Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Москалик розповів деталі «бордюрних тендерів» і не зміг відповісти, чи розірвуть укладені договори

18 квітня 2024 16:45

Пряма мова.

«Нас дуже турбують наші гроші, і куди ви їх витрачаєте і яким чином», - саме з цього розпочав зустріч з віцемером Кременчука Іваном Москаликом кременчужанин Дмитро Сукач, який переймається так званими «бордюрними тендерами».

Чоловік гарно підготувався до зустрічі з чиновником: прочитав тендерні договори, зателефонував виробникам тощо. Він дізнався, що рознична ціна бордюра найкращої якості – 350 гривень за метр, а якщо це велика кількість, то в телефонному режимі продавці оголошують 25% знижки.

«Що ж ми бачимо в договорі з ФОП Белкіною? По-перше, не зрозуміло який там камінь. Ви в документі не прописали, який він має бути. Яка складова бордюра? Ви не дали такі характеристики…

У будь-якій нормальній тендерній документації є пункти, де написано, яку роботу ви виконували до цього. Більше того, замовники мають вимагати договорів. Тоді ти даєш договір і показуєш, що ти справді це все робив. А що вона до цього зробила?» - запитав Д.Сукач.

Він також зачитав пункт договору, де вказано, що виконавець ФОП Белкіна зобов'язується у 2024 році своїми силами, з використанням своїх матеріалів, механізмів, своїх, не ШРБУ, виконати роботу.

«Чому ж вона тоді орендує техніку в комунального підприємства?» - запитує містянин і далі продовжує висловлювати інші зауваження щодо договору.

На це віцемер відповів, що тендери по бордюрах зараз розглядають фахівці обласної групи «Прозорість і підзвітність», які дослідять їх законність, відповідність чинному законодавству цієї закупівлі, укладення договору.

«Якщо там десь якісь порушення, звичайно, ми будемо виконувати рекомендації, або вимоги цієї групи», - сказав віцемер.

Але кременчужанин згадав слова першого віцемера Кременчука Володимира Пелипенка, що рекомендація групи – то лише рекомендація.

«А ви не офонаріли, я хочу сказати? Це наші гроші! Гроші платників податків», - заявив пан Сукач.

Кременчужанин, учасник АТО та війни з рф Микола Кравченко, який теж був на прийомі, заявив чиновнику, що вся історія з ФОП Белкіною «смердить» корупцією. А у воюючий країні корупція дорівнює державній зраді.

«Державна зрада. Абсолютно вірно. Я за це», - підтвердив віцемер.

«Я вважаю, що взагалі, як каже Зеленський, не на часі міняти бордюри, коли за ці гроші можна купити мінімум 200 дронів. Це майже на тиждень боронити певну ділянку фронту одному підрозділу. Тому я би радив вам зробити все, щоб скасувати цей тендер, щоб відмовитись від цього, тому що гроші потрібні на захист Батьківщини. В першу чергу – допомога ЗСУ, а бордюрчики, квіточки і решту можна робити після Перемоги», - резюмував М.Кравченко.

Вже після прийому громадян журналісти знову запитали І.Москалика про скандальні бордюрні тендери.

«Чи є приклади роботи пані Бєлкіної саме з такими тендерами? З тендерами по встановленню бордюрів?» - запитав редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев.

«В плані тендерів я не можу сказати, чи взагалі вона приймала десь участь у тендерах. Можу сказати лише, що пані Белкіна працює частково по деяким зупинкам громадського транспорту, які ми влаштовували у попередні періоди по благоустрою Кременчука. Там вона повністю робить і влаштування тротуарної плитки, і встановлення бордюрних каменів», - повідомив чиновник.

«Чи є гарантія на роботу, якої якості ці бордюри?» - продовжили запитувати журналісти.

«Дивіться, я не хочу заглиблюватися зараз у дискусію... Але скажу одне – що на сьогоднішній день ШРБУ, наше комунальне підприємство, було змушене піти цим шляхом. Чому? Замість 37 дорожніх робітників, які повинні працювати у нас на цьому підприємстві, і робити в тому числі обсяг робіт по влаштуванню бордюрного каменю по місту Кременчуку, у нас працює лише 19. Це на сьогодні. 19.

Усі абсолютно там сайти, усі можливі ресурси, де можна наймати або запрошувати працівників, всі задіяні. Люди не йдуть…

Ті обсяги робіт, які запланували з початку року, ми не зможемо виконати, тому це був змушений крок для того, щоб залучити якусь субпідрядну організацію. І найголовнішим критерієм був той критерій, що субпідрядник повинен виконувати роботи за розцінками, які не дорожчі, підкреслюю, не дорожчі, ніж у нашого комунального підприємства для бюджету. Якщо б, наприклад, той самий Кирєєв робив своїми власними силами, своїми робітниками, якщо б вони у нього були, то ці роботи повинні вартувати не дорожче, ніж у Кирєєва. Так, це основний критерій.

Сьогодні також людина, яка приходила, говорила про якість бортового каменю. Дійсно, ми приділяємо багато уваги цьому, і у нас є в місті Кременчуці декілька виробників. Ми вважаємо, що на сьогоднішній день той борт, який встановлюється по місту, він відповідає абсолютно всім технічним характеристикам. На нього є, безумовно, гарантія – вона по господарському кодексу не менше 10 років», - пояснив І.Москалик.

«Скажіть, будь ласка, сьогодні обласна військова адміністрація оприлюднила повідомлення, в якому написано, що група «Прозорість і підзвітність» пропонує владі Кременчука розірвати договір по бордюрам. Яка буде реакція?» - запитав О.Булашев.

«Я думаю, що рішення це буду приймати не я особисто, тому зараз вам не можу відповісти», - закінчив відповідь чиновник.

Нагадаємо, «Бордюрні тендери» з Кременчука перевірять Держаудит і податкова, а переможця тендеру – поліція.

Скандал навколо закупівлі бордюрів Кременчуцьким ШРБУ набирає обертів: виконувати роботи має ФОП, яка з 2017 року не має працівників.

Якщо скандальний тендер на встановлення бордюрів не відмінять, кременчуцькі активісти будуть контролювати будівельні роботи.

Влада Кременчука не бачить підстав виконувати рекомендацію групи Проніна «Прозорість і підзвітність» про відміну «бордюрних тендерів».

 

 

Клим Соколов

Відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися