Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 20 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Ляшко з Леніним, кабінет прем’єра та секретки, а ще купа подарунків: Кременчуцька газета побувала в музеї історії урядів України

 

30 ноября 2018 11:05

Фото та відеоматеріали з екскурсії – спеціально для наших читачів.

Днями, під час П’ятого Національного прес-клубу реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи», який Асоціація міст України провела в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», журналісти з різних областей країни мали змогу побувати на екскурсії у музеї історії Кабміну. Кременчуцька газета – єдина серед ЗМІ Кременчука стала учасником екскурсії і сьогодні ми розповімо читачам, що цікавого можна побачити у цьому незвичайному музеї.

Як каже екскурсовод Олександр Черепахін, експозиція музею розповідає про діяльність урядів, що діяли на території сучасної України від 1917 року до наших днів.

У Музеї представлені оригінальні матеріали, пов‘язані з діяльністю колишніх керівників урядів, зокрема, документи, нагороди, фотознімки та галерея портретів керівників урядів.

«Це люди, які керували нашими урядами. Перший – Володимир Винниченко. Він керував у 1917-1918 роках. Найбільше керував урядом  аж 15 років – 1972-1987 роки Олександр Ляшко (на фото).

Зразу кажу, що він не родич нинішнього політика Олега Ляшка. Олександр Ляшко вів щоденники, де записував щоденні події. Ви можете його побачити тут – у експозиції», - сказав Олександр Черепахін.

Побачити тут можна і портрети наших сучасників: Яценюка та Тимошенко. Вони «висять» поряд. Екскурсовод каже, що Юлія Тимошенко – єдина жінка прем’єр за часів історії Урядів України.

Також у музеї відтворений інтер‘єр робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР. У ньому, крім портрету Володимира Леніна, є й інші обов’язкові атрибути того часу – кілька телефонів, папки з документами, газета «Правда» та сейф.

«Сейф такий, що з місця не зрушити. Між металевими стінами сейфу – пісок», - каже екскурсовод.

Окремо є кімната, що відображає кімнату секретної служби – з купою телефонів і плакатами на кшталт «Не болтай!».

У музеї також можна побачити гроші, які використовували українці, починаючи з 1917 року, а велика частина одного з залів відведена на експозицію подарунків, одержаних керівниками та членами урядів України.

Ось тут можна побачити багато цікавого: від моделей літаків до ковдр, від кераміки до ручок.

На запитання Кременчуцької газети про самий коштовний подарунок пан Черепахін каже, що це ручка, яку Папа Римський подарував Арсенію Петровичу і вона оцінена в 125 тисяч гривень.

Є серед подарунків і ті, що до музею передав вже теперішній керівник уряду Володимир Гройсман.

Залишаючи музей у книзі відзивів, головний редактор Кременчуцької газети написав подяку за екскурсію.

Далі журналістів повели гуляти будинком уряду. Про це читайте трохи пізніше на нашому сайті.

До речі, екскурсії до музею історії урядів проводяться для організованих груп представників громадських об’єднань, учнів старших класів загальноосвітніх закладів, студентів вищих навчальних закладів, працівників установ та організацій за попередньою домовленістю (екскурсійна група складає не більше 25 осіб).

Для організації оглядової екскурсії до Будинку Уряду необхідно надіслати листа до Секретаріату Кабінету Міністрів України (поштова адреса:

вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008).

У листі, надрукованому на офіційному бланку чи завіреному печаткою, має бути зазначена орієнтовна дата проведення екскурсії (крім вихідних і святкових днів), час її початку, кількість учасників, відповідальна за організацію екскурсії особа та її контактний телефон. До листа додається попередній список учасників.

Екскурсії проводяться на безоплатній основі.

Допуск відвідувачів до Будинку Уряду здійснюється за паспортами громадян України, для молоді до 16 років – за учнівськими (студентськими) квитками.

Телефони для довідок:  (044) 256-79-41, 256-75-64.

 

 

Олег Булашев

Фото автора

Відео Олексій Орлов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться