Кременчуцька газета
Четверг, 5 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Кременчужанка через суд хоче стягнути з Віталія Малецького моральну компенсацію

6 вересня 2023 08:30

Вона вважає, що в місті настане освітній колапс.

У Телеграмі є батьківська спільнота, де обговорюються питання освіти та комунікують кременчужани з Департаментом освіти. У цієї спільноти булла попередниця, яка вже закрита. Але під час її існування, один із користувачів писав про те, що в мережі закладів освіти міста немає гімназій, а значить освіта, отримана в таких закладах, не буде дійсною.

Між Полтавський окружним адміністративним та Другим апеляційним адміністративним судами «ходить» справа №440/3567/23 за позовом кременчужанки Анни Домбровської до Кременчуцької міської ради та Департаменту освіти щодо визнання дій та рішень протиправними, зобов’язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди. Йдеться про рішення, які затверджують мережу закладів загальної середньої освіти міста, зокрема – ті ж гімназії.

Остання постанова по справі опублікована у судовому реєстрі від 31 серпня. У ній описали всю хронологію розгляду, зокрема про те, як з самого початку жінка звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду, щоб:

- скасували рішення №1980 від 29.12.2022 та №1842 від 28.12.2021;

- визнали дії виконкому в особі мера Віталія Малецького та директора Департаменту освіти Геннадія Москалика протиправними та зобов’язали дотримуватися законодавства України;

- стягнути з міського голови 30 000 грн як відшкодування моральних збитків.

Чим була завдана моральна шкода, у судовому реєстрі, в жодній з винесених ухвал, не вказано.

11 квітня позов не задовольнили, тому Анна звернулася до Другого апеляційного адміністративного суду. Позивачка наполягала на порушенні судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, тож просила скасувати ухвалу про незадоволення позову, щоб його можна було знову розглядати в Полтавському окружному адміністративному суді.

«В обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначає, що суд не зміг всебічно з`ясувати всі обставини справи, бо з`ясувати все можливо виключно в процесі розгляду судової справи, що відбувається тільки після відкриття провадження (не встановлено ані факту законності та правомірності дій відповідачів, ані факту протиправності та протизаконності, бо відповідачі навіть не мали змоги надати відзив на позов…» - йдеться в судовому реєстрі.

Колегія суддів Другого апеляційного адмінсуду прийшла до висновку, що судом першої інстанції не наведено недоліків, які перешкоджають розгляду справи по суті, і які не можуть бути усунені в процесі підготовки справи до судового розгляду. Тож він помилково зробив висновок про наявність підстав для повернення позовної заяви кременчужанки.

Апеляційну скаргу Анни Домбровської задовольнили, і справа повернулася до Полтавського окружного адміністративного суду.

У своєму позові Анна написала: «Крім того, позивач стверджує, що можливо призначення розгляду заяви в судовому засіданні спонукало відповідачів до наведення ладу із оскаржжуваними рішеннями та приведеннями їх у відповідність згідно чинного Законодавства - щонайменш, бо оскаржувані рішення прямо впливають на проведення зарахування учнів до загальноосвітніх закладів й в подальшому, якщо це не вирішити зараз, це може призвезти до освітнього колапсу в місті».

Кременчуцька газета зв’язалася зі стороною відповідачів – з директором Департаменту освіти Геннадієм Москаликом. Він пояснив, що йдеться про рішення про мережу закладів освіти, яке затвердили торік. Там було написано: «Затвердити 32 заклади освіти, в тому числі: ліцеї, початкова школа». Зі списку виокремили ліцеї та початкову школу через те, що вони фінансуються по-іншому. Втім у списку були гімназії, але Анна вважає, що якщо їх не поставили поруч з ліцеями та початковою школою в реченні, де написано «в тому числі», то вони не вважаються закладами освіти.

За словами Геннадія Москалика, жінці надавали ліцензії гімназій, показували записи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, де були зареєстровані гімназії.

До фіналу у справі ще далеко, адже її розгляд знову буде у першій інстанції, де всі матеріали будуть досліджувати наново.

 

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися