Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Лідер галузі святкує 50-річчя: про минуле та майбутне Полтавського ГЗК компанії Ferrexpo


27 февраля 2020 13:45

Наш діалог з мажоритарним акціонером підприємств групи компаній Ferrexpo Костянтином Жеваго.

Яскравий приклад економічного успіху і можливості економічного розвитку в Україні - саме так зараз можна охарактеризувати ПрАТ «Полтавський ГЗК». Про нелегкий шлях до виробництва світового рівня, сьогодення і перспективи комбінату - наш діалог з мажоритарним акціонером підприємств групи компаній Ferrexpo Костянтином Жеваго.

- Костянтине Валентиновичу, за 50 років відбулося становлення підприємства з нуля і до провідних позицій у світовому рейтингу та серед аналогічних підприємств пострадянського простору. Яким із досягнень Полтавського ГЗК Ви найбільше пишаєтеся?

- Сьогодні підприємство працює згідно з найвищими світовими стандартами і відповідає найвищим вимогам міжнародних ринків щодо видобутку руди, її збагачення та переробки, виробництва окатків і постачання високоякісної продукції нашим клієнтам по всьому світу. З моменту заснування Полтавський ГЗК ніколи не позиціонувався як найкрупніший виробник окатків в Україні, але нині завдяки нашим інвестиціям, самовідданій і дуже старанній праці трудового колективу він став лідером галузі. Так, за результатами роботи у 2018 і 2019 роках ПГЗК випустив продукції більше, ніж решта вітчизняних виробників окатків (Північний та Центральний гірничо-збагачувальні комбінати) разом. Наша доля у виробництві окатків в Україні складає понад 50%, і це дуже серйозна цифра. Обсяг експорту продукції комбінату торік склав майже 2% від всього експорту країни. А це податки для міста Горішні Плавні, Полтавської області та країни загалом. А ще непрямі податки, які є результатом нашої співпраці з Укрзалізницею, портами, розрахунків з енергетиками, газовиками тощо. Також варто наголосити, що завдяки роботі на експорт Полтавський ГЗК забезпечує надходження до України значних обсягів валюти, що є чинником для стабілізації національної грошової одиниці та економічної ситуації загалом.  

Також наше підприємство є головним експортером на пострадянській території. До цієї мети ми йшли більше 15 років, планомірно підвищуючи якість і кількість своєї продукції, шукаючи нових надійних партнерів. Нам вдалося відкрити та завоювати ринки, де наших пострадянських конкурентів взагалі немає. Сьогодні ми єдині, хто за довгостроковими контрактами поставляє залізорудні окатки до Японії та найкращих і найпотужніших заводів Німеччини, хто має довгострокові відносини із підприємствами Австрії та Південної Кореї. На даний момент компанія є третім у світі експортером залізорудних окатків для доменного виробництва. Я пишаюся тим, що всі сталеливарні компанії з першого десятка світового рейтингу є споживачами нашої продукції.

Щоб зберігати такі лідируючі позиції, необхідна щоденна важка праця. Я щиро вдячний трудовому колективу за відданість та кропітку роботу, завдяки чому вдалося досягнути таких високих результатів.

 

- Ситуація на світовому ринку залізорудної сировини нестабільна, чи не щороку ми спостерігаємо коливання ціни і попиту на продукцію. Як вдається утримувати позиції?

- Тут є декілька чинників. Ключовим фактором, звичайно, є якість продукції. Окатки з масовою долею заліза в 60% і 62% вже неконкурентоспроможні. Ми пропонуємо продукцію з вмістом заліза до 65% і вище, з покращеними механічними та фізико-хімічними властивостями. Це стало можливим завдяки значним інвестиціям. У розвиток Полтавського ГЗК було інвестовано десятки мільярдів гривень. На комбінаті багато обладнання, яке, скажімо так, завершує свій життєвий цикл, а також техніки, продуктивність роботи якої не відповідає викликам сучасності. З точки зору безпеки, передбачуваності та стабільності виробництва, вони потребують оновлення. На це спрямовані наші значні зусилля. Певний період економічно-фінансова ситуація дозволяла активно інвестувати в гірничо-збагачувальні комбінати. Пік припав на 2011-2012 роки, коли у виробництво було вкладено понад 600 мільйонів доларів. Саме ці капіталовкладення дозволили підприємству і його робітникам упевнено почуватися сьогодні і відчувати впевненість у завтрашньому дні. 2019-й не став винятком. З точки зору обсягів інвестування, це був один із найбільших етапів розвитку Полтавського, Єристівського та Біланівського ГЗК. Розвиток підприємств не зупиняється, корегується лише інтенсивність.

Щороку ми нарощуємо обсяги виробництва. Адже чим більше виготовляєш, тим меша собівартість одиниці продукції. Зниження собівартості залізорудних окатків є нашою відповіддю на виклики світових ринків.

Ми маємо потужну сировинну базу, яку було розвідано в 20-30-х роках минулого сторіччя, і те, що всі три родовища розташовані поряд, дає нам певні, зокрема логістичні, переваги щодо конкурентоспроможності собівартості нашої кінцевої продукції.

 

- Піввіковий термін життєдіяльності для такого підприємства, як Полтавський ГЗК, - це лише старт. Якими Ви бачите перспективи його розвитку?

- На моє переконання, ПГЗК має далекосяжне майбутнє - це тривалий термін експлуатації кар’єра, розширення гірничих робіт, збільшення переробних потужностей. Зростання обсягів виробництва і покращення якості товару - ось наші головні завдання. Це глибокий перспективний погляд у майбутнє і надзвичайно висока відповідальність перед колективом підприємств групи компаній Ferrexpo, перед мешканцями міста, відповідальність за промисловий розвиток усієї України.

Великі інвестиції наряду з хорошим управлінням надали можливості працювати у відповідності до найвищих стандартів. Нині це компанія світового рівня, яка займає чільне місце на міжнародному ринку в сегменті елітних споживачів високоякісної залізорудної сировини. Це підприємство розвивається і буде продовжувати свій розвиток. Виважена та вірна стратегія, невпинний рух до її впровадження, науково-практичний підхід, гнучкі сценарії бюджетування підприємства, кредитні можливості і багато іншого є складовими успіху Ferrexpo.

Нагадаємо, сьогодні 50 років Полтавському ГЗК: з цього приводу створили фільм, який розповідає про історію комбінату та відданість людей, які його будували

 

Оксана ДИБА, "Телеекспрес"

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться