Кременчуцька газета
Вівторок, 8 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Лєднік про 2023 рік: 1804 сирен, запуск шкіл та дитсадків, збереження медзакладів

29 грудня 2023 15:00

«Не дивлячись на війну і складну економічну ситуацію, життя триває, і нам всім довелося його міняти, пристосовуючись до викликів нового часу».

Начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік сьогодні під час брифінгу розповів про підсумки 2023 року.

За його словами, з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, на Полтавщині пролунали 1804 сирени (за 2023 рік – 873). Тривоги тривали понад 1560 годин.

«Не дивлячись на війну і складну економічну ситуацію, життя триває, і нам всім довелося його міняти, пристосовуючись до викликів нового часу.

У 2023 році Кременчуцька районна військова адміністрація забезпечувала координацію дій територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо функціонування економіки району в умовах воєнного стану.

Бюджети всіх громад району на 2024 рік прийняті своєчасно та в терміни, визначені Бюджетним Кодексом України, і є збалансованими. Бюджети розраховані із врахуванням спрямування на забезпечення нагальних потреб громад в період воєнного стану та протистояння можливим викликам. В цілому бюджети громад є соціально направленими. Реалізація соціальних інтересів кожного мешканця громад Кременчуцького району, задоволення базових соціальних потреб особливо тих громадян, які потрапили у скрутне становище та потребують соціального захисту - ключові пріоритети діяльності громад»,- сказав О.Лєднік.

Він також відзначає, що першочерговим завданням влади району було не втратити через війну наступні покоління, дати їм належну освіту, адже їм – будувати майбутнє.

«У 2023 році у районі функціонували 124 заклади дошкільної освіти, з них 18 дошкільних підрозділів у складі закладів загальної середньої освіти, у яких виховувалися близько 10,6 тисячі дітей. Загальну середню освіту у 111 закладах різних типів здобувають близько 36,5 тисяч учнів, серед них – 1751 дитина, яка вимушено залишила свою домівку. Протягом року мережа закладів дошкільної освіти зменшилася на 4 заклади (3 – у Кременчуцькій громаді, 1 – у Горішньоплавнівській), закладів загальної середньої освіти – на 5 (по 1 закладу у Горішньоплавнівській та Градизькій громадах, 3 – у Семенівській).

За очною формою працюють 102 заклади (43%), за змішаною – 101 (43%), дистанційно – 32 (14%). Якщо у 2022 році у 3-х ОТГ усі заклади освіти працювали дистанційно, то у 2023 році таких немає, а у 2-х ОТГ (Семенівська та Пришибська) усі заклади працюють очно.

Усі заклади загальної середньої освіти мають доступ до мережі Інтернет та мережу Wi-Fi, серед закладів дошкільної освіти ця частка складає 94%.

У закладах освіти обладнано 23 протирадіаційні укриття, 78 найпростіших укриттів, 87 закладів використовують укриття інших суб’єктів господарювання. Захисними спорудами повністю забезпечені заклади освіти усіх громад, крім Козельщинської, Кременчуцької та Семенівської.

Тривають ремонти найпростіших укриттів у Оболонському опорному закладі загальної середньої освіти Оболонської селищної ради, Хорішківському ліцеї імені М.В.Остроградського, Лутовинівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) ,,Ромашка” Козельщинської селищної ради, Кременчуцьких гімназіях №2, №8, №21, Кременчуцьких ліцеях №25, №4, №5, Кременчуцьких закладах дошкільної освіти №2, №82.

У школах Кременчуцького району в 2023 році відкрили 24 класи безпеки, завершується дообладнання ще 46, у планах на наступний рік – 17. Найактивніше ця робота проводиться у Горішньоплавнівській, Кам’янопотоківській, Омельницькій, Піщанській громадах»,- каже О.Лєднік.

Він зазначає, що на 4 машини поповнився у цьому році парк шкільних автобусів – дорога до школи стала ближчою (Горішньоплавнівська, Глобинська, Градизька та Оболонська громади).

На базі 84 закладів освіти розміщено пункти незламності (з 133 розгорнутих у районі), найбільше – у Кременчуцькій та Піщанській громадах.

«Заклади освіти дали прихисток внутрішньо переміщеним особам у перші місяці війни. Наразі тут працюють потужні волонтерські команди працівників та батьків: готують різноманітну їжу, в’яжуть маскувальні сітки, плетуть шкарпетки, шиють спальні мішки, виготовляють окопні свічки, роблять захисні наколінники, обереги, збирають гуманітарну допомогу для воїнів ЗСУ та жителів звільнених районів»,- каже керманич району.

Він додав, що з метою створення належних умов для пацієнтів та розширення спектра послуг, який надається, у закладах охорони здоров’я проведено капітальні ремонти. Зокрема, відремонтовано приміщення у КНМП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” (приймальне відділення, рентген-кабінет), КНМП “Перша міська лікарня ім.О.Т.Богаєвського”, КНП ,,Глобинська міська лікарня”, укриття у КНП “Лікарня інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні”.

У Комунальному неприбутковому медичному підприємстві „Лікарня інтенсивного лікування „Кременчуцька” відкрили сучасну діагностичну лабораторію, рентгенкабінет та Центр відновного лікування та реабілітації.

У КНП “Лікарня інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні” встановлено автономну модульну котельню.

Завдяки плідній співпраці з відповідальним бізнесом, для Центру первинної медико-санітарної допомоги Горішньоплавнівської міської ради Єрестівським ГЗК придбано санітарний автомобіль.

Завдячуючи співпраці з Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, у Кременчуцькому районі цього літа почав працювати сучасний мобільний пункт-автомобіль, оснащений усім необхідним обладнанням. На сьогодні медики побували у всіх територіальних громадах району, у тому числі і у найвіддаленіших населених пунктах. Мешканці району та внутрішньо переміщені особи мають змогу безкоштовно отримати висококваліфіковану медичну допомогу та ліки.

Також у районі у 2023 році збережено мережу закладів культури: функціонувало 128 клубних, 116 бібліотечних закладів культури, 10 мистецьких шкіл та 8 музеїв.

У 2023 році в умовах російської агресії змінився підхід до роботи закладів культури: велика увага приділяється гуртковій та волонтерській роботі (плетіння сіток, в’язання килимків та теплих шкарпеток для військових, збір гуманітарної допомоги). Творчі колективи взяли участь у ряді обласних та регіональних оглядів та фестивалів, творчих марафонів, постійно проводять благодійні акції (концерти та ярмарки) на підтримку Збройних Сил України. Проводилася робота з вилучення з фондів бібліотек російськомовна література з антиукраїнським змістом

Протягом року заклади культури були обмеженні у проведенні масових заходів, тому більшість з них проводилися в онлайн форматі та розміщувалися на сторінках клубних та бібліотечних закладів у соціальній мережі Фейсбук.

«У районі проводиться робота по виконанню Закону України ,,Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів”. На території району наявний 151 обֹ’єкт культурної спадщини, що підпадають під дію Закону (пам’ятників – 89, пам’ятних знаків – 43, меморіальних дошок – 19). 25 об’єктів приведено у відповідність до вимог Закону. Територіальними громадами району продовжується робота по приведенню у відповідність закону об’єктів культурної спадщини, які пропагують елементи російської імперської політики»,- сказав О.Лєднік.

Нагадаємо, «Ніч була тяжка… але в районі прильотів не зафіксовано»: Лєднік про нічну та ранкову атаку ворога на Україну.

У Кременчуці та районі працюють рухомі блокпости: проводиться робота з мобілізації для уточнення даних військовозобов’язаних.

Лєднік про відключення світла на свята.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися