Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 28 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Малецький хоче нового кредиту: закупити 20 автобусів та «повісити» їх на сміттєпідприємство


26 июня 2018 08:45

Та чи займається Кременчуцьке КАТП 1628 пасажирськими перевезеннями?

На найближчу сесію Кременчуцької міськради влада хоче винести до розгляду депутатів «Програму розвитку міського комунального пасажирського автомобільного транспорту Кременчука  на 2018-2024 роки».

У описі даного документу сказано, що основними видами пасажирського транспорту міста є автомобільний і тролейбусний. Мережа міських маршрутів налічує 7 тролейбусних та 22 міські автобусні маршрути. Кількість транспортних засобів, які щоденно обслуговують маршрути міста, відповідно до укладених договорів, складає 265 одиниць автотранспорту та 40 одиниць електротранспорту.

Пасажирський автомобільний транспорт – найвагоміша складова транспортної системи Кременчука. Його частка у перевезенні пасажирів становить понад 80 %.

Натомість, комунальний автобусний пасажирський транспорт у місті відсутній.

Оновлення рухомого складу пасажирського автомобільного транспорту відбувається повільними темпами – із загальної кількості транспортних засобів майже 70 % рухомого складу є технічно та/або морально застарілими: більшість транспортних засобів за своєю конструкцією, пасажировмісністю, класом комфортності, видами спожитого палива, питомими витратами палива та екологічністю не відповідає сучасним вимогам.

Нагальною проблемою залишається перевезення пільгових категорій громадян,  перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

На сьогоднішній день весь парк автобусів, що здійснює пільгові перевезення, потребує оновлення у зв'язку з вичерпаним експлуатаційним ресурсом.

Вимушеним заходом для здійснення пасажирських перевезень було залучення великої кількості приватних перевізників, які мали рухомий склад малого і особливо малого класу. Це призвело до так званого «перегріву ринку», коли надмірна конкуренція знижує інвестиційну привабливість галузі та знижує якість послуг, що надаються. Зміна структури рухомого складу на користь автобусів малого та особливо малого класу позначилася на ефективності пасажирського сполучення, пропускної здатності проїжджої частини вулиць та фаховому рівні робітників галузі у цілому. Ситуацію на краще може змінити придбання транспорту великої пасажировмісності. У місті є нагальна потреба в комунальному автобусному транспорті великої пасажировмісності у кількості щонайменше 20 одиниць.

Фінансування Програми в необхідних обсягах передбачається здійснювати за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, зокрема залучення кременчуцьким КАТП 1628 кредитних коштів.

Обсяги фінансування Програми уточнюються щороку під час підготовки проекту міського бюджету на відповідний рік.

Враховуючи суттєве навантаження на місцевий бюджет при можливому придбанні рухомого парку транспортних засобів, а саме: автобусів великої пасажировмісності, планується надати згоду Кременчуцькому КАТП 1628 на  залучення кредитних коштів банківської установи для придбання автобусів з подальшим наданням автобусів в оренду КП «Кременчуцьке тролейбусне управління». Також необхідно здійснити перший внесок із міського бюджету за автобуси до отримання кредитних коштів Кременчуцьким КАТП 1628.

Зазначимо, що Кременчуцьке КАТП 1628 займається вивозом сміття з міста на Деївське звалище, проводить роботи з очищення доріг від пилу та сміття спецмашинами. Проте воно ніяк не займається пасажирськими перевезеннями.

Нагадаємо, що Кременчук вже взяв великий кредит на придбання гранатових тролейбусів - 31 січня 2017 року міськрада Кременчука підтримала кредитний договір на 8 млн. євро від ЄБРР.

Окрім цього місто бере кредит в Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) у 9 млн грн для енергоефективності.

Також Кременчук освітлюють за кредитні кошти від НЕФКО.

За «Кременчукводоканалом» до цих пір числиться кредит від Євробанку.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться