Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Малецького має насторожити: міського голову Світловодська відсторонено від повноважень

 

1 ноября 2019 08:40

Отже, те, над чим тужилася депутатська більшість у Світловодську аж шість разів, з першого разу спромоглася здійснити поліція з прокуратурою: Валентина Козярчука відсторонено від повноважень міського голови до 10 грудня поточного року. А у разі, якщо слідство не вкладеться у зазначений термін – відсторонення буде пролонговано. 

 

Поліція під процесуальним керівництвом прокуратури висунула обвинувачення меру Світловодська Валентину Козярчуку у протиправному заволодінні частиною майна підприємства, шляхом передачі його частки (як засновника) з комунальної власності у приватну. Суд дві доби слухав подання прокурорів про тимчасове усунення мера з посади. На другий судний день, 31 жовтня, міський голова Світловодська Валентин Козярчук, якому інкримінуються 4 статті Кримінального кодексу України, перебував уже у компанії не трьох – як учора – одного захисника. З нього-то, як з підслідчого, й розпочалося засідання.

Валентин Козярчук на досить тривалий час занурив слухання у історичний екскурс, пригадавши, як у 2006 році тодішні обранці знімали тодішнього міського голову Павла Солодова. Саме після цього, за його словами, громаді міста було нанесено найбільше шкоди: крадіжка багатокілометрового каналізаційного колектору, злочинна приватизація «світловодськпобутівських» котелень абощо. А вже за його каденції настала чехарда з номінаціями на газ від «Нафтогазу» та з призначенням гендиректорів СП ТОВ «Світловодськпобут»: Михайлик, Дмитришин, Московський...  

Стосовно ж недоцільності позбавлення його повноважень, як аргумент, градоначальник навів минулорічний випадок, коли місто занесло снігом по саму маківку. А він в цей час повіз разом із своєю заступницею Іриною Щербиною допомогу «на передок» – для наших захисників. Там він і взнав про проблеми у Світловодську. І зателефонувавши своєму синові, підприємцеві, наказав вивести техніку, яка належить його фірмі – для розчищання вулиць міста. 

«Двадцять телефонних дзвінків. Це були подяки від громадян нашого міста. І шість телефонних дзвінків з проханням почистити вулиці приватного сектору. Я дав розпорядження – і ці вулиці були почищені», - доводив підозрюваний свою незамінність для міста.

«Тепла в городі немає, – вигукнув на це міськдеп Анатолій Кучугурний, підтриманий присутніми: «ганьба!». 

За це вони отримали нагадування від судді Юрія Мельничика дотриматися порядку у залі. Сам же суддя запитав Козярчука, чи визнає він причетність кримінальних правопорушень, у яких його тут звинувачують.

«Ні. Всі мої дії були на користь громаді… І мені було дуже дивно читати про ту підозру, про ті висновки, які зробив слідчий… Ця я кажу щиро і відверто», – відповів він.

А на запитання щодо реєстраційних дій, в результаті яких громада міста була позбавлена своєї частки «Світловодськпобуту», Козярчук відповів, що про це він довідався, гортаючи… Фейсбук.

«Позор, ганьба! – знову, попри зауваження судді, зірвалася публіка, – твій же підпис під цим документом стоїть».

Натомість прокурор Віталій Єднєв, задавши слідчому Максимові Стороженку кілька запитань стосовно того, чи може мер якимось чином впливати на хід слідства, залишаючись при цьому мером і отримавши ствердну відповідь, заявив суду наступне:

«На даний час у даному кримінальному провадженні повідомлено підозрюваному у скоєні службових злочинів. І відповідно до пункту 5, статті 65 Закону України, чітко зазначено, що особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень».

Крім цього додав, що підпис під протоколом засідання (того самого) у СП ТОВ «Світловодськпобут» стовідсотково належить Козярчуку. Далі він забажав задати підслідчому кілька запитань. Але підслідчий, посилаючись на відповідну статтю чинного законодавства, відмовився відповідати. 

У свою чергу захисник Валентина Козярчука на ім’я Сергій (коли я хотів вточнити його прізвище, відповів, що воно складне – можу неправильно написати – повідомлю пізніше, та нагоди такої не сталося) наголосив, що підстав для відсторонення свого підзахисного від повноваження керування містом він не вбачає…

«Та кількість слів – «може», «можливо», «зможе» і в різних варіаціях як припущення з боку сторони звинувачення – переважають. А жодних фактичних мотивів, які були наведені слідчим, на сьогодні взагалі не доведено. І вони відсутні!», – наголосив адвокат.

А ще він піддав сумніву доказовість компакт-диску з записом засідання у «Світловодсьпобуті» 22 квітня 2019 року, що надав слідчий Стороженко у якості доказу – диск, підкреслив захисник, не був оригінальним. Та й запис на ньому розпочався з другого питання порядку денного того засідання. Та коли він назвав звинувачення у зриві опалювального сезону у Світловодську, які висуваються міському голові, абсурдом, присутні вже не стримували себе вигуками: «ганьба!», «посидь сам у холодній квартирі – то й буде тобі абсурд» і таке інше.

Таким чином, заслухавши аргументи сторін Юрій Мельничик оголосив перерву у засіданні на дві години. І пішов приймати рішення. І воно таки, майже о восьмій вечора, було прийняте… Отже, те, над чим тужилася депутатська більшість аж шість разів, з першого разу спромоглася здійснити поліція з прокуратурою: Валентина Козярчука відсторонено від повноважень міського голови до 10 грудня поточного року. А у разі, якщо слідство не вкладеться у зазначений термін – відсторонення буде пролонговано. 

Віталій Асауленко, "Світловодськ вечірній"

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться