Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 22 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Мешканці приватного сектору Кременчука вимушені жити із "боргами" за вивіз сміття. Чому це так?

Ми в Telegram

17 березня 2023 08:30

Проблем не виникало до осені минулого року.

Які сюрпризи можуть чекати на кременчужан, які мешкають в приватному секторі і уклали договір на вивезення твердих побутових відходів  (ТПВ) з КАТП 1628?

Про один із таких випадків "Кременчуцькій газеті" повідомила кременчужанка Тетяна Андріївна (ім’я жінки змінено).

Вона має будинок в приватному секторі нашого міста. Жінка розповіла, що з нею на житловій площі зареєстрована донька з трьома дітьми. Але всі вони проживають в іншому місті Полтавської області. Там працюють і навчаються.

Тамара Андріївна – пенсіонерка, має субсидію і розповідає, що для її нарахування, а також для нарахування плати за різні компослуги її донька брала довідки з місця своєї роботи і навчальних закладів дітей, щодо підтвердження свого місця перебування.

Проблем не виникало до осені минулого року. Тоді, коли не прийшла платіжка за «комуналку», у якій вказано, що нараховано на послуги вивозу ТПВ на 5 осіб.

Пенсіонерка звернулась в КАТП 1628 і там їй повідомили, що потрібно принести нові довідки всіх членів родини, які зареєстровані з нею на одній житловій полощі, але проживають в іншому місті. Тоді буде зроблено перерахунок.

Це було виконано. Але яке було здивування, коли наступного місяця  у платіжці за вивіз твердих побутових відходів встановлено оплату за трьох осіб - пенсіонерку і двох її онуків, які навчаються у школі.

Тож далі Тетяна Андріївна підготувала звернення на ім’я директора КАТП- 1628,  у якому жінка просила роз’яснити ситуацію.

У відповідь отримала інформацію щодо того, що дві довідки було підготовано неправильно і їх потрібно переробити. Там зсилались на Закон України "Про житлово-комунальні послуги".

Коли після звернення до Кременчуцької газети, вже журналістка нашого видання поцікавилась у абонентському відділі, у чому ж помилка.

Стало відомо, що на учнів довідки складено не правильно – немає вихідного номера листа. Адже саме дату вихідного номеру вважають тією датою, до якої рахують, що людина перебуває в іншому місті, а не за місцем реєстрації.

Проте, якщо нададуть довідки за всіма вимогами, перерахунок за послугу із вивезення ТПВ відбувається, як то кажуть, заднім числом.

У абонвідділі говорять, що можна довідки носити щомісяця і щомісяця буде перерахунок. Але кому потрібна така морока!

До речі, цей випадок зараз може бути типовим, адже у багатьох родичі перебувають за кордоном. Тож на них теж йтимуть нарахування за послугу.

Щодо Тетяни Андріївни, то вона (та як усі пенсіонери) дуже переймається, що має борги.

Адже при вартості послуги за один місяць 48 грн 24 коп на одного мешканця, у неї щомісячно нараховується оплата майже в 250 грн. За себе вона заплатить 5-ту частину від суми, а майже 200 грн «висить». Три місяці сплати в такому режимі і вже майже 600 грн.

Кременчужанка дуже переймається, щоб цей «борг», який і не є боргом, не вплинув на отримання субсидії. Щодо неї, то під час війни йде нарахування автоматично. Не треба у відділ субсидій нести якихось документів.

І в неї єдине питання:

"Невже в КАТП 1628 не можуть придумати іншого механізму, як оце постійне носіння довідок. Нехай би приходили із перевірками – мені боятися нічого, я б контролерів пускала б", - її слова.

Нагадаємо, Для призначення житлової субсидії кременчужанам, крім заяви та документів, що посвідчують особу, треба подати декларацію

Заява: споживачі проти неправомірного застосування для Кременчука двоставкового тарифу

На Полтавщині середній розмір субсидії становить 1 тис 728 грн

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися