Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Мистецтво війни. Art of War» - у Кременчуці митці сучасності карбують події сучасності

7 жовтня 2022 16:30

Виставка працює у ВПУ№7.

Сьогодні у Кременчуці представили нову експозицію військово- історичного музею, який знаходиться на базі Вищого професійного училища №7,  «Мистецтво війни. Art of War». Тут представлені роботи кременчужан: професіоналів і аматорів, бізнесменів і журналістів. Це добірка картин, малюнків, постерів, листівок. Тематика різноманітна – трагедія в Бучі, роботи, на який вказано курс військовому кораблю, роботи про неймовірну підтримку Збройних сил України, незламність нашого народу.

 «Творчі люди тримають мистецький фронт. Їх мета: зробити, аби ніколи і нічого не забули.  Ця експозиція не про війну, а про трорчість, креативність, які варто закарбувати тут і тепер», - повідомив директор Військово-історичного музею міста Кременчука Володимир Поляков.

Всі бажаючі можуть ознайомитися із експозицією. Про це зазначила заступник з виховної роботи ВПУ №7 Юлія Люта: «ВПУ №7 завжди на передовій. Як у волонтерстві, так в збереженні історії. Ми вдячні всім, хто допоміг  організації цієї експозиції і завжди раді бачити кременчужан, особливо підростаюче покоління. Окремо ми вдячні хлопцям, які відстоюють нашу Незалежність».

Володимир Поляков розповів, як виникла ідея створити виставку робіт сучасних митців. За його словами, на це надихнула одна із робіт кременчуцької художниці Зоряни Дашко, яку розмістили в Кременчуцькій міській художній галереї.

«Це були нові роботи із серії «Мотанка свободи». Більшість із них написані аквареллю  на папері. Складається враження, що картини створювались поспіхом, аби встигнути закарбувати все, що відбувається. До речі, Зоряна Дашко - перша художниця, яка з 2014 року почала працювати реабітологом з хлопцями, які повернулись з війни», - говорить Поляков.

Сама художниця говорить про сакральний зміст її робіт. «Наш народ готували 400 років до цих подій. Народ переживав брехню москалів. Її переживали віками. У генах це викарбувавалось. Але ми завжди хотіли свободи. Ми її отримали, як незалежну  державу. Але ворог весь час хотів повернути назад», - розповіла художниця.  

Вона пророкує, що після війни у нас буде своєрідний вибух  – народжуватимуться талановиті діти. А також розповіла, як створювала картини.

«Це серія народжувалась  три  місяці. Кожну подію, яка приходила з фронту, треба було переосмислити, трансформувати, задати позитивний заряд. Зараз ми  не можемо розмазувати соплі і смуток. Ми повинні вірити, що буде Перемога. Кожну роботу я викладала, як пост в Фейсбуці. Додавала коменти. Хочу сказати, що мотанки – сакральний образ. Ніде не існує в світі мотанки. А на Україні вона  із дохристиянських часів. Жінки створювали їх для дітей, родини. Та мотанка, це не людина, а духовна істота. Замість обличчя – хрест», - говорить Зоряна Дашко.

Інші роботи з цієї експозиції – дерев’яні постери, які виготовляє кременчуцька фірма WoodPosters (керівник Петро Снітко).

«На початку повномасштабного вторгнення я дізнався про волонтерав, який розвозив по блок-постах, по інших організаціях картини із мотивуючими написами», - зазначив В. Поляков.

Він також нагадав, що зараз такі дерев’яні постери  є в головнокомандувача Валерія Залужного, у голови Кременчуцької ОВА Олега Лєдніка. А в експозиції цієї виставки є всі постери із мотивуючими написами сьогодення.

«Вони розміщені по даті. Справжній літопис війни», - слова В.Полякова.

А директор фірми WoodPosters Петро Снітко нагадав, що із 24 лютого вирішили, що  замість постерів із жартівливими чи мотивуючими написами, які прикрашали житла, офіси, виготовлятимуть дерев’яні вироби із патріотичними написами.

«У перші дні війни зрозуміти, що на часі інше.  Постери стали символом нашої свободи. У постерах відобразили, те що відчували. Спочатку це  був високий градус ненависті до агресії ворога, потім поступово почали сміятися з ворога, тому що той, хто смішний – той не страшний», - пригадав він.

Також на цій виставці преставлена серія листівок, на яких зображені роботи кременчуцької журналістки Олени Ліпошко. А також її картина, яка брала участь у конкурсі ескізів на марку «Гадяцьке сафарі» і увійшла до 10 найкращих.

Представлені і листівки з робіт кременчуцького художника Сергія Брильова, його відома серія «Щоденник війни».

А також колаж кременчуцького художника Віто Каторгіна.

 

Для тих, кого зацікавила виставка, повідомляємо, що працює вона в ВПУ№7, вхід вільний. Попередньо треба домовитися за телефоном: 067- 763-83-02 (Володимир Юрійович Поляков).

 

Світлана Павленко

Фото авторки


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися