
Вважається, що вода сьогодні має цілющі властивості протягом дня.
Сьогодні, 19 січня, православні відзначають свято Хрещення Господнє. У цей день зазвичай проходять Хрещенські купання. У Кременчуці цього року через карантинні обмеження масові обрядові заходи не проходять. Але, розуміючи, що кременчужани все одно купатимуться у відкритих водоймах, у Кременчуці у визначених для цього місцях встановлені пости, де чергують працівники рятувально-оперативних служб.
Ірина Зуб, головна інспекторка Кременчуцького міськрайонного управління ДСНС повідомила, що рятувальники у цей день несуть посилене чергування на водоймах:
«Облаштоване чергування у 4 місцях, де традиційно купаються кременчужани: поблизу рікового вокзалу на Дніпрі, поблизу ресторану «Івушкі» на Сухому Кагамлику, на Демурівці (Раківка, авт.) і біля Свято-Преображенського собору (р. Сухий Кагамлик. Треба всім, хто занурюється у водойми в цей день, дотримуватися правил безпеки. І ні в якому разі не заходити в воду в нетверезому стані».
Виставлені у місцях масового занурення кременчужєан і медичні пости.
Вперше за багато років у місті не було освячення води на Дніпрі біля будівлі річкового вокзалу, як і Хресної ходи. Велие водосвяття провели безпосередньо у храмах і церквах.
Кременчуцька газета побувала у Свято-Преображенській церкві. Вона вирізняється від інших культових споруд міста тим, що знаходиться на березі річки Сухий Кагамлик. Тут передбачено трап прямо в водойму. До свята у кризі вирізали ополонку у вигляді хреста. Тут і відбувалось занурення.
Але спочатку віряни у спільній молитві віддали шану Господу у День Святого Хрещення Господнього. Далі отець Іоан освятив води Сухого Кагамлика.
Отець Іоан, настоятель Спасо-Преображенської церкви:
- Господь приходить на Йордан аби отримати від Іоанна Хрещення. Христос з цієї події починає своє земне служіння, як месія, як Спаситель. Цього дня народ Божий приходить в святі храми, підносить молитви. Просить у Бога за здоров’я рідних. Люди приходять, як тоді до Іоанна на Йордан йшли спокутувати свої гріхи, омиватись. Так і сьогодні люди приходять, омиваються, каються…
У Свято-Преображенській церкві відзначають, що цього року менше вірян відвідали чин Великого Восвяття і називають причину. Не стільки морозна погода стала на заваді, як ситуація, пов’язана з пандемією коронавірусу.
Проте смільчаки все ж були і під час тріскучого морозу. У ополонку біло чимало бажаючих зануритися. Як кременчужани, так і кременчужанки йшли до води. Дітей сьогодні не помічено. Хоч раніше приходили цілими родинами.
Віра Нестеренко кременчужанка:
- Купаюсь на Водохреще щороку. Цього року мене мороз не злякав. Бажаю всім у новому році головне здоров’я. Щоб ми здолали пандемію коронавірусу.
Сергій Кірчик, тренер з плавання:
-Занурення – це перш за все, очищення організму. Підготовка до нового спортивного сезону. Традиційно занурююсь, щоб не хворіти. Раджу зберігати кінцівки в теплі, як то кажуть, на Бога надійся, а сам не плошай.
Вадим Коломієць, кременчужанин:
- Вода - чай. Раджу всім занурюватися, займатися спортом і бігом.
Варто відзначити, що вважається, що сьогодні вода має цілющі властивості протягом дня.
Нагадаємо, У Кременчуці не проводитимуть Богослужіння і Велике освячення води біля колишнього річкового вокзалу
Читайте: На Водохрещу за кременчужанами, які підуть купатись, наглядатимуть рятувальники
Світлана Павленко
Фото, відео Кирила Воронцова