Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 24 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Малецький обіцяв Зеленському одне, а робить - зовсім інше: черговий приклад псевдопатріотизму кременчуцьких чиновників

 

27 березня 2020 14:35

Черговий тендер комунальників нашого міста прописаний зовсім не під нашого автовиробника.

В процесі оновлення комунального автопарку Кременчука, місцева влада знову за бюджетні кошти хоче закупити іноземні вантажні автомобілі замість підтримки місцевого автовиробника, як того вимагав від керівництва міста та області Президент України Володимир Зеленський, який нещодавно відвідав Кременчук.

Не дивлячись на те, що керівнику країни В.Малецький обіцяв підтримати власного товаровиробника і більше того - основного з бюджетоутворюючих підприємств міста, а саме ПрАТ «АвтоКрАЗ», який через глобальну світову кризу та спад на внутрішньому ринку переживає не легкі часи, міська влада та її комунальні підприємства роблять по іншому.

Так, комунальне підприємство «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради 12 березня 2020 року оголосило 2 тендери на закупівлю 2-х одиниць (номер оголошення UA-2020-03-12-001929-a та UA-2020-03-12-001994-a, що розміщенні в системі державних закупівель) спеціальних аварійних майстерень з колісною формулою 4х2.

У технічних вимогах до вказаних тендерів знову не йдеться про параметри, які б відповідали технічним характеристикам шасі КрАЗ колісної формули 4х2, які спеціально розроблені та адаптовані під комунальні надбудови для комунальних підприємств України, а деякі вимоги навіть обмежують можливості щодо участі КрАЗу у закупівлі.

Зокрема, у тендері на закупівлю «Спеціальна аварійна майстерня (UA-2020-03-12-001929-a)» Замовником визначені наступні технічні вимоги до шасі:

 

№ п/п

Технічні вимоги  до товару

1.

Загальні вимоги:

1.1.

Повна маса – не менше 12 000 кг.

1.2.

Максимальна швидкість руху – не менше 85 км/год (з електронним обмежувачем).

1.3.

Кабіна - безкапотна компоновка з двигуном під кабіною.

1.4.

Ширина кабіни, не більше 2300 мм.

1.5.

Кількість пасажиро-місць в кабіні – 2 шт. та додаткове місце водія. Обладнана центральним замком та електричними склопідйомниками

2.

Вимоги до шасі:

2.1.

Колісна формула - 4х2.

2.2.

Шини, розмірність, не більше 8.25R20

 

Аналогічні параметри вказані і у тендері на закупівлю «Аварійна майстерня з пересувною гідродинамічною каналопромивною машиною (UA-2020-03-12-001994-a)».

Зазначені вище вимоги, а саме ширина кабіни не більше 2300 мм, шини розмірністю не більше 8.25R20 позбавляють можливості ПрАТ «АвтоКрАЗ» прийняти участь у процедурі закупівлі шляхом встановлення зменшеного показника ширини кабіни автомобілів ніж ті, що може запропонувати український виробник, ширина всіх базових кабін безкапотного типу, що адаптовані до автомобілів КрАЗ мають стандартні розміри і знаходяться в межа дорожнього габариту 2500мм. Слід зазначити, що даний параметр ніяким чином не впливає на можливості аварійної майстерні і вказаний лише з однією метою -не допустити до участі в тендері автомобілів КрАЗу.

Що стосується шин з розмірністю не більше 8.25R20, то вказані шини не можуть забезпечити повну масу автомобіля не менше 12 000 кг, так як мають індекс несучої здатності 130/128. Отже вказані параметри в складі технічних вимог відповідають, на думку автозаводчан, лише шасі китайського виробництва DAYUN.

Другою дискримінаційною вимогою Замовника у вищезазначених тендерах, як вважають на КрАЗі, визначено наявність у складі тендерної пропозиції копії діючого сертифікату типу колісного транспортного засобу на шасі к.ф. 4х2 в тому числі  з 3-х місною кабіною безкапотної компоновки.

«Наше підприємство на даний час, маючи діючі сертифікати типу колісних транспортних засобів на шасі 4х2 з 2-х місними безкапотними кабінами, але, розуміючи потреби області і міста, закупило необхідну 3-х місну кабіну, відповідно в даний час розпочато роботи по сертифікації, та через всеукраїнський карантин та інші обмеження, зазначені роботи по випробуванням не можуть бути завершені швидко та відповідно немає можливості прикласти сертифікат до пропозиції на момент подачі 27.03.2020р., знаючи це в тендері спеціально прописана була вимога, що свідчить про одного постачальника.

Зазначаємо, що сертифікат як на шасі, так і на готовий виріб відповідно будуть надані Замовнику у строки визначені  договором при поставці автомобілів»,- кажуть на Кременчуцькому автозаводі.

Наступною дискримінаційною вимогою є обладнання аварійних майстерень шинами малої розмірності, визначених під конкретного постачальника шасі іноземного виробництва та яке не містить навіть виразу «або еквівалент», як того вимагає Закон України «Про публічні закупівлі».

«На жаль маємо лише повідомити, що зазначені технічні характеристики автомобільної техніки, визначені у Технічних вимогах до предметів закупівлі, не мають еквівалентів у визначених межах, відповідають лише характеристикам шасі торговельної марки DAYUN, які постачаються відомим всім постачальником міста Кременчука компанією ТОВ «ТД «АЛЬФАТЕКС».

Тому, можна констатувати, що Комунальне підприємство «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради», оголошуючи торги, свідомо звужує конкуренцію та таким чином унеможливлює прийняття участі в аукціоні з аналогічною технікою Учасників з Товаром українського походження, обмежуючи його технічними характеристиками під «DAYUN»,- заявили «Кременчуцькій газеті» на підприємстві.

Нагадаємо, Володимир Зеленський на «АвтоКрАЗі»: «Я вражений вашою технікою.

Хороші машини, впевнений, у вас будуть замовлення».

 Президент Зеленський вичитав мера Кременчука за непідтримку КрАЗу

Кременчуцька міська рада не підтримала пропозицію членів команди Малецького про націоналізацію «АвтоКрАЗу»

 

Марина Соловей

 
 
 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися