Кременчуцька газета
Неділя, 24 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Майже у всіх перевірених звалищ на Полтавщині частково або в повному обсязі відсутні документи дозвільного характеру

13 лютого 2023 14:30

Офіційно.

Сьогодні на нараді у начальника облвійськадміністрації Дмитра Луніна з питання про поводження з відходами на території Полтавської області виступив перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук.

Він заявив, що Державною екологічною інспекцією Центрального округу  (далі –  Інспекція) протягом 2021-2022 років проведено 21 перевірку суб’єктів господарювання та 12 – органів місцевого самоврядування, які здійснюють діяльність, пов’язану з утриманням звалищ та полігонів твердих побутових відходів (далі – ТПВ).

Під час перевірок виявлено, що майже у всіх перевірених об’єктів частково або в повному обсязі відсутні документи дозвільного характеру: паспорт місця видалення відходів (Комунальне підприємство ,,ЛОХВИЦЯ-СЕРВІС”, Комунальне підприємство ,,Козельщина”); дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (Омельницьке комунальне підприємство, Комунальне підприємство ,,Глобинське”, Комунальне підприємство ,,ПРИШИБСЬКЕ”); висновок державної екологічної експертизи чи Висновок з оцінки впливу на довкілля (Комунальне підприємство ,,КАШТАН”, Комунальне підприємство ,,ТЕХКОМУНБУД”).

За наявності в поодиноких суб’єктів потрібного пакету дозвільних документів діяльність здійснюється з грубими порушенням вимог екологічних норм поводження з відходами, а саме: недотримання вимог висновків державної екологічної експертизи (КРЕМЕНЧУЦЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 1628, Товариство з обмеженою відповідальністю ,,ЕКО-ФОРС”, Карлівське виробниче управління житлово-комунального господарства); приймання шламоподібних бурових відходів; відсутність системи захисту ґрунтових вод; не ведеться вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату; не здійснюється сортування та розподільне збирання відходів; недотримання Правил експлуатації полігонів побутових відходів (облаштування дренажної системи з дренажними трубами та приймальними колодязями для збору фільтрату, облаштування по периметру місць видалення відходів спостережних свердловин для відбору та аналізу стану грунтових вод, відсутність моніторінгу за станом грунтів, атмосферного повітря та грунтових вод). Усі зазначені порушення спричиняють забруднення ґрунтів та підземних грунтових вод, що призводить до погіршення якості води у колодязях.

У більшої частини перевірених об’єктів відсутні документи на право власності чи постійного користування земельною ділянкою під полігоном / звалищем або не проведено державної реєстрації на право користування земельними ділянками під звалищами / полігонами, як наслідок – такі об’єкти є незаконними, несанкціонованими та стихійними.

Законом України ,,Про відходи” та Законом України ,,Про місцеве самоврядування в Україні”, повноваження міських, селищних та сільських рад  у сфері поводження з відходами визначені досить вузько, а у зв’язку з бездіяльністю цих органів кількість несанкціонованих стихійних сміттєзвалищ у межах і за межами населених пунктів зростає. У середньому на території кожної територіальної громади нараховується більше 10 несанкціонованих сміттєзвалищ. Так, на території Чорнухинської селищної територіальної громади Лубенського району наявно 26 незаконних стихійних сміттєзвалищ, Кобеляцької міської територіальної громади Полтавського району – 31.

Одним із важелів впливу на порушників є призупинки та заборони їх діяльності. Так, 19.10.2022 Другий апеляційний адміністративний суд за поданням Інспекції постановив тимчасово заборонити діяльність Полтавського комунального автотранспортного підприємства-1628 в частині розміщення твердих побутових відходів на Полтавському міському звалищі ТПВ, розташованому в урочищі ,,Триби” поблизу с. Макухівка, до усунення порушень, виявлених Інспекцією.

Інспекцією тимчасово (до усунення порушень природоохороного законодавства) призупинено діяльність із розміщення відходів суб’єктів господарювання: Міське комунальне підприємство ,,Зіньківський комунгосп” Зіньківської міської ради, Кобеляцьке комунальне підриємство ,,Міська сервісна служба”, Комунальне підприємство ,,ОРЖИЦЯ-КОМУНСЕРВІС”, Міське комунальне підприємство ,,Комунсервіс” (м.Гадяч), Гребінківський комбінат комунальних підприємств.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися