Кременчуцька газета
Четверг, 5 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Маніпуляції мера Малецького заважають йому стати гарним господарником?

31 серпня 2023 08:30

Схоже, міський голова Кременчука хоче прибрати до рук виробничі потужності обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго», які знаходяться у Кременчуці. І якщо раніше суперечки йшли навколо тарифів підприємства, що прийшло на допомогу місту у важкі часи, то тепер фокус спрямовано в інший бік. І замість того, щоб сприяти енергетикам готуватися до важкої зими, міські можновладці розхитують ситуацію.

Днями міська влада Кременчука голосно рапортувала про те, що поліція відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості посадовців обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» щодо нарахування споживачам міста Кременчука завищених тарифів.

У соцмережах міський голова Віталій Малецький зазначав, що сподівається на покарання тих, хто, на його думку, нараховує споживачам обласного комунального підприємства рахунки за завищеними тарифами.

«В діях посадовців «Полтаватеплоенерго» поліція вбачає склад злочину в частині невиконання вимоги Президента України Володимира Зеленського та порушення мораторію на підвищення тарифу на тепло і гарячу воду», - йдеться у повідомленні мера.

Дійсно, втручання поліції у питання, яке турбує більшість кременчужан, можливо дозволить дати юридичну оцінку діям полтавських депутатів чи чиновників, які затверджували діючий тариф. Але це має бути обґрунтоване звинувачення з урахуванням усіх чинників, що впливають на вартість послуги, яку надає підприємство. Також варто пам’ятати, що судове рішення щодо перерахунку тарифу, за яким споживачам виставляться рахунки, досі не набрало законної сили.

Лише після рішення суду та підсумків розгляду кримінальної справи міська влада зможе аргументовано заявити про те, що у Кременчуці тарифи на тепло дійсно встановили незаконно.

А поки команда мера Малецького, отримуючи захмарні щомісячні зарплати, продовжує розхитувати ситуацію з «Полтаватеплоенерго», що у свою чергу, може призвести до зриву опалювального сезону 2023-2024 років. Зокрема, заклики міського голови до несплати підприємствами та іншими споживачами рахунків за тепло, обмежують фінансування проєктів, які спрямовані на оновлення центральних теплових мереж міста.

Втім, незважаючи на напади, «Полтаватеплоенерго» методично продовжує готувати тепломережі до опалювального сезону, що відображено на сторінці підприємства в соціальних мережах. Адже одна з найголовніших задач підприємства – своєчасно розпочати централізоване теплопостачання в оселі кременчужан.

Як готуються до зими тепловики

За інформацією від представників «Полтаватеплоенерго», не зважаючи на нападки можновладців, на пр. Лесі Українки, неподалік зупинки громадського транспорту «Героїв України» проводиться заміна зворотнього трубопроводу Ду800, довжиною близько 12 м. Тут під час гідравлічних випробувань було виявлено порив трубопроводу.

Зауважимо, на цій ділянці останній раз капітальний ремонт проводився 36 років тому, хоча строк експлуатації трубопроводу становить 25 років. Для усунення виявлених недоліків торік замінили 15 м подавального трубопроводу, зворотнього - 21 м.

Зараз роботи з оновлення мереж тривають на глибині майже 4 м.

Окрім цього, на підставі укладеного договору, на вул. Тараса Шевченко підрядна організація проводить реконструкцію ділянки трубопроводу. А неподалік ремонтні роботи також розпочали працівники «Полтаватеплоенерго».

Усунення дефектів на трубопроводі також проводиться на вул. Миколи Залудяка (колишня вул. Квартальна) в районі центрального теплового пункту кварталу 117.

На тепломережі №9 біля теплової камери 9/1, що на вул. Університетській (колишня вул. Першотравнева) вже замінено трубу Ду250 довжиною 4 м, де під час гідравлічних випробувань виявили свищ.

На підприємстві вкотре наголошують, що працюють виключно в правовому полі та застосовують тариф, який затверджено Полтавською обласної радою ще до початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України (тобто до 24 лютого 2022 року). Тож мораторій щодо заборони підвищення тарифів в умовах воєнного стану не порушено.

Невже повертаємося до буремних 90-х?

На думку керівництва «Полтаватеплоенерго», дії, які використовує команда мера Кременчука, останнім часом більш нагадують бажання привласнити підприємство, яке надає послуги з централізованого теплопостачання.

Тож постає питання: «Що саме збирається роботи мер міста у разі рейдерського захвату?». Адже свого часу команда Малецького могла б самостійно зайнятися відбудовою зруйнованих потужностей, відновити їх, а для цього знайти джерела фінансування (йдеться про сотні мільйонів гривень). Тоді минулої зими мешканці могли б отримувати тепло в оселі без допомоги обласного комунального підприємства.

Але міська влада, схоже, не прагнула цього робити. Можливо тому, що такий об’єм роботи та велика доля відповідальності не під силу кременчуцьким чиновникам. Тоді на допомогу кременчужанам прийшло підприємство, що підпорядковується Полтавській обласній раді.

Варто нагадати, що обласна комісія, яку ще взимку 2023 року створили для урегулювання тарифного питання у нашому місті, рекомендувала команді Малецького закупляти теплову енергію у «Полтаватеплоенерго», а у подальшому реалізувати її через комунальне підприємство «Теплоенерго». Тоді можновладці могли б встановити тариф, який, на їхню думку, відповідає реаліям чи залишити його на рівні того тарифу, що діяв у Кременчуці до 24 лютого 2022 року. А різницю в тарифах компенсувати з міського бюджету. Однак досі кременчуцькі чиновники не зробили жодного кроку у напрямку, що дозволило б зменшити тариф для кременчужан, а навпаки ще більше розхитують і без того не стабільну ситуацію у місті.

Наслідки - жахливі

Зауважимо, Малецький не має важелів впливу на пересічних мешканців. Тому вони самостійно вирішують, сплачувати їм рахунки за надані послуги чи ні. Але такі важелі впливу він застосовує, зокрема на комунальні підприємства, де останнім часом лише накопичується заборгованість. Однак гасити борги все одно прийдеться – це лише питання часу. Втім чи буде у той час мером міста Малецький, який зараз приймає такі рішення, чи дану проблему прийдеться вирішувати іншому меру - невідомо.

Сьогоднішні дії мера та його команди жодним чином не полегшують ситуацію у місті, а лише ускладнюють її. Очільником не прийнято жодного рішення на вирішення проблемних питань. А варіанти йому пропонувалися.

Зауважимо, у профільних Міністерствах прогнозують найважчу зиму в України. Тому, можливо, команді мера Кременчука треба змінити вектор уваги та приділити увагу підготовці міста до життєдіяльності у складні часи, замість знищення підприємства обласного підпорядкування? Щоб Кременчук не повторював долю Світловодська, Сміли чи Алчевська, де свого часу внаслідок різних обставин центральні теплові мережі були розморожені. А це призвело до неможливості вчасно розпочати опалювальний сезон.

Тоді Кременчук став на допомогу Світловодську. А хто допоможе нашому місту, якщо зараз чиновники намагаються предстати перед людьми такими собі месіями та борються з підприємством, яке у складний час взяло на себе відповідальність щодо подачі тепла в оселі кременчужан, незважаючи на наявні зруйновані потужності і обмаль альтернативних джерел опалення.

Скільки заборгували підприємства?

Наша редакція вирішила дізнатися, які борги накопили комунальні підприємства Кременчука перед «Полтаватеплоенерго» напередодні опалювального періоду? Для цього ми направили інформаційні запити до комунальних установ міста та профільних департаментів. Що нам відповіли – дивиться у таблиці.

Як бачимо, деякі юридичними особами заборгували мільйони гривень, і, скоріш за все, до особливого розпорядження міських чиновників сплачувати виставлені рахунки за тепло не планують.

Також є підприємства, які не готові озвучити суму боргу, посилаючись на судові спори щодо тарифного питання.

Втім інформація «Полтаватеплоенерго» дещо різняться від тих, що надали на підприємствах. Так, за даними генеруючого підприємства, станом на 25 серпня, загальна заборгованість:

- комунальних підприємства міста - 46 млн 209 тис 758 грн;

- комунальних закладів середньої освіти – 13 млн 512 тис 563 грн;

- комунальних закладів дошкільної освіти – 18 млн 197 тис 283 грн;

- Міський палац культури – 1 млн 194 тис 934 грн;

- БДЮТ та інших комунальних закладів – 2 млн 138 тис 628 грн.

Які наслідки чекати?

У «Полтаватеплоенерго» зазначають, що у разі не проведення боржниками оплати за спожиті послуги, підприємство буде змушено звернутися до Господарського суду із позивними заявами про стягнення заборгованості разом із віднесенням усіх витрат, пов’язаних із судовим врегулюванням спору, на боржника, а це додатковий тягар на бюджет.

Замість підсумку

Аналізуючи інформацію, яку викладено у матеріалі, можемо припустити, що очільнику Кременчука краще стати гарним господарником і звернути увагу на підготовку міста до нового опалювального періоду, аніж боротися з підприємством, завдяки якому кременчужани не лише торік були із теплом, а й цьогоріч в їхні батареї має потекти гаряча вода. Звісно, якщо ніхто не буде пхати палки у колеса тим, хто, незважаючи на буремні часи, не лише ремонтує тепломережі, а працює над оновленням альтернативних джерел за допомогою держави.

А поки міський голова разом зі своїми заступниками отримує захмарні зарплати з бюджету, який, зокрема, наповнюють ті, хто його обирав саме для вирішення актуальних та наболілих питань життєдіяльності міста.

Нагадаємо, кременчуцькі депутати отримали відповідь на своє звернення про незаконне застосування тарифів «Полтаватеплоенерго».

Тарифний скандал влади Кременчука з «Полтаватеплоенерго»: борги міста ростуть, але є і перемоги, проте всі чекають на рішення суду.

Рішення по «тарифній справі» ще не набрало законної сили, а споживачів Полтаватеплоенерго вже закликають не сплачувати за тепло.

 

Любов Мирна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися