Про що керманич міста спілкувався з освітянами у ліцеї №4, куди доволі запізнився.
Вчора міський голова Кременчука Віталій Малецький продовжив свій, ледь не виборчий, тур по школам міста, де з початку переконував освітян підписатися на свій телеграм-канал, а потім розповідав про наболіле.
Такі зустрічі вчора відбулися в ліцеї №4 та гімназії №3.
«Кременчуцька газета» пішла послухати мера в елітний навчальний заклад – ліцей №4, де саме і навчався наш редактор Олег Булашев і де досі має дружні зв’язки з педагогами.
Зустріч була призначена на 15-00, але за кілька десятків хвилин до неї була оголошена «Повітряна тривога» і педагоги ліцею, а також школи №20 та працівники навколишніх дитсадків кучкувалися на вулиці.
«Аби тривога була б довгою, то нас відпустять. На кой чорт його слухати. Ми тебе читали вже – буде переконувати підписатися на його канал. Нас вже в цьому директорша переконувала…»,-розповіли О.Булашеву педагоги.
Але їм не пощастило і майже близько 15-00 пролунав відбій повітряної тривоги і ті, хто зібрався біля приміщення навчального закладу пішли в актову залу школи.
На шляху неї чиновники мерії гостям роздали візитівки з вказанням телеграм-канала мера і Ко.
«На тобі, мені воно не треба!»,- сказала одна жінка – іншій, отримавши таку візитівку.
«Так нам потім прийдеться звітуватися чи підписалися ми. Залиш собі, а потім викинеш»,- відповіла інша.
Зайшовши до школи журналісти поцікавилися чи включили у закладі батареї?
«Яке там тепло. Холодрига!»,- відповіла жіночка, а вже згодом ми побачили чергову, яка сиділа на посту в шапці та куртці, а на шиї у неї був шарф.
«Бережіть себе!»,-сказав О.Булашев.
«Так і робимо… По довгу не сидимо, ходимо багато»,- відповіла чергова.
У актовому залі школи, який має наразі дуже неприглядний вид, бо вкрай потребує ремонту, люди чекали мера. Той запізнювався.
«Чекаємо 15 хвилин і підемо, бо ми тут змерзнемо»,- сказала педагог зі школи №20.
І рівно о 15-15 мер з віце-меркою Ольгою Усановою таки приїхали.
«Вставати не будемо. Обійдеться!»,- сказали жінки, які сиділи поруч з журналістами, коли чиновники увійшли до зали.
Слід віддати належне мер перепросив вибачення за запізнення і сказав, що затримає увагу освітян на 45 хвилин – повноцінний урок, під час якого має розповісти про три важливі теми:
- Інформування населення,
- Фінансування галузі,
- Реформування галузі.
Про інформування.
В цьому блоці питань мер, наче папуга, повторював все те, що вже розповідав у інших школах і про що ми вже неодноразово писали, а ви читали - що всім слід підписатися на його телеграм-канал, сторінки Президента та нардепа Шаповалова.
Він навіть попросив спробувати когось з присутніх це зробити. Погодилася лише завучка ліцею.
При цьому мер розумів, що люди не особливо переконані зробити відповідну підписку, то вдався до залякування.
«Ворог далі буде бити по енергооб’єктам. Тут здачи їм не дадуть. Ми в разі чого все напишемо в каналі…»,- маніпулював мер.
Потім мер, знову таки традиційно, розповів, що Кременчуцька ГЕС збудована в часи Холодної війни і значить витримає ракетний удар. При цьому мер назвав небезпечні місця ГЕС.
«Ого! Краще б цього не казав, це на руку ворогу, а розповів про можливі наслідки від удару»,- знову висловилися жінки – педагоги.
І мер їх почув, зазначивши, що в разі влучання ракет в ГЕС затоплення буде не критичне і не одночасне.
МЦього дня В.Малецький намагався знайти контакт з аудиторією, задаючи питання, але люди не відповідали.
«Тоді я сам буду розповідати далі. У нас є міст. Його руйнування можливе, якщо буде прильот. Під час тривоги через міст нікому не ходити...
Після учорашньої заяви прем’єра, що націоналізовані підприємства будуть працювати в три зміни, то до заводів також не теба наближатися під час тривоги»,- заявив мер.
А ми його поправимо - «АвтоКрАЗ» та «Укртатнафту» не націоналізували! Це вилучення для військових потреб!
Далі В.Малецький розповів про тепло і повідомив скільки кременчуцьких будинків уже з теплом
Також він розповів, як у дитинстві клеяв вікна газетою «Труд» аби зберегти взимку тепло в квартирі і порадив зараз всім це зробити, бо через низку температуру теплоносія у школах може завістися грибок та пліснява, а також зламатися техніка.
Поки мер виступав віце-мерка Ольга Усанова сиділа на лавочці і писала смски у телефоні.
«Подивися, як вона сидить. Як косолапий мішка»,-пошуткували педагоги і звернули увагу на ноги чиновниці.
Про реформи та фінансування освітньої галузі
Закінчивши промову першого блоку В.Малецький перейшов до другого та третього. Про реформування галузі та її фінансування.
Він заявив, що вводиться новий облік учнів і якщо учень зареєстрований в Кременчуці і в Харкові, то ні тут, ні там субвенцію бюджет за нього не отримає.
«Це жорстко, але справедливо. Потрібно правильно рахувати…
Наступного року бюджети у вас будуть на 20% менше. Але кредиторів у вас немає. Крім, ліцею №4, де є борг по теплу»,-заявив мер.
Малецький пообіцяв кременчуцьким освітянам скорочення видатків, але планує виплатити 13-ту зарплату
Крім того, через те, що держава планує вилучити не використані кошти держсубвенції, він порадив вчителям йти у відпустки аби зараз отримати кошти.
Щодо роботи дитсадків, то наступного року в них також буде проводитися перевірка комплектування груп.
«При цьому можливі об’єднання садів аби правильно використати кошти»,- сказав мер.
Після цього він попросив задавати йому запитання. Їх було зовсім не багато. Одне про тепло в будинку по Троїцькій, 1. Друге – про необхідність фінансування переможців конкурсу «Громадський бюджет».
Олег Булашев запитав про те, чи є в бюджеті кошти на встановлення в школах протипожежної сигналізації, бо саме через її відсутність за позовами ДСНС суди закривають школи. Така проблема є і в ліцеї №4.
«Ось, 1 вересня діти підуть до школи, а школи будудуть закриті рішенням судів через невиконання приписів ДСНС. Чи закладені кошти в бюджеті на ту ж протипожежну сигналізацію, наприклад, для ліцея №4?»,- запитав О.Булашев.
І тут Остапа понесло. Замість чіткої відповіді присутні прослухали лекцію відносно поганих горе-корупціонерів, які зробили бізнес на пожежних сигналізаціях.
Нарешті з’ясувалося, що поки коштів на необхідні протипожежні роботи немає.
На запитання про укриття шкіл В.малецький заявив, що в ліцеї №4 наступного тижня почнуть робити укриття. Але не для учнів, а для персоналу та мешканців навколишніх будинків.
В цьому укритті буде генератор, туалет, телевізор, опалення конвекторами.
«Де ви ще проводитиме такі зустрічі, коли проїдете школи?»,-запитала журналістка телеканалу «Візит» Анастасія Ушак.
Виявилося, що ледь не виборчий тур В.Малецький продовжить у медзакладах і по комунальних підприємствах.
Воно і понятно, містяни вкрай невдоволі його роботою.
Це підтверджують і самі кременчужани, які створили петицію і просять відставки Малецького, а влада цю петицію не публікувала у себе на офіційному сайті.
Та й ті ж самі педагоги минулого місяця писали заяви на відпустки за власним бажанням, адже у бюджеті начебто не вистачало коштів на зарплати, при цьому ущільнювалися учбові програми. А тим часом можновладці на чолі з Віталієм Малецьким спрямовували понад три мільйони гривень «наближеному» підряднику на реконструкцію скверу «Нафтохімік». Навіщо зараз на сквер вистачати три мільйони - сказати важко? Можливо, меру потрібні кошти з відкатів?
Ледь зводять кінці з кінцями комунальні підприємства. При цьому вони просять владу виділити з бюджету громади кошти на зарплати. А тим часом VIP-чиновники Кременчука себе не обділяють і, не зважаючи на невдоволення громадян їхніми діями, щедро сиплять гроші у власні гаманці.
Якщо ви думаєте, що зарплата у мера чи його чиновників невелика, то ви ой як помиляєтеся! Наприклад, у липні міський голова Віталій Малецький до кишені поклав 118 тис 517 грн.
Схоже, його не турбує, що такі суми він не заробив. Тому що не підготував до нового навчального року укриття, не вирішив проблеми з гуманітаркою, не допоміг містянам, вікна яких після влучання російської ракети в «Амстор» досі в плівці, а не зі склом...
Розуміючи падіння рейтингу, мер В.Малецький і пішов у народ.
Нагадаємо, мер Малецький провів урок вчителям на тему: «Чому вони мають підписатися на його телеграм - канал та сторінку Шаповалова»
Клим Соколов