Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

КрНУ підписав меморандум щодо здійснення громадського моніторингу якості атмосферного повітря у Кременчуці

20 серпня 2022 11:30

Задекларована мета співпраці зазначених сторін – консолідація спільних зусиль, спрямованих на захист навколишнього природного середовища від забруднення.

Вчора відбулося урочисте підписання меморандуму про стратегічну співпрацю між Кременчуцьким національним університетом ім. М. Остроградського та громадською організацією «Фрі Ардуіно». Першочергова мета співпраці – організація громадського моніторингу якості атмосферного повітря у Кременчуці. Фахівці КрНУ, зокрема д.т.н. Володимир Бахарєв, займаються проблемою якості атмосферного повітря в місті вже більше 10 років.

Урочистості відбулися у DC-офісі університету. До підписання меморандуму долучилися в якості сторін кременчуцьке Вище професійне училище №7 (ВПУ №7)– його представляв директор училища Микола Несен – та Кременчуцький медичний фаховий коледж, який представляла директор коледжу Світлана Малик.

В онлайн форматі участь у спілкуванні узяли голова правління ГО «Фрі Ардуіно» Олексій Трелевський та координатор проектів неурядової організації «Arnika» (Чехія) Марцела Чорнохова. «Фрі Ардуіно» наразі координує Українську мережу громадського моніторингу якості повітря «EcoCity» та спільно з чеською неурядовою організацією «Arnika» реалізує проект «Чисте повітря для України».

Задекларована мета співпраці зазначених сторін – консолідація спільних зусиль, спрямованих на захист навколишнього природного середовища від забруднення, а також розвиток екологічного моніторингу та освіти, проведення наукових досліджень та поширення ідей сталого розвитку і залучення громадськості до охорони довкілля.

Ініціатором об’єднання зусиль заради здійснення екологічного моніторингу виступив Кременчуцький національний університет. Ректор КрНУ професор Михайло Загірняк, звертаючись до учасників заходу, зауважив, що попри всі складнощі воєнного часу, екологічні проблеми потребують невідкладного вирішення:

– Людство, на жаль, іде шляхом інтенсивного використання існуючих природних ресурсів, і нікому невідомо, де настане та точка неповернення, після якої вже ані природа, ані наша планета Земля не зможуть існувати в нормальному режимі. Ми маємо докласти зусиль, аби наступні покоління теж мали ресурси та прийнятні умови для життя. Вирішення цих проблем дуже важливе зокрема для нашого промислового міста Кременчука, – зазначив Михайло Загірняк.

Першим етапом співпраці сторін стане організація системи громадського моніторингу якості атмосферного повітря у Кременчуці. Реалізацією проекту займатиметься команда науковців КрНУ: перший проректор КрНУ, професор Володимир Никифоров, д.т.н. Володимир Бахарєв, д.т.н. Андрій Перекрест, к.т.н. Володимир Ченчевой, к.т.н. Ольга Ченчева, к.т.н. Олена Корцова.

Для функціонування системи громадського моніторингу якості атмосферного повітря у Кременчуці застосовуватимуть дев’ять станцій вимірювання якості атмосферного повітря AirFreshMax. Частина з них подарована, частина придбана за кошти спонсорів (ТОВ «Екотрейд», ГО «Екосоюз»; ТОВ «Лемпдев»; ПП «Квіт-TV», Асоціація цивільного захисту України).

Сім з цих станцій призначені для вимірювання якості атмосферного повітря. Ще дві будуть використані для визначення показників радіаційного фону.

На першому етапі реалізації проекту 9 станцій встановлять на території КрНУ, а також коледжу КрНУ у Горішніх Плавнях, Вищого професійного училища №7 та Кременчуцького медичного коледжу, і в районі кременчуцької взуттєвої фабрики, парку Воїнів-інтернаціоналістів на Молодіжному, та на території лікарні «Правобережна» (Раківка).

Функціональні можливості пристроїв AirFreshMax дозволять не лише отримувати оперативні дані про якість повітря, а й накопичувати значні масиви таких даних для аналізу та прогнозування забруднення і ризиків для здоров`я населення. В перспективі кременчужани зможуть переглянути оперативні дані щодо якості атмосферного повітря в місті на сайті Кременчуцького національного університету, а також на сайтах ВПУ №7 та медичного коледжу.

Нагадаємо, Громадський моніторинг якості повітря уже і в Кременчуці: що це дасть нашому місту

 

За матеріалами сайту КРнУ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися