
В Міносвіті пояснили, що 76% шкіл України з укриттями і рекомендуватимуть Кременчуку їх зробити якнайшвидше.
17 березня, під час зустрічі регіональних ЗМІ з міністром освіти та науки України Сергієм Шкарлетом, журналістка «Кременчуцької газети» поцікавилася ситуацією щодо облаштування укриттів у закладах освіти всієї України та чи так само, як і в Кременчуці, через це діти не можуть повноцінно здобувати знання у очному режимі.
«За заклад відповідає не Міносвіти, а саме засновник – громада або орган місцевого самоврядування: місцева, обласна чи інша рада. Але, незважаючи на це, під час війни, держава допомагає у таких випадках.
З 2022 р у нас була специфічна субвенція на формування відповідних умов у воєнний час: а саме відбудова, побудова, облаштування укриттів і сховищ.
На 2023 рік держава надає 1,5 млрд грн на створення безпечних умов. Вони будуть розподілені на кожну область і вже обласна влада буде чітко вирішувати: чи це буде опорна школа, чи інші заклади освіти, де необхідні безпечні умови навчання.
Окрім того, такі світові організації, як ЮНЕСКО, наприклад, чи ЮНІСЕФ повністю забезпечила 1 тис 120 шкіл необхідним спорядженням школи: карематами, водою, сухпайками, кулерами», - сказав Шкарлет.
Також міністр зауважив, що Міносвіти не каральний орган і діє у межах своїх повноважень. Та що у їх компетенції – лише надавати рекомендаційні листи. Проте, разом із цим, наголосив, що на сьогодні на змішаній формі навчання перебувають не лише школярі Полтави, а всієї України.
«На сьогодні 76% дітей перебувають у безпосередньому контакті з вчителем. Або це повністю очна, або змішана форма навчання. Буває, що 2-3 дні на змішаній і далі на дистанційній. І навпаки.
«Тож поставте питання своєму меру», - порадив Шкарлет та наголосив, що під час передбаченого візиту на Полтавщину поцікавиться цим особисто, а поки рекомендує Кременчуку зробити якнайшвидше укриття.
Звернемо увагу, що по обіді того ж дня, у ЗМІ з’явилася інформація про можливу відставку міністра освіти. Тож, сподіваємося, питання трирічного онлайн навчання у школах Кременчука буде передане новому міністру.
А поки кременчужани вкорте мають звертатися до мера Віталія Малецького з наполегливими пропозиціями про зміни в формі освіти шкіл та садків. Адже якщо за рік повномасштабного вторгнення владі вдалося привести до ладу укриття лише у декількох школах, то, схоже, темпи роботи варто трохи збільшувати. Адже 76% українських шкіл це вдалося.
В яких громадах Кременчуцького району офлайн працюють школи та дитсадки
На облаштування укриттів у закладах освіти із Стабілізаційного фонду Кременчука виділили 720 тис грн
Ліна Романченко
Фото авторки