Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 24 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На межі: чи є шанс у Власівки приєднатися до Полтавської області?

 

28 ноября 2019 10:45

В Полтавській облраді розглядатимуть питання на грудневій сесії.

Жителі селища Власівка на Кіровоградщині хочуть стати Полтавщиною. Навіть референдум проводили і написали офіційне звернення до Полтавської облради. Про великі наміри невеликого селища йдеться у сюжеті ТСН .

Свої аргументи власівчани показують на карті.

 «Ми навіть не межуємо з Кіровоградською областю», - говорять.

Власівка знаходиться на півострові. Від рідної області її відділяють Дніпро та заплави. А до Полтави - суцільний суходіл.

За словами кореспонденту ТСН Олени Шворак, Власівка - єдиний населений пункт Кіровоградської області, що розташований на лівому березі Дніпра. Для того, щоб потрапити в адміністративний центр, люди мусять здолати 14 км поганої дороги і переїхати річку.

 

«Зручно буде, коли ми будемо в Полтавській області. Як би вертаємося додому до себе, де раніше були наші люди. І тоді все будуть і лікарні тут, і всі соціальні сфери», - говорить селищний голова Власівки Анатолій Бабаченко.

До 1963 року Власівка і була Полтавщиною, доки радянська влада не перенесла її у Кіровоградщину. Тепер коли почули про адміністративно-територіальну реформу, депутати офіційно написали запит до Полтавської облради. 

«Ми тут, як в апендициті», - говорить мешканець Власівки Віталій Сопільниченко.

Є й інші думки щодо приєднання, бо «так звикли».

У Полтавській облраді ситуацію називають, м’яко кажучи, неординарною, але голосуватимуть на грудневій сесії. Якщо більшість буде «за», то направлять звернення до Кабміну та Верховної Ради.

«Є розуміння в тому, що це зовсім не в наших повноваженнях, плюс в нас гарні добросусідські відносини з Кіровоградською обласною радою. Ми хочемо, щоб було все законним цивілізованим шляхом, тобто вирішує все Верховна Рада України», - зазначає олова Полтавської облради Олександр Біленький

У Кіровоградській облраді таким поворотом подій здивовані, а дізналися про ідею власівчан від колег з Полтави.

«Ми створимо такі комфортні умови проживання жителів у Власівці, що вони не будуть мати бажання перейти у сусідню область», - запевняє голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко.

Експерти ж кажуть, часу на це Кіровоградська область найімовірніше матиме вдосталь часу, бо таке бажання селища законодавчо не врегульоване.

«Громада то вирішила, але в  законодавчому плані це ще треба мврегулювати. Наразі це дужне важко», - експерт із питань територіальної організації влади Юрій Ганущак

До того ж у проекті територіально-адміністративної реформи, на яку сподіваються власівчани, не передбачена зміна кордонів областей. Попри це, якщо Полтавська облради проголосує за, власівці планують відправляти делегацію переконувати депутатів Верховної Ради.

Нагадаємо, Світловодськ проситься до Кременчуцького району

Читайте: Поновити історичну справедливість: Власівка проситься до Полтавської області.

Власівка хоче приєднатися до Кременчука

 

 

Антоніна Озерна

За матеріалами ТСН

Фото скріншоти з відеосюжету

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться