Кременчугская газета
Пятница, 19 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Мрію Бабаєва про індустріальний парк у Кременчуці Малецький і Ко поховають на Свіштовському кладовищі

8 августа 2018 17:05

Як лише на словах «розвивався» індустріальний парк, поки не наказав довго жити, і як перший віце-мер Володимир Пелипенко та міський голова Віталій Малецький закриттям індустріального парку розписалися у власному безсиллі щодо залучення потужних інвестицій.

 

Створення індустріального парку «Центральний» почалося 2013 року, коли містом керував народний мер Олег Бабаєв. Він був незалежним від тиску оточення, самодостатнім, не «щипачив» на тендерах та ремонтах, у питаннях розвитку Кременчука дивився на кілька років наперед. Не так, як нинішній міський голова Віталій Малецький, який, схоже, виконує ганебні забаганки свого патрона, нардепа-тушки Юрія Шаповалова чи колег із фіолетової коаліції.

Тоді, за часів Бабаєва, було обрано територію в районі Молодіжного, у межах якої учасники індустріального парку могли би вести господарську діяльність у сфері переробної промисловості, науково-дослідної діяльності, діяльності у сфері інформації та телекомунікацій.

А потім можновладці почали годувати містян постійними обіцянками про рай для бізнесу, який настане з появою індустріального парку. Особливо солодкими словами «зловживають» чиновники команди Віталія Малецького.

Наприклад, мер ставив у топ-5 своїх обіцянок на минулих виборах якраз створення кількох тисяч робочих місць, в тому числі завдяки роботі індустріального парку «Центральний».

Але сьогодні результат – велике «ніщо». Оскільки 9 серпня депутати мають розглянути рішення, яке підготувала влада міста, щодо ліквідації індустріального парку.

Як зазначає у пояснювальний записці до проекту рішення заступник директора комунального підприємства «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест» Павло Бедрацький, 2013 року парк створили, 23 червня 2016 року міська рада визначила саме «Кременчук Інвест» переможцем конкурсу з вибору керуючої парком кампанії, затвердила договір про його створення та функціонування.

Проте за три роки «Центральний» не розпочав роботу, і згідно з Законом України  «Про індустріальні парки», підлягає ліквідації у разі, якщо протягом трьох років у межах індустріального парку його учасники не ведуть господарську діяльність.

«З урахуванням викладеного та враховуючи той факт, що з моменту створення індустріального парку «Центральний» жоднен із суб’єктів господарювання не виявив бажання бути учасником індустріального парку, з метою забезпечення належного освоєння території індустріального парку та залучення в інший спосіб потенційних інвесторів у місто Кременчук, пропонується схвалити рішення про ліквідацію індустріального парку та розпочати процедуру інвестиційного ініціювання на об’єкт інвестування територію індустріального парку», – зазначив у пояснювальній записці Павло Бедрацький.

Зрозуміло, що ні Бедрацький, ні його керівник – директор «Кременчук Інвесту» Андрій Мельник, ні інші чиновники мерії не змогли би зробити з індустріальним парком нічого, якщо в цьому питанні не було би політичної волі керманича міста та його заступника з економіки Володимира Пелипенка.

За досвідом аналогічних проектів в інших містах країни, за роботу парку відповідають саме міські керманичі!

Виходить, перший віце-мер Володимир Пелипенко та міський голова Віталій Малецький закриттям індустріального парку РОЗПИСАЛИСЯ У ВЛАСНОМУ БЕЗСИЛЛІ ЩОДО ЗАЛУЧЕННЯ ПОТУЖНИХ ІНВЕСТИЦІЙ.

Можливо, чиновникам або їхньому патрону, нардепу-тушці Юрію Шаповалову ласий шматок землі під індустріальним парком вже приглянувся під інші цілі.

 

Скільки бюджетних грошей влада «закопала» в індустріальний парк: дані різняться

Під час обговорення питання ліквідації індустріального парку на депутатських комісіях, які проходять перед сесією міськради, стало відомо, що частину території парку хочуть віддати під Свіштовське кладовище. Зокрема, керівник «Спецкомбінату ритуальних послуг» Олег Прихнич повідомив, що саме зараз гостро постало питання розширення цвинтаря.

«На Свіштовському кладовищі поховано понад 32,6 тис людей. Площа цвинтаря – понад 35 га. Вільними залишилося 2,7 га, а це не більше, ніж на півтори роки поховань», –розповів  Прихнич.

Павло Бедрацький зазначив, що у планах після ліквідації індустріального парку – розділити ділянку у понад 160 га, а 20 га виділити під цвинтар. Ще близько 150 га влада запропонує виставити на інвестиційний конкурс і здавати в оренду. За словами чиновника, вже є бажаючі вести на цих землях бізнес, пов’язаний із відновлювальними технологіями.

Депутатка міськради Оксана Піддубна поцікавилася, чи часом не фірма, пов’язана з нардепом-тушкою Шаповаловим, хоче «приборкати землю». Пан Бедрацький запевнив, що ні, але списку бажаючих так депутатам і не надав.

Під час комісій точилися дебати щодо того, у скільки місту обійшовся проект під загальною назвою «Ііндустріальний парк «Центральний» та навіщо його «штовхали» у Кременчуці. Тут цифри були різні: пан Бедрацький переконував, що це менше 800 тис грн за всі 5 років, а Оксана Піддубна навела іншу цифру – 2,3 млн грн.

Однак хто компенсуватиме ці кошти бюджету, ніхто не знає.

На одній із комісій місцевий активіст Костянтин Красовський захотів допомогти депутатам і вніс пропозицію: всю ділянку, передбачену під індустріальний парк, надати під цвинтар.

«Ото правильно: всіх закопати», – пролунала репліка з залу.

Згадували депутати та активісти, як саме Павло Бедрацький і директор «Кременчук Інвесту» Андрій Мельник, який тепер від коментарів з приводу ліквідації індустріального парку категорично відмовляється, запевняли, що за індустріальним парком – велике майбутнє. Тоді йшлося про успіхи, про те, що індустріальний парк Кременчука потрапив у першу п’ятірку індустріальних парків країни, про численні презентації – не лише в Україні, а й за кордоном.

Тож, як не крути, а тепер така жирна крапка в історії індустріального парку перекреслює всі напрацювання і ще раз підтверджує неспроможність діючої влади на чолі з Малецьким-Шаповаловим залучати інвестиції. Ця фіолетова влада може лише дерибанити бюджет і, прикриваючись красивими клумбами і квіточками, не вкладати належне фінансування у розвиток житлово-комунального господарства міста або у галузь охорони здоров’я.

 

Як «розвивався» індустріальний парк, поки не наказав довго жити

Першим про розвиток індустріального парку в місті заявив перший віце-мер Кременчука команди народного мера Олега Бабаєва Андрій Погрібний. Саме він вперше «барвисто» змалював перспективу зведення у промисловій пустелі бізнесової оази площиною у понад 160 га коштом інвестора і, звісно, з користю для міста та регіону.

Згодом у парку з’явився потенційний керівник управляючої компанії – Хемант Кумар Патак. Проте він згодом зник і жалівся, яка дорога земля в нашому місті, а чиновники лише співчували йому.

Про перевагу роботи індустріального парку говорив і колишній заступник міського голови Віктор Калашник, і директор КП «Кременчукінвест» Андрій Мельник.

«На всіх нарадах звучало, що перші 10 індустріальних парків, які будуть зареєстровані, матимуть державну підтримку, в тому числі, фінансову», – зазначав колишній заступник міського голови Віктор Калашник.

А далі щось не склалося. Поспекулювавши на темі перед виборами, наші управлінці потім іще кілька разів  кволо намагалися переконати містян у реальності казки під назвою «індустріальний парк». У 2015 вдячному глядачеві явили потенційного інвестора: ТОВ «Екобао Сервіс» з малесеньким капіталом і збитками, але з перспективою мільйонних потоків в економіку.

«Середній розмір надходжень до бюджетів усіх рівнів на рік становить 204,8 млн грн», – директор КП «Кременчукінвест» Андрій Мельник.

Гроші гребти лопатою хотіли всі, але вимагали гарантій. Як наслідок – черговий інвестор втік.

Вже у 2016 році наші владники комісійно з серйозними обличчями оголосили конкурс на управителя тим потенційним полем чудес. От тільки охочих не знайшли, тому вирішили самостійно керувати індустріальним парком через КП «Кременчукінвест».

«Частково це є візиткою нашого міста, тому це потрібно робити. І я думаю, що в нас рано чи пізно це вийде», – у 2016 році заявив перший заступник міського голови Володимир Пелипенко.

Але не всі були налаштовані так оптимістично, як заступник Віталія Малецького.

«Це просто розтрата грошей кременчужан. Хто готовий гарантувати, що, якщо протягом року або двох не буде інвестицій, ви все до копійки повернете містянам?» – запитала депутатка Кременчуцької міськради Оксана Піддубна.

Але Пелипенко переконував: усе буде кльово і промислово.

«Є інвестори, які говорять, що, якби були комунікації, то зайшли б. Не багато їх, але є. Постійно ведеться робота з просування цього проекту. Робота ведеться в усіх напрямках. На сьогодні найактивнішими є логістичні склади», – запевняв у 2017 році заступник міського голови Володимир Пелипенко.

І ось минув рік. Тепер фіолетова влада запропонувала депутатам ліквідувати кількарічну мрію владників у кількох поколіннях: мовляв, вибачайте, не впоралися, і це видалося Малецькому і Ко місією нездійсненною.

Не змогли владники виконати свої передвиборчі обіцянки про тисячі робочих місць європейського зразка. Не бачити промислового Лас-Вегаса тим, хто вірить у фіолетово-гранатові обіцянки.

 

P.S. 9 серпня на сесії Кременчуцької міської ради мер міста Віталій Малецький винесе на голосування питання ліквідації індустріального парку "Центральний". Фіолетова команда влади буде намагатися рішення прийняти, але не всі депутати схильні до закриття парку. Подробиці подій із сесійного залу - читайте на нашому сайті.

 

Нагадаємо, проти кладовища на місці індустріального парку: депутати пропонують зняти питання з розгляду

Також нагадаємо, які «секрети», пов’язані з нардепом Шаповаловим, зберігає Індустріальний парк «Центральний».

«Індустріальним парком «Центральний» незаконно керують родичі та друзі нардепа Шаповалова» - Піддубна.

В Кременчуцькій мерії визначились зі схемою зонування території Індустріального парку, де передбачено … авторинок.

Отакої: розроблено проект детального плану території індустріального парку «Центральний».

Перший віце-мер Кременчука Пелипенко осоромився перед іноземцями, «забувши», коли засноване наше місто.

Індустріальному парку «Центральний» майже 5 років: депутати не хочуть звіту про його роботу.

Малецький здався: проект Бабаєва - кращий в Україні індустріальний парк «Центральний» ліквідують!

Мрію про індустріальний парк у Кременчуці хочуть похоронити на Свіштовському кладовищі.

 

Олег Булашев

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться