Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 31 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Ухвала суду: кримінальне провадження по справі розклеювання директором Міського саду фото кременчуцьких журналістів не закрите

 
 

 

22 июля 2020 17:45

По справі виявлена не встановленість складу злочинів, передбачених чч. 2,3 ст. 171 КК України.

15 липня слідчий суддя Крюківського райсуду Наталія Мурашова задовольнила скаргу представника ПП «Медіа-центр «Візит» Олега Бублика, журналіста газети «Програма Плюс» Олександра Курилова та журналістки видання «Кременчуцька газета» Ліни Романченко щодо закриття кримінального провадження по справі розклеювання їх фото у Міському саду у 2017 році.

У судовій ухвалі зазначено, що 18 березня цього року кримінальне провадження №12017170110001663 від 22.09.2017 р. було закрите слідчим СВ ВП №1 Кременчуцького відділу поліції С.Котелевським. Проте скаржники стверджували на незаконності даного закриття. Скаржники зауважували, що В.Дедюрін, використовуючи своє службове становище, намагався вплинути на журналістів з метою перешкоджання виконанню ними професійних обов’язків, за що передбачена відповідальність ч.2 ч.3 ст.171 Кримінального кодексу України. По даному факту до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.171 КК України, а досудове розслідування кримінального провадження проведено неповно та упереджено.

«Не перевірено свідчення потерпілої Ліни Романченко, свідка Олега Булашева, які є журналістами «Кременчуцької газети». Слідчий прийшов до помилкового висновку, що директор КП «Міський сад» Дедюрін  не здійснював критику в бік журналістів та вплив на них, не здійснював негативні висловлювання та що такі дії є психологічним та моральним тиском.

Також на думку скаржників, під час досудового розслідування слідчий не перевірив інформації з соцмережі Фейсбук, яка зареєстрована в аканті Дедюріна: йдеться про статті від 21.08.2017 р о 22.00, від 02.09.2017 р о 13.28, 1942, не надав правової оцінки доказу-відео з Дедюріним від 15.09.2017 р. о 20.24, не отримані посадові інструкції директора «Міського саду» на момент вчинення кримінального правопорушення.

Також не перевірені образливі коментарі Дедюріна в бік журналістів О.Курилова, М.Баніт, висловлені у Фейсбуці 03.09.2017 р о 21.16 та о 13.00. Окрім того слідчий не провів одночасний допит представника ПП «Медіа-центр «Візит», О.Курилова, Л.Романченко, МС.Баніт з В.Дедюріним», - сказано в ухвалі суду.

І хоча 18 березня 2020 р слідчим була винесена постанова про закриття кримінального провадження, передбаченого ч.1 с.171 КК України – виявлена не встановленість складу злочинів, передбачених чч. 2,3 ст. 171 КК України.

Згідно статтей 2 та 284 КПК України, закриття кримінального провадження є одним із способів його остаточного вирішення, а тому провадження має закриватися після всебічного, повного та об’єктивного дослідження віх обставин справи та оцінки слідчим всіх зібраних та перевірених доказів.

Це означає що органи влади завжди повинні добросовісно намагатись з’ясувати, що трапилось і не покладатись на поспішні та необґрунтовані висновки для закриття кримінальної справи, або використовувати такі висновки як підставу для своїх рішень. Будь-який недолік розслідування, який підриває його здатність встановлення причини…або винних осіб, створюватиме небезпеку недотримання цього стандарту», - зазначається у рішенні.

За таких обставин слідчий суддя вважає слушним доводи представника скаржників про неповноту проведеного досудового розслідування.

Тож постанова про закриття кримінального провадження від 18.03 2020 року у кримінальному провадженні скасована. Ухвала оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Справа розклеєних по Міському саду фото журналістів продовжується: до суду подали скаргу на останню постанову про закриття кримінального провадження.

У «справі свиней Дедюріна» новий поворот: суд постановив поновити кримінальне провадження.

Повернувся з політики - знайшов лелеку Жору - новини від директора Міського саду.

«Друге пришестя» у Кременчуці: Дедюрін знову у Міському саду.

 

 

Аріна Алініна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися