Кременчуцька газета
Середа, 4 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Малецький під час повітряної тривоги намагався потрапити в укриття і не зміг: він назвав підлеглих "імбецилами" і пообіцяв звільнити винних

2 червня 2023 13:30

Ми ж розбиралися, чому відповідальність за закриті укриття несе і сам мер Кременчука Малецький.

«Укриття мають бути доступні. Ніколи більше не має повторитись ситуація, як минулої ночі в Києві, коли люди прийшли в укриття, а воно закрите. Це обов'язок представників місцевої влади. Якщо обов'язок на місцях не виконується, це прямий обов'язок правоохоронців – притягати до відповідальності», - про це заявив Президент України Володимир Зеленський, коли дізнався, що у Києві були закриті укриття під час повітряної тривоги.

Далі він натякає на те, що керманича столиці може очікувати нокаут, а у соцмережах вже пишуть, що Володимира Кличка можуть посадити.

Проте ситуацію із закритими укриттями під час повітряної тривоги наразі можна спостерігати і у Кременчуці.

Більше того, сам мер Віталій Малецький, мабуть, розуміючи, що це його зона відповідальності як керівника ОТГ, вчора, схоже, перевіряв укриття під час повітряної тривоги.

Принаймні ми, журналісти «Кременчуцької газети», вже майже добу дізнаємося подробиці однієї з подібних перевірок.

Так вчора військові кременчуцького військкомату нам повідомили, що мер Малецький з якимось чоловіком «мацають замок» на вході в ліцей №4 і щось дуже невдоволені. Це було якраз під час повітряної тривоги.

«Вони хотіли пройти до школи. Але ж там все зачинено… А як звичайним людям тоді пройти в укриття, якщо мер не може? До речі, мер знімав свій провал пройти в школу на телефон і щось жваво коментував», - розповів нам один з військових.

Журналісти поспілкувалися з мешканцями сусідніх будинків, родичами, які мешкають біля навчального закладу, працівниками закладів і іншими людьми та дізналися, що мер намагався потрапити до школи не лише з боку вулиці Алітуської (колишня Жадова), а й з боку вулиці Університетської (колишня Першотравнева). У той час з ним був віце-мер Володимир Пелипенко.

Але яке здивування викликала у нас інформація, що мер та його заступник намагалися пройти до навчального закладу навіть з боку дворів вулиці Перемоги. Мабуть, чиновники не знають, що там хвіртка давно зачинена і сам паркан має колючий дріт.

Ми не змогли остаточно дізнатися, чи пройшли чиновники до ліцею №4, але зрозуміло, що, обійшовши школу навколо, під час тривоги, до закладу потрапити було майже не можливо.

Коли ми дізнавалися про цей випадок, то отримали взагалі ексклюзивну інформацію, як мер В.Малецький відвідав під час тривоги ще одне укриття в центрі міста. Він також записав ролик з цього, але сам ролик нам не надали, бо чиновники бояться витоку інформації.

Але журналісти «Кременчуцької газети» наполегливо шукали його і знайшли в освітянському середовищі.

Як бачимо, міський голова В.Малецький під час повітряної тривоги наткнувся на зачинені двері укриття на вул. Покладовій, помацав, як він любить замок і сказав, що мерія дає кошти на ремонт укриттів, а вони зачинені. При цьому він звернувся до віце-мера Івана Москалика та директорки ЖЕП «Автозаводське» Оксани Кійло.

«Якщо ці «імбецили» не зможуть організувати людям доступ до укриття, я пропоную з понеділка їх усіх звільнити», - заявив мер. Далі він заявив, що відповідальними є керівництво ЖЄП «Автозаводське» Оксана Кийло,  М.Шевчук тощо.

«Кременчуцька газета» поспілкувалася з мешканцями цього будинку. Де мер не потрапив до укриття і обізвав підлеглих «імбецилами», погрожуючи звільненням. Вони заявили, що у них були ключи і в разі потреби вони туди заходили. Проте сам замок там змінювали, як змінювали і ключі у людей.

«В укриття там ходять 4 чоловіки. У них є ключі. Але ж там є телефон Михайла Івановича і нехай телефонують, якщо потрібно, то ми відкриємо, якщо зачинено. Але за весь час ніхто ключ не просив. Тепер вчора замок спиляли. Тепер там знову оселяться бомжі, як вже було. Там вже кримінальні історії траплялися. Краще б знову роздати ключі всім мешканцям та офісам навколо, або знайти постійну людину, яка б відкривала в разі тривоги укриття», - кажуть люди.

І, дійсно, за більше року війни потрібно було б вже це питання відрегулювати, а не погрожувати звільненнями. А якщо погрожувати, то по ліцею №4 має першою відповісти віце-мерка Ольга Усанова, яка курує питання освіти, бо в будинку на Покладова, у людей хоча б ключі були від укриття, а в ліцеї №4 є чергова, але всі ворота і фіртки були зачинені.

 

Чому відповідальність за закриті укриття несе Малецький?

Схоже, натикнувшись на неможливість потрапити в укриття, мер В.Малецький вчора опублікував допис:

«Які висновки маємо зробити з трагедії в Києві?

1. Укриття мають бути відчинені з перших секунд оголошення тривоги. Ми вже звернулися до усіх власників приміщень укриттів та розпочинаємо позапланові перевірки роботи укриттів у місті. Оновлюємо списки прізвищ відповідальних за кожне укриття.

ЯКЩО ВИ СТИКАЄТЕСЬ З ЗАЧИНЕНИМ УКРИТТЯМ ПІД ЧАС ТРИВОГИ, негайно повідомте за номером 15-63 або 102, відповідні служби негайно відреагують.

2. Треба реагувати на сигнали тривоги та перебувати в укриттях, АЛЕ зважати на те, що час підльоту балістичної ракети до нашого міста може складати ДЕКІЛЬКА ХВИЛИН після оголошення тривоги. Тому в укриття треба прямувати одразу, а коли вже чути вибухи чи роботу ППО, то перебувати на вулиці максимально небезпечно.

3. Треба визначити для себе та своєї родини найбезпечніші місця у вашій оселі (наприклад, де виконується правило двох стін) та знаходитись там, якщо ви не встигли перейти в укриття, а вже чутно вибухи чи роботу ППО.

Вороги відчувають свою слабкість, тому перейшли до реального терору. Та їм нас не зламати, віримо в ЗСУ , ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ , та наближаємо день, коли разом будемо радіти мирному небу».

Уже лише тепер, після більше, ніж року війни і недавньої трагедії у Києві, В.Малецький зображає бурхливу діяльність, займаючись об'їздом та інспекцією укриттів.

Але давайте поміркуємо.

Вторгнення росії в Україну та ракетні обстріли Києва почалися понад рік тому.

З тих пір мер неодноразово заявляє про розташування та ремонт укриттів, закликає під час тривог у них ховатися.

При цьому прості містяни, блогери, ЗМІ неодноразово повідомляють про жахливі умови у сховищах і про те, що вони часто закриті.

Історії більше року. Господар міста за цей час багато говорив про укриття, але майже не реагував на конкретні звернення щодо їхньої недоступності.

Можливо, меру потрібно було за перших же сигналів показово відшмагати підлеглих, подати на звільнення, публічно ініціювати кримінальні справи проти таких чиновників за те, що вони наражали на небезпеку життя і здоров'я людей?

Можливо, меру ще рік тому потрібно було особисто навідатися в одне з необлаштованих укриттів, про які писали масово, - і зрештою, перевірити використання спрямованих на їх ремонт коштів і в разі виявлення порушення звільнити і віддати під статтю про розкрадання виділених коштів чиновників, які відповідають за ці питання?

Звісно, можна було! І це було цілком у компетенції Малецького. Але за рік, добре знаючи, який безлад діється з укриттями, він не зробив подібного. І розповідати зараз, що винні всі, крім нього – цинічно та підло.

А тепер давайте замислимося, чому Малецький, будучи в курсі справ, нічого не зробив? Чи не тому, що підлеглі приручені, вірні йому та ефективні у наповненні «чорної» каси? Можливо, тому, що підлеглі ділилися грошима, вкраденими на обладнанні укриттів?

Це вже справа правоохоронців, бо задача щодо підготовки, облаштування та перевірки роботи укриттів ставилася неодноразово. Чому вона не була виконана у даному випадку - має розслідувати СБУ, прокуратура та національна поліція.

І це треба робити, поки у Кременчуці не повторилася трагедія Києва!

Нагадаємо, «Можна і матюкатися»: кременчуцька депутатка Гориславець про відсутність укриттів у дитячих садочках

А логіка де? В укриття мерії Кременчука вихованців дитсадків Малецький відмовляється пускати, а в Крюківській адміністрації працюють групи

 «У Кременчуці відкрили чотири садочки. Який це жах…» - чому містяни не хочуть водити малечу у дитсадки, які пропонує міська влада

Міська влада Кременчука нарешті звернула увагу на укриття в дитячій лікарні?

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися