Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 28 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Мешканці історичного 125-квартирного будинку стурбовані: ремонт в одній із квартир та у підвалі споруди може привести до руйнування частини будинку та жертв

 

27 березня 2020 08:30

«Кременчуцька газета» розбиралася у ситуації і вважає, що контролюючим органам слід обстежити об’єкт і надати роз’яснення мешканцям будинку.

«Наш старий будинок за адресою вулиця Соборна 28/40 пережив за свою майже сторічну історію вже багато чого. Але з минулого року в квартирі №11 на першому поверсі було розпочато «ремонт», а саме знесено центральну несущу стіну, тепер у підвалі над цією квартирою виконуються роботи по розборці бутового фундаменту будівлі, тобто знесення несущих конструкцій.  Вже звідти вивезено кілька вантажівок будматеріалів і бута.

Роботи, що проводяться в квартирі №11 та в нежилому приміщенні під нею (підвал) можуть привести до руйнування частини будинку, більш того можуть являти погрозу життю і здоровю людей. Постійний пил від робіт вже кілька місяців дуже турбує жителів, а в підізді живе багато людей пенсійного віку, для здоровя яких цей пил став непростим випробуванням. В стінах будинку зявилися тріщни…

Ми жителі другого під’ізду будинку по вулиці Соборній 28/40 просимо терміново провести будівельно-технічну експертизу проекту і перевірку законності продовження вказаних робіт»,- лист з таким змістом частина мешканців історичного для Кременчука 125-квартирного будинку по вул.. Соборній ( колишня Леніна) нещодавно написали меру Кременчука Віталію Малецькому, головному архітектору Олександрі Волощенко, в керуючу компанію «Місто для людей» та нардепу Юрію Шаповалову.

Це лист вони відправили адресатам та чекають на відповіді. Але поки час йде, а ремонт не припиняється, тому мешканці звертаються до ЗМІ.

«Зараз карантин і ми не в праві вас просити вийти і подивитися і провести своє розслідування, але цим будівельники і користуються, проводячи ремонт і розбираючи підвал. Ми вам надсилаємо фотографії, як вивозять бут з підвалу. Таких машин вже вивезли ні одну-дву, а близько десятка. Допоможіть розібратися у справі», - кажуть мешканці, які вже другий день як телефонують до редакції і шлють нам фотографії з місця події.

Ми вирішили дізнатися, які ж будівельні роботи проводяться у вказаному будинку. За для цього ми зайшли на сайт Державноі архітектурно- будівельної інспекції. Там ми дізналися, що ремонт робиться під магазин промтоварів (торговельною площею до 60 кв м) без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані, без зміни об’ємно просторових характеристик.

Також з сайту держустанови ми дізналися про наявність необхідних документів. В розмові з одним із представників будівельників ми також дізналися, що бут вивозився, бо у підвалі будинку була лазня і її розбирали. Проектувальник заявив, що всі роботи на об’єкті виконуються в межах діючих норм.

Проте «Кременчуцька газета» вважає, що контролюючим органам слід обстежити об’єкт і надати роз’яснення мешканцям будинку щодо конфліктної ситуації. Можливо, під час обстеження залучити самих скаржників та представників ЗМІ. У будь якому випадку історична будівля міста не має страждати, як і її мешканці.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися