Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Купа пропозицій від журналістів та обіцянок від влади: як відбувається у Кременчуці створення добровольчих формувань цивільного захисту

4 листопада 2022 14:30

На одній ланці має бути 12 осіб. Усі вони проходять безкоштовні навчання за чотирма напрямками.

У Кременчуцькій громаді триває створення добровольчих формувань цивільного захисту. Їх організація почалася на початку цього року, як тільки по країні почали фіксувати руйнування будівель внаслідок наступу ворога. Про це вчора, на журналістському тренінгу «Медіабронік», розповіли представники Управління цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради.

Як з’ясувалося, на сьогодні у такі формування записалися 200 громадян. Із них 160 уже пройшли навчання. Із них мають сформувати 24 загони: на Лівобережжі - 15 та 9 – у Крюківському районі міста.

За поясненням керівника Управління цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради Ігора Чудакова, створення таких формувань передбачене на випадок надзвичайної ситуації у місті чи районі. Навчені громадяни зможуть допомагати у випадку надзвичайної ситуації до приїзду бригад оперативників. Через це біля кожного формування розміщене необхідне приладдя: лопати, кірки, візки.

Як розповів віце-мер міста Володимир Пелипенко, на закупівлю обладнання для ДФЦЗ фактично не витрачають коштів із міського бюджету, а фінансують закупівлі переважно з різних організацій-донорів.

Так вже отримані 2 авто: 1 пожежна і 1 рятувальна машини.

"Ми хочемо авто укомплектувати, аби вони були в допомозі людям. Це буде ресурсом для надзвичайників у складні моменти, коли хлопці ледь не падають з ніг", - прокоментував І.Чудаков.

Він розповів і про структуру ДФЦЗ. Так, на одній ланці має бути 12 осіб. Усі вони проходять безкоштовні навчання за напрямками:

1.      «Пожежник-рятувальник», де пізнають протипожежну підготовку.

2.      «Медик, санітар», де вивчається сан допомога та невідкладна медична допомога.

3.      «Експерт вибухової справи», зокрема вивчається мінно-вибухова справа

4.      «Захисти себе сам», де вивчаються засоби індивідуального захисту.

Також чиновники показали журналістам графік проведення навчань, який викликав у журналістів багато запитань. Наприклад, чому більшість занять передбачені у робочий час будніх днів. Та що таким чином громадяни, які б хотіли бути при нагоді, не зможуть пройти відповідні курси.

Зауважили журналісти і про те, що відповідної інформації для пересічних громадян щодо того ж розмінування чи поводження з небезпечними предметами в місті недостатньо.

«Наприклад, не зрозуміло, яких небезпечних предметів варто остерігатися і громадянам, і  їх дітям. Можна було б наочно створити якусь дошку чи відвести місце у музеї, щоб туди можна було б прийти ознайомитися разом із дитиною», - прокоментувала одна із журналісток «Кременчуцької газети» Олена Сінтюріна.

Також кореспонденти запропонували очільникам створити на базі навчань спеціальні теплові хаби, де громадянам можна було б зігрітися та посидіти в інтернеті на випадок відключень світла по місту.

Володимир Пелипенко пообіцяв взяти журналістські пропозиції до уваги.

 

 

Ліна Романченко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися