Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

"Мер Кременчука веде себе як "рейдер": у районі колишнього Пивзаводу комунальні служби почали ліквідацію автостоянки, яка працювала ще з 1981 року

Ми в Telegram

7 вересня 2022 13:00

Керівник спілки зазначає, що у них заборгованості по оренді землі немає.

Скандальна історія з автостоянкою в районі колишнього Пивзаводу тягнеться не рік і не два, а більше. Ще в 2020 році членам Полтавської обласної організації «Всеукраїнська спілка автомобілістів» депутати відмовили у укладанні договору оренди землі під автостоянку по проспекті Свободи.

Згодом депутатка Оксана Піддубна виносила проєкт рішення про продовження договору оренди землі під автостоянку членам Полтавської обласної організації «Всеукраїнська спілка автомобілістів». Але марно.

При цьому депутатка говорила, що люди не розуміють, чому міськрада не продовжила їм право оренди землі, адже орендну плату вони сплачують вчасно, договір користування земельною ділянкою не порушують. 

«Я виїздила на місце, там не побачила капітальних будівель. Стоянка зроблена за кошти членів ГО ще в 1978 році. Дехто з людей впізнав тих, хто був ще 20 років у спілці. Так складається враження, що «віджимають» землю в міськвиконкомі», - зазначала тоді депутатка. 

Згодомспілка намагалася опротестувати рішення кременчуцьких депутатів у суді, але, як зазначають у мерії, суд частково програла.

25 березня 2022 року сесія Кременчуцької міської ради знову відмовила в передачі Полтавській обласній організації громадської організації «Всеукраїнська спілка автомобілістів» (ідентифікаційний код 05508795) в оренду земельної ділянки площею 7780 кв.м. (кадастровий номер 5310436100:04:004:0559) для експлуатації та обслуговування автомобільної стоянки №6 (код виду цільового призначення земельної ділянки розділ 12 підрозділ 12.09) по проспекті Свободи в м. Кременчуці 

Спілка знову подала до суду і прохала зобов`язати міськраду прийняти рішення про передачу в оренду земельну ділянку площею 7780 кв.м. для розміщення учбового майданчика для початкового водіння транспортних засобів і експлуатації та обслуговування автомобільної стоянки № 6 по просп. Свободи у м. Кременчуці, Полтавської області, що перебувала в користуванні на підставі Договору оренди землі, зареєстрованого 03.07.2018 року (номер запису про інше речове право в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права - 26955183, підстава внесення запису - індексний № 41965696 від 09.07.2018) на новий строк - два роки.

Але міська рада вважає, що орендодавець порушив вимог ст. 134 Земельного кодексу України щодо обов`язковості продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності або передачі їх у користування на конкурентних засадах (на земельних торгах), оскільки на земельній ділянці відсутні об`єкти нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності юридичної особи - Полтавської обласної організації громадської організації Всеукраїнська спілка автомобілістів».

Крім того, на думку представників влади, спілкою недотримано процедуру повідомлення орендодавця листом-повідомленням про укладення договору оренди землі на новий строк та порушенням терміну такого повідомлення. Чим порушено вимоги статті 33 Закону України «Про оренду землі» щодо переважного права орендаря перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Останнє засідання по справі сталося 31 серпня 2022 року. Суддя призначив засідання на 20.10.2022 р. на 10:00 год.

Але поки суд розглядає справу, Кременчуцький міськвиконком прийняв рішення про демонтаж майна стоянки. Рішенням передбачено знести паркан стоянки та саме приміщення сторожки.

Сьогодні комунальні службу почали ліквідацію автостоянки, яка працювала ще з 1981 року.

Представники «Всеукраїнської спілки автомобілістів» з рішенням виконкому не погодилися і викликали поліцію.

До місця події приїхала і екс-депутатка Оксана Піддубна. Вона поспілкувалася з керівником організації. Також  розмістила у Фейсбуці відповідний ефір і підписала: "Мер Кременчука веде себе як "рейдер".

О.Піддубна поспілкувалася з керівником Полтавської обласної організації «Всеукраїнська спілка автомобілістів» Павлом Котовим.

Він розповів, що стоянку збудували у 1981 році на кошти міста та спілки. Згодом місто передало безкоштовно все майно на баланс організації.

"Сьогодні представники комунального підприємства незаконним шляхом заволоділи майном спілки: зрізали паркан, ворота і заявили, що будуть демонтувати інші тимчасові споруди. Це рішення є незаконним, бо тимчасові споруди мають правоустановчі документи...  Рішення виконується з порушенням вимог законів. Є власники цих споруд",- каже керівник організації.

Він додає. що намагався потрапити до приміщення міськвиконкому, але його туди не пустили, а на зв’язок з ним ніхто не вийшов.

П. Котов зазначає, що у них заборгованості по оренді землі немає.

"Ми платимо... Через рішенням провели, що земля не вам належить. Ми не за свою землю начеб то сплачуємо... Зараз йдемо в Нацполіцію писати заяву про незаконні дії працівників "Благоустрою Кременчука"...Поліція їх не зупинила, а під час повітряної тривоги вони працювали...",- зазначає чоловік.

Він наполягає на тому, що під час війни всі мають працювати, платити податки, а тим часом влада Кременчука  робить по-іншому.

"Ми всі податки платимо і наповнюємо бюджет. Але йому ( Малецькому -меру Кременчука, авт ) це не потрібно. Йому потрібна земля. Продати хочуть її. Але ця земля є спірною і не можна її продати. Це незаконно",- каже  керівник організації.

НагадаємоУ Кременчуці на бік членів спілки автомобілістів стали депутати

 

Олег Булашев

 

https://www.facebook.com/piddubna


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися