Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Кременчужанка отримала матеріальну шкоду за те, що досудове розслідування по її справі вже декілька років проводиться вкрай неефективно

22 вересня 2022 18:45

Судова справа.

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олександр Гончаренко розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом відомої у місті кременчужанки (у справі - ОСОБА_1) до Головного управління національної поліції в Полтавській області, Полтавської обласної прокуратури, Держави Україна в особі Державної казначейської служби України, про стягнення моральної шкоди.

Як сказано в постанові суду, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в якому зазначила, що в провадженні Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Полтавської області перебуває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення крадіжки належного позивачці майна. Зазначає, що з дня відкриття кримінального провадження і до цього часу досудове розслідування проводиться вкрай неефективно вже декілька років, вона неодноразово зверталася із захистом своїх прав до органів прокуратури і суду, оскільки дізнавачі безвідповідально ставилися до виконання своїх службових обов`язків, ігнорували ухвали слідчих суддів, якими їх зобов`язувалося вчинити певні дії. Жінка вважає, що вказаними діями їй спричинено психологічні страждання та моральну шкоду, яка виявилася у необхідності протягом тривалого часу звертатися до правоохоронних органів з метою поновлення та захисту порушених прав і просила стягнути на свою користь 10 000 грн. відшкодування.

У письмових відзивах Полтавська обласна прокуратура та Головне управління національної поліції в Полтавській області заперечили проти задоволення позову, зазначили, що діями правоохоронних органів не було спричинено моральної шкоди позивачці, досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває, вчиняються необхідні слідчі дії.

В судовому засіданні позивачка та представник позивачки - адвокат Шамшурін Т.М. позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити. Позивачка зазначила, що постійні звернення до правоохоронних органів та суду у зв`язку із незаконними діями відповідачів призводило до значних нервувань, стан її здоров`я погіршувався і вона зверталася до лікарів. Представник позивачки зазначив, що ОСОБА_1 літня жінка, інвалід 2 групи по зору, через постійні нервування її зір погіршувався, тому їй спричинена значна моральна шкода.

Суд, всебічно та повно перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, які були дослідженими в судовому засіданні, вважає, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.

Сторонами не заперечується, що підрозділом Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Полтавської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке розпочато за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України за фактом таємного викрадення майна (крадіжки) на підставі заяви ОСОБА_1 від 16.10.2019 року. Згідно заяви про злочин 07.10.2019 року невстановлена особа, таємно, шляхом вільного доступу до приміщення елеваторного вузла гуртожитку викрала особисті речі, належні ОСОБА_1 на загальну суму 1 149грн.

Потерпілим у кримінальному провадженні є ОСОБА_1 . На час розгляду справи досудове розслідування триває, про підозру нікому не повідомлялось.

16  грудня 2019 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність слідчого у кримінальному провадженні від 16.10.2019 р задоволено частково. Зобов`язано слідчого СВ Кременчуцького ВП ГУ НП в Полтавській області Літвінчука О.В. або іншу уповноважену особу розглянути клопотання ОСОБА_1 від 02.12.2019 року про допит ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та посадової особи Кременчуцької ТЕЦ Жабровецького Ю.Ю. та прийняти процесуальне рішення в порядку ст. 220 КПК України.

22 вересня 2020 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука скаргу представника ОСОБА_1 про визнання незаконної бездіяльності старшого інспектора СД Фірсова А.М. щодо не розгляду клопотання - задоволено. Зобов`язано старшого інспектора СД Кременчуцького ВП ГУ Національної поліції в Полтавській області Фірсова А.М. або іншого уповноважену особу розглянути клопотання від 04.09.2020 щодо ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

14 грудня 2020 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука скаргу ОСОБА_1 на постанову про закриття кримінального провадження було задоволено. Постанову старшого інспектора сектору дізнання СВ Кременчуцького ВП ГУ Національної поліції в Полтавській області Фірсова А.М. від 30.11.2020 про закриття кримінального провадження скасовано.

02 березня 2021 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука скаргу,подану адвокатом Шамшуріним Ю.В. в інтересах ОСОБА_1 - задоволено. Зобов`язано старшого дізнавача СД Кременчуцького РУП ГУ Національної поліції в Полтавській області Фірсова А.М. або іншого уповноважену особу розглянути клопотання потерпілої ОСОБА_1 від 25 січня 2021 у кримінальному провадженні та прийняти процесуальне рішення в порядку та у строки, передбачені ст. 220 КПК України.

13 серпня 2021 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області щодо нерозгляду клопотання у кримінальному провадженні , зареєстрованого в ЄРДР за задоволено. Зобов`язати орган досудового розслідування в особі начальника, заступника начальника та слідчого Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області розглянути клопотання ОСОБА_1 від 05.08.2021 року у кримінальному провадженні та надати ОСОБА_1 вмотивовану відповідь з ухваленням постанови згідно ст. 110220 КПК України у строк до 20 серпня 2021 року.

15 вересня2021 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука заяву ОСОБА_1 про відвід дізнавача задоволено. Відведено старшого дізнавача СД Кременчуцького РУП ГУ Національної поліції в Полтавській області Фірсова А.М. від здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні від 16 жовтня 2019 року, за ознаками ч.1ст.185 КК України.

03 липня 2022 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука скаргу ОСОБА_1 задовлено. Зобов`язано дізнавача СД Кременчуцького РУП ГУ Національної поліції в Полтавській області Петрищева Д.Л. або іншого уповноважену особу розглянути клопотання потерпілої ОСОБА_1 від 24 травня 2022 у кримінальному провадженні та прийняти процесуальне рішення в порядку та у строки, передбачені ст. 220 КПК України.

10 липня 2022 року ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність дізнавача Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції Петрищева Д. у кримінальному провадженні задовлено частково. Зобов`язано уповноважених осіб Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 24 травня 2022 відповідно до вимог ст. 220 КПК України з прийняттям вмотивованої постанови у випадку повної або часткової відмови у задоволенні клопотання.

Судом встановлено, що в рамках кримінального провадження не було виконано у повній мірі вищевказаних вказівок та ухвал слідчих суддів у вигляді здійснення необхідних слідчих дій, а досудове розслідування, яке було розпочате 16 жовтня 2019 року, досі триває.

Також позивачка неодноразово зверталася до Кременчуцької місцевої прокуратури та до Кременчуцької окружної прокуратури щодо неналежного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні та отримувала відповіді про вжиття процесуальних заходів (лист від 11.12.2019 № 32-244-19/20, лист від 25.09.2020 року № 32-244-19/20, лист від 23.10.2020 року № 32-244-19/20, лист від 11.11.2020 року № 32-244-19/20, лист від 13.08.2021 року № 32-244-19/21).

Крім того, згідно рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29 березня 2021 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії було задоволено. Визнана протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Полтавській області щодо неналежного розгляду скарги ОСОБА_1 від 18.01.2021 та зобов`язано Головне управління Національної поліції в Полтавській області повторно розглянути скаргу ОСОБА_1 від 18.01.2021, з урахуванням висновків суду. Скарга ОСОБА_1 від 18.01.2021 стосувалася розгляду кримінального провадження.

Тож суддя О.Гончаренко позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Полтавській області, Полтавської обласної прокуратури, Держави Україна в особі Державної казначейської служби України, про стягнення моральної шкоди - задовольнив частково і стягнув з Держави Україна за рахунок коштів Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію у розмірі 1 000 грн.

В задоволенні решти позовних вимог суд відмовив.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подання в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.

 

Клим Соколов

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися