Кременчуцька газета
Вівторок, 5 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Міські депутати просять керівників армії про присвоєння почесного найменування "Кременчуцька" 107 реактивній артилерійській бригаді

28 жовтня 2022 12:30

Історія бригади нерозривно пов’язана з місцем постійної дислокації - Кременчуком і при реформуванні у 2018 році було втрачене почесне найменування "Кременчуцька".

Кременчуцька міська рада сьогодні прийняла звернення до міністра оборони України, Головнокомандувача Збройних сил України, командувача Сухопутних військ Збройних сил України щодо присвоєння почесного найменування "Кременчуцька" 107-й реактивній артилерійській бригаді.

Як сказано у документі, це зроблено з метою підвищення рівня військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, підняття престижу військової служби серед призовної молоді, враховуючи лист командира військової частини А1546 полковника Олександра Келембета.

У листі зазначається, що 107-а реактивна артилерійська бригада базується в Кременчуці і була сформована в часи Другої світової війни. Вона брала участь у звільненні України, Молдови, Румунії, Угорщини, а перемогу зустріла в Австрії.

З 1960 р. бригада дислокується у Кременчуці.

Щодо новітньої історії, то з липня 2014 р. 107-й ракетний Кременчуцький реактивний артилерійський полк бере участь у проведенні АТО, а з квітня 2018-го бере активну участь в Операції об’єднаних сил.

У грудні 2018 р. 107-й ракетний Кременчуцький реактивний артилерійський полк переформовано у 107-у реактивну артилерійську бригаду і тим самим при реформуванні було втрачено почесне найменування "Кременчуцька".

"Зважаючи на історичні та духовні традиції Кременчуцького гарнізону, історію, яка нерозривно пов’язана з місцем постійної дислокації бригади, найбільш прийнятним та бажаним було б зазначення назви міста в найменування 107 ракетної артилерійської бригади",- сказано у зверненні.

 

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися