першій міській лікарні ім. О.Т. Богаєвського з 11 липня 2014 року по 17 липня 2014 року з діагнозом: забій мяких тканин теменно-потиличної частини, ссадини теменної частини, в області правого ліктьового згибу.

Медикаменти позивач придбав за власні кошти у звязку із недостатнім бюджетним фінансуванням лікарні.

Згідно чеків на придбання лікарських засобів за призначенням, а також чеку на придбання футболки, позивачем було придбано товарів на загальну суму 1 тис 169 грн 38 коп.

Розглянувши справу суддя Діана Зоріна вирішила позовні вимоги позивача до комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди задовольнити частково.

Стягнути з Комунального Підприємства «Благоустрій Кременчука» на користь позивача матеріальну шкоду в розмірі 1 тис 169 грн 38 коп, компенсацію заподіяної моральної шкоди в розмірі 5 тис 286 грн.

Стягнути з Комунального Підприємства «Благоустрій Кременчука» на користь держави судовий збір в розмірі 22 грн 78 коп.

Стягнути з Комунального Підприємства «Благоустрій Кременчука» на користь позивача витрати, повязані із проведенням експертизи в розмірі 407 грн 30 коп.

 

 

Клим Соколов

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться