Кременчуцька газета
Четверг, 28 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

«Люди нарешті мають об’єднатися», - Геннадій Музика про свої наміри балотуватися до парламенту

4 червня 2019 12:00

В інтерв’ю Кременчуцькій газеті майбутній кандидат розповів, що саме для нього означає передвиборна програма та як він ставиться до зняття депутатської недоторканності.

Екс-заступник міського голови Кременчука Олега Бабаєва, один із представників вищої ланки керівництва компанії «АвтоКрАЗ», очільник громадсько-політичного руху «Єдиний Кременчук» оголосив про свої наміри балотуватися до найвищого законодавчого органу країни. Дізнавшись про це, ми вирішили задати майбутньому кандидату кілька питань про його погляд на депутатські перегони та хід виборчої кампанії.

- Геннадіє Миколайовичу, в Україні стартувала виборча кампанія. Ви збираєтеся взяти участь у позачергових виборах народних депутатів як самовисуванець?

- Саме так. Жодних перемовин із різними політичними силами, з лідерами політичних партій я не вів і не веду.

- Це ваша принципова позиція?

- В умовах старої змішаної виборчої системи це позиція, яка дозволяє бути максимально відкритим з виборцями свого регіону, уникаючи конфлікту інтересів між партійним керівництвом та власним електоратом. Ми вже стали свідками численних непорозумінь, що охопили міські осередки партій у питаннях, що стосуються суб’єкта висування того чи іншого кандидата, узгодження ініціатив рядових членів партії з головами фракцій та своїми ж колегами. На тлі переформатування Ради та створення нових проектів дехто з потенційних кандидатів, можливо, лише чекає привабливої пропозиції, сподіваючись на політичну амністію в очах виборців. До того ж я глибоко переконаний, що очільники різних політичних партій, представлених сьогодні у міській раді, які де-факто контролюються чинним народним депутатом Шаповаловим, будуть висуватися в якості технічних кандидатів, відтягуючи голоси його головних суперників.

- Виборча кампанія триватиме менше, ніж два місяці. Чи достатньо цього, щоб достукатися до кременчужан, донести їм свої ключові ідеї, презентувати програму?

- Більше, ніж достатньо. Одним із політичних мотивів розпуску парламенту можна беззаперечно вважати низький рівень довіри громадян до даного інституту. Йдеться про показники на рівні чотирьох відсотків, не є винятком і Кременчук з його народним обранцем. Із цього можна справедливо зробити висновок, що існує величезний суспільний запит на проведення позачергових виборів до Верховної Ради України. Громадяни готові. А щодо стислих термінів, якими фактично обмежується в часі агітація та політична реклама, ми лише говоримо про обмеження популістських лозунгів, пустих обіцянок і різних технологічних маніпуляцій, не кажучи вже про підкуп виборців.

- Ми побачимо вашу передвиборчу програму?

- Безумовно. Зараз вона знаходиться на стадії оформлення. Я дуже сподіваюся, що саме цей документ, особливо для мажоритарників, в недалекому майбутньому має стати не просто електронною версією штатного папірця на сайті Центральної виборчої комісії, а детальним планом дій для кожного з 225 депутатів на найближчі 5 років. Передвиборча програма – це карта комунікації між депутатом і виборцями. Я хочу, щоб на 28-му році Незалежності України кременчужани, обираючи з поміж низки зареєстрованих кандидатів, робили свій вибір свідомо і з почуттям відповідальності, тому особисто докладу максимум зусиль у процесі презентації цього важливого елементу своєї кампанії. Не можна делегувати повноваження людині, керуючись покликом корисних мотивів чи жаги миттєвої вигоди.

- Мажоритарників часто звинувачують у тому, що вони «засівають» свої округи, використовуючи субвенції з державного бюджету як форму непрямої агітації. Ви з цим погоджуєтеся?

- У даному контексті є сенс говорити про недоліки виборчої системи, яка зараз діє в Україні. Впевнений, що патріотично налаштовані політичні еліти в недалекому майбутньому мають підтримати ухвалення пропорційної системи з відкритими списками, а також низку важливих законопроектів для зміцнення інститутів громадянського суспільства. Це посилить вишкіл партійних функціонерів і внутрішньопартійну дисципліну, можливо, навіть почнуть з’являтися ідеологічні партії. Поступово почне зникати корупційна складова, пов’язана з присутністю підставних осіб і відверто випадкових політиків у списках різних політичних сил, які просто придбали собі прохідне місце у відповідності до кількості отриманих партією депутатських портфелів. Навіть не будучи депутатом Верховної Ради, шляхом успішного посередництва особисто мені вдалося залучити матеріальну допомогу з державного бюджету країни в розмірі 6,5 мільйонів гривень для таких важливих галузей нашого міста, як освіта та медицина. Наскільки це важливо – вирішувати людям. Інша справа, коли депутат-мажоритарник свідомо не використовує увесь набір своїх конституційних повноважень, абсолютно не займається законотворчою діяльністю, не вносить відповідні правки в надважливі для України законопроекти, ігнорує виступи з трибуни парламенту та не опікується проблемами регіону, більш того, прикриваючись власною недоторканістю, санкціонує там корупційні схеми.

- Ви «за» зняття депутатської недоторканності?

- Цілком. Я свідомо не сприймаю цей рудиментарний привілей українських парламентаріїв, який дуже часто фігурує пліч-о-пліч з такими поняттями, як корупція, беззаконня, хабарництво, крутійство. Не лише як кандидат у депутати, а як громадянин я підтримую якнайшвидше скасування депутатської недоторканності та прийняття відповідного закону про імпічмент Президента.

- А як щодо проведення дебатів між кандидатами в депутати на кшталт тих, які ми спостерігали між Петром Порошенком та Володимиром Зеленським?

- Наскільки мені відомо, відсутнє законодавче закріплення даної процедури в рамках виборів народних депутатів України. Однак у якості ініціативи, запропонованої журналістами, я б з радістю зустрівся з Юрієм Шаповаловим у будь-якому зручному та цивілізованому форматі. Хоча б для того, щоб громада нарешті довідалася, куди на 8 років самоусунувся наш самовисуванець. Заслухаємо разом його звіт. Зі свого боку протягом усієї кампанії я готовий максимально чесно і прозоро відповідати на всі запитання журналістів, щоб уникнути розповсюдження різноманітних пліток та бруду, які не припиняли транслювати мої політичні опоненти. Люди нарешті мають об’єднатися, проголосувавши по-совісті, адже кредит довіри громадян не можна безмірно використовувати задля банального задоволення своїх політичних амбіцій та одноосібного збагачення.

Нагадаємо, Геннадій Музика гостро відреагував на коментарі представника компанії-дилера білоруських МАЗів.

Геннадій Музика: «Проблема смороду в Кременчуці - це трагічний приклад безпорадності і бездіяльності Малецького і його команди».

Геннадій Музика: «У Кременчуці влада на чолі з Малецьким самоусунулася і відмовчується по ряду принципових питань!»

Віце-президент «Ворскли» Геннадій Музика: «Футбол об'єднав нас усіх!».

 

 

Клим Соколов 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися