Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Міст спотикання: чому Малецький активно шукає балансоутримувачів Крюківського мосту?

 

12 декабря 2018 14:20

"Укрзалізниця" надала висновки, що по мосту їздити можна, а краще - збудувати новий.

Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради депутати заслухали інформацію про стан Крюківського мосту, яку надав заступник директора регіональної філії "Південна залізниця" з інфраструктури Борис Клименко. Це виникло в розрізі того, що асфальтово-бетонне покриття, як то кажуть, "зависло в повітрі".

І досі не можуть вирішити питання: на балансі міста, чи публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" знаходиться дорожнє покриття мосту. І більш того, мера Кременчука Віталія Малецького притягнули до кримінальної відповідальності за нецільове використання коштів з міського бюджету, які витрачені на ремонт мосту.

Читайте: Крюківський міст відремонтували: поліція порушила справу на Малецького і Ко за нецільове використання коштів

Тепер же депутат провладної фракції Дмитро Лозовик вийшов на сесію із зверненням, щодо захисту дій міської влади. Тож і викликали на засідання сесії представника "Урзалізниці".

І він надав розгорнуту інформацію про технічний стан мосту через Дніпро.

Борис Клименко запевнив, що випробування мосту проводять регулярно. Зокрема надводної частини раз на 5 років, а підводної частини – раз на 10 років.

"Останнє обстеження металічних конструкцій мосту через Дніпро проводили 10 листопада 2011 року. Виявлено 214 зауважень за час проведення досліджень. Зокрема в металічних конструкціях виявлено тріщини. І до 2012 року тріщини збільшувались. А далі встановлено під час обстеження, що ріст тріщин зупинилось. Фахівці це пов'язують із зменшенням руху залізничного транспорту, що курсує через міст", - зазначив Б. Клименко

За його словами, обстеження підводної частини мосту теж вказують, що несуча здатність не зменшена. 

"Тож, якщо транспортне навантаження не буде збільшено, то загрози для екплуатації мосту немає і на запитання депутатів, що робити далі: то порадив будувати новий міст, а на цьому залишити попередні навантаження", - такі рекомендації фахівців, які озвучив пан Борис.

Щодо асфальтового покриття, то представник "Укрзалізиці" нагадав, що за 50 років, відколи існує Крюківський міст, ніколи асфальтове покриття не було у них на балансі.

І було за весь цей час лише два рази, що "Укрзалізниця" пішла на поступки і заасфальтувала покриття автомобільної частини мосту. Всього два випадки.

Тож зараз брати на баланс асфальтно-бетонне покриття не збираються. А ось Б.Клименко пообіцяв встановити наступного року світлодіодні лампи.

У своїх виступах депутати шукали шляхи вирішення проблеми. Депутат Руслан Ульянов порадив звертатися до суду і через суд стягнути з "Укрзалізниці" гроші за ремонт мосту. Порада депутата Олександра Кальченка - написати листи і в "Укрзалізницю" і Службу автомобільних доріг. І якщо там відмовляться брати на баланс, то визнати міст безхазяйним і взяти на баланс.

Депутатка Оксана Піддубна у своєму виступі звернулась до колег з тим з питанням, чому вони не вирішують питання, пов'язані з мостом, а шукають шлях, як взяти міст на баланс і "закрити кримінальну справу, заведену на мера Малецького".

"Це міст розпилу і політика", - висловила думку депутатки.

І запропонувала: внести зміни у проект рішення, яке запропонував депутат Лозовик, правки  на 4 сторінках, які вона дочитати не встигла.

Проте ці правки депутати не підтримали.

Натомість проект рішення "Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради до премєр-міністра України, міністра внутрішніх справ України та генерального прокурора щодо мостового переходу через річку Дніпро" підтримали 26 депутатськими голосами.

Нагадаємо, Кременчужани дивуються: вже Крюківськийміст з новим асфальтом, а затор не зникає.

Шаповалов не в фаворі: парламентський комітет з питань транспорту в Кременчук уже не їде.

Парламентаріям в Кременчуці розкажуть про чотири варіанти будівництва нового мосту поза Кременчуком.

Крюківський міст відремонтували: поліція порушила справу на Малецького і Ко за нецільове використання коштів. 

 

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться