Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 26 Лютого 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Малецький звинуватив Ахметова в підвищенні тарифів, та його самого послали в Київ вирішувати тарифне питання (Доповнюється)

26 січня 2021 11:10

Перед позачерговою сесією Кременчуцької міської ради мітингували.

Сьогодні у Кременчуці під стінами мерії знову проходив мітинг проти геноцидних тарифів.

Кременчужани знову зібрались, аби висловитися проти непосильної плати за комуналку.

Так лунало з вуст мітингувальників, що суми в платіжках, які отримали люди за грудень, більші, ніж зарплата і пенсія.

Зібрали акцію перед засіданням сесії міської ради Кременчука, де мають розглянути звернення депутатів до влади країни.

Але у мітингувальників є свої вимоги, які вони вносили і під час минулого зібрання під міською радою, яке проходило 15 січня. Серед них і були вимоги до міської влади Кременчука, проте їх не виконали.

Про це нагадав у виступі активіст Леонід Харченко.

Зокрема містяни наполягають на відміні трьох проектів рішень щодо тарифів на тепло і гарячу воду, які встановили 24 грудня минулого року.

Проте мер Кременчука Віталій Малецький чітко дав відповідь у своєму виступі: відміняти ті тарифи у Кременчуці ніхто не збирається і те, що пропонують громаді – то вносити свої пропозиції у якості правок у депутатське звернення до влади країни.

За словами пана Малецького, у тарифи на тепло і гарячу воду, про якій йшлось вище і які були затверджені у грудні минулого року, закладена нижча ціна на газ, ніж та, яка діє зараз після перегляду її Урядом Шмигаля.

«Ми можемо скасувати рішення, але це буде ще гірше», - зазначив мер.

У своєму виступі градоначальник також звинуватив Ахметова у підвищенні тарифів, переклавши відповідальність зі своїх плеч. 

У депутатів міськради думка інша. У своєму емоційному виступі голова фракції «Європейська солідарність» Богдан Лазоренко  вказав міському голові Кременчука, що йому, як і іншим мерам, потрібно їхати у Київ і вирішувати тарифне питання.

Він нагадав, що був з мітингувальниками під час вчорашньої зустрічі у мерії.

«Європейській солідарності» запропонували розробити власний проект рішення з тарифного питання. Ми його зробили, але візувати відмовляються», - його слова.

Тож сьогодні на позачерговій сесії міськради розглядають зверення, підготоване міською владою Кременчука.

Щоправда в зал допустили 5 представників громади, аби мали можливість взяти участь в затвердженні звернення.

Тож Кременчуцька газета інформуватиме за перебігом подій.

Слідкуйте онлайн за засіданням сесії на нашому сайті.

Доповнено

Активіст Леонід Харченко зазначив, що до звернення, створеного Кременчуцькою міськрадою, варто додати, що має утримуватися тариф у 5 грн до 21.12.2022 року - під час опалювального сезону, адже у літній період ціна падає.

Мер взявся пояснювати, що сказаний тариф у 6,99 - ніде не зафіксований, а лише рекомендований.

«А доки ми не побачимо фіксованого документу, говорити про 6,99 для Теплоенерго - не можна. Адже цей тариф - для побутових споживачів, які використовують цей гах у побуті для приготування їжі та виробництва тепла і гарячої води. Про Теплоенерго ніхто не вів мову, вони вважають, що підприємство купуватиме по стільки, по скільки продаватиме НАК «Нафтогаз» чи інша структура. і тому ми зараз просто підвішені. А нам розказують про меморандум, який ніхто не бачив. І ви знаєте, я для себе порахував, у нас краща платіжна дисципліна, ніж у Києві. Тож ціна зараз ринкова. Керівництво Вагонобудівного зафіксувало її у 6,400, ТОК «Кременчуцька ТЕЦ» зафіксувала у 6,400. Але це та ціна, яку вони вклали у тариф, який зараз є. Тому ми запропонували по 5», - сказав Малецький.

Із залу поцікавилися, для чого ж тоді на виконкомі затверджували ціну газу у 6,400.

Тому, що це була єдина підйомна ринкова ціна. І ми подумали, що цей газ буде зафіксований на весь рік. Але з вересня почалася спекуляція на газові. На той момент це була єдина об'єктивна ціна.  І при вхідній ціні тариф був би меншим, ніж у минулому сезоні, проте нові підвищення розбалансували ситуацію. Тому пропоную правку Харченка поставити на голосування.

І далі по тексту звернення з правкою Роженка: у пункті «зафіксувати ціни на природний газ та його тарнспортування та розподіл для всіх споживачів на рівні не більше 5 гривень за кубічний метр з урахуванням податку на додану вартість на період опалювального сезону 2020-2021 років та забезпечити контроль за його якісними показниками. Але ми тут обмежуємо після 15 квітня, тобто, нічого про це не говоримо», - зачитав далі мер.

Депутат Геннадій Іванян запропонував свій варіант.

«Чому ми не можемо написати і обмежити їх ціну на момент закупівлі, щоб ціна у процесі дальших закупівель для всіх споживачів не перевищувала її у процентному співвідношенні у будь-яку пору року. І можливо, нам варто не лізти у цифри. І обов'язково варто згадувати генеруючі компанії», - сказав він.

Доповнено

Далі пропозиції від  фракції «Батьківщина» зачитав депутат Денис Терещенко. За його словами, на Полтавщині є достатній видобуток газу. Та що закуповує Україна газ із низьким тиском та теплопровідністю. 

«І усі ці питання має задавати споживач. Однак є примітка: усе необхідне устаткування має вимагати компанія-зпостачальник. «Батьківщина» вимагає перегляд цих підходів. Цек дало б змогу зменшити газ у тричі і здешевити і газ, і світло. І проконтролювати домішки газу також», - зазначив він.

Депутати правку підтримали. 

Доповнено

Очільник фракції «Європейської солідарності» Богдан Лазоренко зауважив, що дане питання не варто політизувати відносно пропозицій тих чи інших фракції. Адже відповідний проєкт рішення, запропонований «ЄС», був підкріплений більш, ніж 250 підписами кременчужан. А винести дане питання на розгляд мав би саме мер міста. 

Адже, за його словами, саме градоначальнику варто брати політичну відповідальність за рішення, які виносить виконком.

Доповнено

Активіст Леонід Харченко попросив прислухатись до думки громади та відмінити рішення виконкому, на якому узгоджували попередній тариф.

Доповнено

«Якщо сьогодні ми відмінено попередній проєкт рішення з ціною 6,4 за кубічний метр, діятиме ціна газу, що діяла станом на жовтень, і буде меншою. У грудні уряд підняв вартість газу, і тариф уже тоді не був економічно обгрунтованим. Якщо ми ще раз зменшимо тариф, нам не буде чим оплачувати вартість газу та не буде чим розраховуватися з постачальниками газу. Що може призвести до газового колапсу. Нам потрібно буде покривати ріщницю за рахунок якихось коштів. Наші підприємства уже не мають змогу розрахуватись за спожитий споживачами газ», - сказав очільник департаменту житлово-комунального господарства Іван Москалик.

Доповнено

Депутат міськради, керівник юрдепартаменту міськради Валерій Мирошніченко сказав, що якщо зараз скасувати відповідне рішення виконкому, газорозподільчі компанії можуть звернутися до суду. Та імовірно, виграють, адже буде вказано, яку саме норму було порушено при його прийнятті.

«Також ніхто не досліджував і не розбирався у порушеннях норм тоді у прийнятті 2019 року. Та матимемо наступне: кременчужани через 2-3 місяці отримають перерахований тариф і доплатою, яку ми не доплатимо в цьому місяці у зв'язку зі скасуванням рішення», - звернувся до присутніх він.

Доповнено

Депутат Олександр Роженко зауважив, що якщо міськрада написала звернення до Шмигаля стосовно зниження тарифу, то має також скасувати попереднє рішення, де закладена ціна у 6,4 грн за кубічний метр.

«Давайте ж не дурити наших виборців. Адже ми говорили, говорили про пониження тарифу, а тоді залишили усе раніше прийняте в силі. А для мера, конкому та депутатів це буде наука думати перед тим, як приймати рішення», - звернувся він до мера.

Доповнено

Після довгих дебатів питання про скасування рішення виконкому за раніше затверджений тариф не прийняли. За нього проголосували 15 депутатів. 

Але загалом перший проєкт рішення «Про звернення депутатів Кременчуцької міськради до Президента України, Кабінету Міністрів, Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики компослуг щодо недопущення зростання цін на постачання і роподіл електроенергії та природнього газу» узгодили.

Як голосували депутати за проєкт про скасування підвищених тарифів за тепло:

«За» - 15: Євгеній Алєксеев (фракція «Рідне місто»), Олександр Березянський (фракція ОПЗЖ), Костянтин Брижаха (фракція ОПЗЖ), Василь Волошин (фракція «Рідне місто»), Лариса Гориславець (фракція ЄС), Геннадій Іванян (фракція ОПЗЖ), Віталій Котляр (фракція ЄС), Богдан Лазоренко (фракція ЄС), Наталія Лихошвай (фракція «Рідне місто»), Олександр Роженко (фракція «Рідне місто»), Денис Терещенко (фракція «Батьківщина»), Вадим Українець (фракція ЄС), Ігор Шварцман (фракція ОПЗЖ), Вячеслав Яворський (фракція «Рідне місто»), Сергій Ярош (фракція ЄС) .

«Проти» - 0.

«Утрималися» - 6: Віталій Малецький, міський голова Юрій Гриценко, секретар міськради (фракція «Рідне місто»), Кристина Мірошниченко (фракція «За майбутнє»), Наталія Погужельська (фракція ОПЗЖ), Сергій Порчирян (фракція «Слуга народу»), Федір Чураков (фракція ОПЗЖ).

Відсутні на сесії – 4: Микола Бокован (фракція «За майбутнє»), Олександр Головач (фракція «Батьківщина»), Дмитро Кармазін (фракція ОПЗЖ), Катерина Мусієнко (фракція ЄС).

Не голосували (тобто не натискали кнопки)- 18: Євгеній Бордюг (фракція «Слуга народу»), Валерія Волкова (фракція «Слуга народу»), Олександр Калашник (фракція «За майбутнє»), Ілля Кочуров (фракція «Слуга народу»), Андрій Макаров (фракція «За майбутнє»), Валерій Мірошниченко (фракція «За майбутнє»), Олександр Нікіфоров (фракція «Рідне місто»), Інна Петренко (фракція «Рідне місто»), Олександр Плескун (фракція «Рідне місто»), Світлана Пищита (фракція «Батьківщина»), Зінаїда Проценко (фракція «За майбутнє»), Тетяна Сергієнко (фракція «За майбутнє»), Григорій Угніч (фракція «Рідне місто»), Вікторія Чернишова (фракція «За майбутнє»), Ольга Шляхова (фракція «Батьківщина»), Ігор Штефан (фракція «Слуга народу»), Олександр Ющенко (фракція «Слуга народу»), Олександр Яцина (фракція «Батьківщина»).

Онлайн: засідання позачергової третьої сесії Кременчуцької міської ради 26 січня 2021 року

Читайте: Кременчужани пропонують перекривати міст: під стінами мерії вдруге зібрались на мітинг проти «тарифного геноциду»

Нагадаємо,  «Далі вже терпіти нікуди» - кременчужани вийшли на акцію протесту проти геноцидних тарифів.

Як проходив мітинг – дивиться на нашому сайті.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися