Пряма мова.
Нещодавно «Кременчуцька газета» з відомим краєзнавцем міста Євгеном Бергером відвідувала Крюків. Прямуючи по центральній вулиці району – вулиці Івана Приходька, ми зупинилися біля однієї зі споруд, яка зараз є храмовою спорудою. Що раніше було у цьому будинку, нам розповів місцевий краєзнавець.
Він зазначив, що історія цієї будівлі тісно пов’язана з залізницею.
«Як відомо, у 1870 році до Києва піде залізниця Харків-Кременчук. У 1862 році був збудований міст через Дніпро. Він збудований у Кременчуці за проєктом полковника Струве і вважався технічним чудом світу…
У 1864 почали будуватися реммайстерні, які дали поштовх створенню нинішнього КВБЗ. Недалеко цього місця був збудований вокзал за кошти купця-мецената Чуркіна.
А цей будинок побудували як залізничну лікарню. Тут була і поліклініка, і лікарня. Був у ній завідуючим авторитеті лікар Микола Соколов. Він жив на теперішній вулиці Руфа, обслужив залізничників. Один день він працював у Кременчуці, а один у Крюкові. Він мав дуже великий авторитет»,- каже Є.Бергер і зазначає, що даний лікар залишив по собі великий слід. Він привіз до міста першу липучку проти мух.
«Якось він їхав і бачив, що тонула дівчинка у ямі. Він дівчинку врятував і в мокрих штанях прийшов у Думу та зробив розгін. Тож вулиця була благоустроєна»,- каже краєзнавець.
Є.Бергер каже, що з будівлі лікарні медики переїхали коли була збудована лікарня у Крюкові, а це будинок став Будинком дитячої творчості. А зараз це церква Святої Ольги.
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича